Ribizla

Drugari. Planiram zasaditi ribizlu. Da li je isplativa? I koja joj je cena proteklih godina?
 
Ja sam davao sirogojnu,crnu titaniju,ove godine oko 100 dinara,drug mi rece da hladnjaca u Kosjericu je placala preko 200 dinara crvenu,al su malo otkupili jer je nema,sta znam,mislim da bi cena trebala biti bar 1.5 evra da bi bila isplativa,nema posla kao u malini al je u branju tipava i ceka se dugo na rod,ja planiram crvenu sorte Rovada.
 
Postovne kolege,
kupio bih dve, tri stotine reznica crne i stotinak crvene ribizle. Sto se tice crnih, uzeo bih one sa prefiksom Ben, ako neko ima za prodaju. (mozda Miljko, Marinke..)
p.s. zbog nekih privatnih komplikacija nisam uspeo ranije da ih posadim, iako sam planirao jos pre dve godine,, tako da sada pokusavam da oformim zasad.
ponude saljite u inbox.
 
zemljace, gde ces da nabavis Rovadu i po kojoj ceni, ako nije tajna? trebala bi i meni

- - - - - - - - - -

Dajte neke predloge ovo cene za pakovanje od 125 gr. da bih ljudima dao odgovor.
ja je jos uvek nemam, ali mislim da paketic od 125gr ne sme biti jeftiniji od 0.4 eura, bez ambalaze ..
 
sadio bih ribizlu uz ogradu . Da sad nije mozda malo kasno?

Kada je po vama najbolje vreme za sadnju ribizle u prolece a kad u jesen?

Mesto je okolina Kraljeva.
 
Šta je ovo jesu li svi ribizlaši pomrli nedao bog.
niko ni slova da napiše kako je stanje sa ribizlom ima li roda kakva su očekivanja za ovu godinu itd.
 
Drugari, treba mi savet
Imam 2 ogromna žbuna crvene ribizle na 1400m nadmorske visine. Nikad đubrene, okopavane, zalivane, rezane...samo kad sazru pokosim da se može prići, a rode ko lude. Zru u avgustu.
E sad, interesuje me da li bi posle ili čim oberem mogao da je orežem i reznice posadim, da li bi se primile?
Ili mora na proleće.
 
Sve mora na jesen ili prolece, tacnije kada vegetacija stoji.

Sada ako bi pobo stapic, on bi se brzo osusio, kada miruje i nema listova, on kad krene krenuce da se ukorenjava i da izbija.
 
Moze i sada, ali su potrebni kontrolisani uslovi, odrzavanje optimalne vlaznosti supstrata kao i visoke vlaznosti vazduha uz redukciju listova da ne bi reznica previse gubila vodu. Ne bi stetilo ni koriscenje hormona za oziljavanje. Sve u svemu veoma komplikovan posao za nekoliko desetina reznica. Ukoliko imate neki plastenik sa orosavanjem koji koristite za druge stvari, mozete pokusati pobosti u neku rastresitu zemlju nekoliko reznica duzine 10-15cm sa 4-5 nodusa (cvorova, pupoljaka), gde biste skinuli listove sem vrsna dva, mozete im smanjiti povrsinu liske za 1/3 ili 1/2, i uz konstantno orosavanje i zalivanje (cesce sa po manje vode) mozete se nadati dobrim postotkom oziljavanja. U suprotnom sacekajte jesen, kao sto je Oktopod preporucio, poskidajte jednogodisnje letoraste dok jos uvek imaju poneki list na sebi, i odlozite ih u neki podrum ili dublju sahtu za vodu do proleca, pa ih onda pobodite u neku prosaranu hladovinu :)
 
Drugari, treba mi savet
Imam 2 ogromna žbuna crvene ribizle na 1400m nadmorske visine. Nikad đubrene, okopavane, zalivane, rezane...samo kad sazru pokosim da se može prići, a rode ko lude. Zru u avgustu.
E sad, interesuje me da li bi posle ili čim oberem mogao da je orežem i reznice posadim, da li bi se primile?
Ili mora na proleće.

Гдје нађе 1400 метара? Пободи у марту право на стално мјесто. Земља треба бити растресита, можеш купити и једну врећу готове земље за расад. Залијевај и плијеви. Рибизла се прима као врба.
 
Sta mislite, zasto se ovo desava sa listom i sta moze da se uradi da se spreci ovo?
c69c0e7a93df6c086cefa4a1b9ccb3a7.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Гдје нађе 1400 метара? Пободи у марту право на стално мјесто. Земља треба бити растресита, можеш купити и једну врећу готове земље за расад. Залијевај и плијеви. Рибизла се прима као врба.
Nisam ga tražio, nego nasleđe... u Crnoj Gori... :osmeh:
U maju planiram, tek je tada prohodno i vegetacija tada tek kreće. Pa ću orezati i kao s početka teme što je objašnjeno. :ppozdrav:
 
Поздрав свим рибизлашима.
Нема никог на форуму одавно :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh