Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

primetio sam to dok sam prskao perfektionom.. da li ce mi on pomoci ili u svakom slucaju moram iz pocetka vertimacom..
 
Voleo bih da mi date strucno misljenje za ovu pojavu na listu jagode.

 
Poslednja izmena od urednika:
Moguće da su grinje. Nije baš stručno mišljenje ali...
Pregledaj dobro, uzmi i lupu.
 
Da, prskano protiv grinje.
Na nalicju lista se vide kao mali lisajevi crvenkaste boje.
Ovo je slikano mobilnim, sutra cu zumirati aparatom.
Zanemarljiv je broj ovakvih listova, ali ipak nije lose preventivno odraditi da se ne prosiri.
 
Kolege imam jedan problem pa mi treba vasa pomoc naime u zasadu sumske jagode imam sporadicnu pojavu susenja negde jednog dela bokora negde cele biljke biljka jednostavno klone kao da je iscupana iz zemlje primetio sam to na maloj kolicini sadnica ali me plasi da se neprosiri dalje pa me zanima sta je u pitanju i kako spreciti ovu pojavu. Unapred hvala.
 
daj stavi slike , dali mozda nemas krtica , one naprave tunel ispod jagode i jagoda se osusi , kod mene je bilo dosta takve stete
 
Sutra cu slikati pa postaviti krtice nisam primetio ali biljka izgleda tako kao da je prosla krtica ispod ali 99% nije. Buni me to sto na nekoj biljci samo po neka grana suva nije cela biljka a neka suva ko da je izvadjena iz zemlje.

---------- Poruka napisana 06-05-12 u 12:07 ---------- Prethodna poruka je 05-05-12 at 18:41 ----------



Evo slika koje sam obecao pa bih zamolio ako neko zna resenje kako resiti ovaj problem bio bih mu zahvalan da napomenem proverio sam jos jednom i krtica nema.
 
moja livada puna krtica bila nekad.. od kako gajim jagode u livadi nema ni jedne.. da li djubre ili vlaga jbm li ga..
 
Pogledaj da ti nije trulez korjenovog vrata , danas sam bas vidio jedan nasad koji ima slican problem , i ako ti moze biti i zbog grinje , iscupaj jednu sadnicu koja je takva i pogledaj dali je korjen crn , ako jeste probaj kroz navodnjavanje dati RIDOMIL GOLD +
 
prvi put u jagodama pojavila mi se grinja ili pauk neki...primetio sam na par jagoda jos u fazi cvetanja koje su bile do komsijinog voca da su pocele da zaostaju i da se list grci. Sada pri kraju berbe do pola parcele od 25 ari mi je u haosu sa te komsijine strane. Na drugoj polovini ima gde gde ali nije opasno...te grinje ili pauci su cudo...plod jagode koju napada ne lici ni na sta...kad se uzme u ruku bude bodljikava i laka tj. suva...sto se tice ukusa nisam ni mogao niti zeleo da je probam. Rane sorte tj 6 redova od 14 koliko ukupno imam a koje su obrane prskaju se veceras...
 
Ako ti je grinja spricaj sa vertimacom , ako je trips onda sa leserom , karenca u oba slucaja 3 dana , trips prepoznas po tome sto kada plod jagode protrljas prstom sjemenke bez ikakvih problema ispadaju iz jagode , plod dobije onako hrdjavu boju i cesto bude sitnijih spica a kada ga zagrizes bude cudnog okusa.
 
u apoteci mi je ovaj gledao pod lupom kaze pauci...sivo zuckasto nesto jedva vidljivo golim okom...kada se otkine list i okrene prema suncu vidi se kako trci preko lista ako stoji u mestu teze se uocava...preporucio mi je armadu 15 ml na 14 l vode izajedno sa nissorunom koji ide 7ml na 14l vode...za nedelju dana trebam da ponovim pa videcemo...
 
Знате ли која болест је у питању?

почне овако
img0154.jpg


настави..

http://www.dodaj.rs/?1z/6K/4AyU8R70/img0154.jpg

заврши

 
Moze da bude sta hoces .simptomi su takvi da moze da bude plamenjaca,visak vode, truljenje korenaitd,itd.Izvadi iz saksije i pogledaj koren a ako je stajala na suncu moguce je da je doslo do kuvanja korena:ppozdrav:Sve u svemu ta biljka je zvrsila svoje .
 
Poslednja izmena od urednika:
Sušenje listova i žuta jaja u zemlji

Pozdrav. Imam jagode na terasi u lončanicama. Malo po malo ostaju mi jagode bez listova. Neki su nagriženi a neki ne ali svi završe podjednako. U i Na zemlji sam našao žuta jaja veličine kao glava šibice i manje nisu grupirana. Samu štetočinu nisam našao. Molim pomoć dok nisam ostao samo sa lončanicama.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
 
Nazad
Vrh