Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Da li neko zna sta se ovo pojavljuje?
Samo na ponekim listovima, nema na svakom.


 
Ne vidim bas najbolje na telefonu, ali meni lici na nedostatak kalcijuma

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Meni lici ko neka palez lista.Kod nedostatka kalcijuma list se nekako zguzva kao kad ga napadnu grinje,a njemu su listovi zdravi.
 
ko da vidim jagode svoje :D i meni tako slicno nesto bilo ,samo sto meni na pocetku skora svaki list bio tako zguzvan.. ja sam poprsko abastate i pustio kalcijum i vidim potjerali ljepi zdravi listovi i sad ok .. koja ti ovo sorta? ja imam 1000 komada iste ovakve al nemam pojma koja je vrsta :( kao dali nam zengu al u prvoj turi dosla zenga a u drugoj skroz druga sorta
 
Da li se sme prskati protiv grinje u punom cvetanju?I kako razlikovati grinju od nedostatka kalcijuma,slicno izgleda?
 
Ne bi trebalo prskati u cvetanju zbog pcela. List kod nedostatka kalcijuma je malo naboran pri vrhu i udubljen. Grinja sisa list sa nalicja i javljaju se pege a grinje mozes videti samo pod lupom. Imas primera na netu, bas se lepo vidi.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hvala Nebojsa,znam da se ne sme prskati protiv grinja zbog pecela.Ali zar jagoda nije samooplodna biljka?Ili su joj potrebne pcele za oplodnju?
 
Jesu samooplodne i pcele nisu neophodne ali pomognu. Ali to ne znaci da treba da ih pobijemo :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa voleo bih,ako ti nije problem da postavis sliku lista koju je napala grinja od lista koji ima nedostatak kalcijma,cisto da primetim razliku.
 
Pa nemam druze te slike. Uzmi lupu pa pogledaj nalicje lista. Ako ima grinja trebalo bi da ih vidis. Ili odnesi list u poljoapoteku nekom zastitaru

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa da li je ovo medostatak kalcijuma ili nesto drugo?
img20150430150320.jpg

img20150430150339.jpg

img20150430152707.jpg
 
Nesto drugo :)
Mozda grinja, nisam siguran. Uzmi lupu pa pogledaj na nalicju

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
fitoftora ,cim toplo vrjeme zarazene biljke klonu ... tako pisu ..vadjenje i zarazeno mjesto zaliti ridomilom il previkur.. u drugoj godini se obicno javlja po sadnji
 
Druze hvala sad sam gledao malo na netu tu fitoftoru,prosle godine sam pri kraju berbe imao pojavu da su mi se javljale neke bele fleke na jagodama,kao da su neki plikovi na jagodi,sad sam video sliku na netu da je to fitoftora.Probacu malo da zalijem biljku sa ridomilom pa koliko god pomogne.
 
Nazad
Vrh