Ribizla

E jbg, kasno. Ja bacio za pola prikolice. Nisam bio na forumu jer na selu mi je slab net. Jedino što sam odvojio 2 hiljade koje sam imao ugovoreno za prodaju i to juče isporučio. Nadam se da će neko imati. Ja u petak završio sa rezidbom, bacio veštak i oprskao, juče pao sneg par centimetara i taman milina. Pozdrav!!!
 
E jbg, kasno. Ja bacio za pola prikolice. Nisam bio na forumu jer na selu mi je slab net. Jedino što sam odvojio 2 hiljade koje sam imao ugovoreno za prodaju i to juče isporučio. Nadam se da će neko imati. Ja u petak završio sa rezidbom, bacio veštak i oprskao, juče pao sneg par centimetara i taman milina. Pozdrav!!!
Cime prskati sada, plavo prskanje?
Meni je prva godina, posadio jesenas. Cime da prskam?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Video sam slike, biće to lep zasad. Tako je plavo prskanje, ali odraditi što pre, jer će uskoro krenuti pupoljci da se otvaraju. Treba iskoristiti prve lepe dane koji naiđu.
 
slike.php
[/URL][/IMG]

evo i mojih reznica ribizle.
Molim za sugestije i primedbe.
reznice sam napravio od jednogodišnjig izdanaka i svaku posadio u posebnu čašu sa humus zemljom.
Šta misliti kakav prijem isstih mogu očekivati,

hvala svima unapred na iznetim primedbama i sugestijama
 
Poslednja izmena:
Ne vidim lepo na slici, koliko si pupoljaka ostavljao, pretpostavljam po 2-3 van i isto tako i u zemlji. Ako je tako onda je ok. Slika je prevelika pa ne vidim kolike su čašice, ali za prvo vreme završiće posao, bolje bi bilo da su veće litraže više bi se koren razvijao u toku godine. Veliki će prijem biti, samo skloni sa direktnog sunca i povremeno zalivaj.

Pozdrav!
 
čaše su 10x10x10 odnosno staje 1l.zemlje tj humusa koi sam kupio i koi je za ožiljavanje.
Inače sam napravio njih oko 2500 komada što milsim da ću imati dovoljno za njivu od 50 ari koliko sadim.
Milsim da su čaše dovoljne do jeseni kad sam rad da ih presadim u njivu.
Sve primedbe prihvatam i savete hvala puno.

i pitanje za Marinke
jel im smeta sad sunce ja sam milsio da kasnije uradim zasenu posle prijema sa mrežom il to treba sad da uradim
 
Značilo bi da su veće, mada će se one užiliti i u ovima bez problema, ali će manje napredovati, ali sta je tu je. Važno je da puste žile.

Ne smeta im sada sunce čak je dobrodošlo, još nema velikih vrućina i temperatura. Što se tiče mreže, značiće mnogo itekako. E sad da ja malo izvoljevam, ako postoji mogućnost (pa makar i za deo sadnica) da ih staviš u prirodnu hladovinu, ispod nekog drveta ili zgrade ali tako da ih senka zaklanja u onom delu dana kad je najtoplije, od podneva na dalje. Nemoj me pogrešno razumeti, ali po meni su to najidealniji uslovi jer ipak je, složićeš se, leti mnogo prijatnije ispod drveta nego ispod suncobrana ili nečeg sličnog. Opet kažem, poslušaj svačiji savet ali sam donesi odluku.

Jel sve titania?

Pozdrav!
 
Jeste sve je titanija. Tu gde su mi od 2-3 sata leti od kuce bude hlad. Hvala na savetu
 
Pozdrav. Ima li neko zasad ribizle
Koje su otkupne cene bile proteklih godina?
Dali je isplativa?
 
Molim iskune ribizlaše da mi kažu koliko prosečno rađa 1 žbun crne ribizle sorte Titanija. Jesam čitao al jedno piše a drugo je šta kaže iskustvo.

Hvala puno na odgovoru.
 
Pozdrav svim ribizlasima. Titanija u dvorištu može da rodi i do 7,8 kilograma, ali na njivi do 3 kg(toliko iznosi moj najveći prosek do sada).Cena je stabilna oko 100 din, ali je otkup vrlo nestabilan.Jedne godine svi je hoće , druge niko neće i tako u krug.Kvalitetne sadnice ćeš sada teško naći, tek na jesen.Cena se kreće od 50-60 din.
 
Pozdrav svim ribizlasima. Titanija u dvorištu može da rodi i do 7,8 kilograma, ali na njivi do 3 kg(toliko iznosi moj najveći prosek do sada).Cena je stabilna oko 100 din, ali je otkup vrlo nestabilan.Jedne godine svi je hoće , druge niko neće i tako u krug.Kvalitetne sadnice ćeš sada teško naći, tek na jesen.Cena se kreće od 50-60 din.

Nebih sada ni sadio. Na jesen bih se oprobao u 10tak ari. Samo sadnice da kupim
 
Cena Ribizle se kretala od 70 do 110 din. zavisi gde si i u kom mestu, hladnjačari se hvale kako uvoze za 70 do 80 centi očišćenu iz Poljske,ali pitanje je od kad je ta i dali joj je isteko rok, a onda ti isti nam plate 100 din. verovatno da imaju ulaz.U celoj ovoj priči država se kao nebi mešala...cenu određuje ponuda i potražnja...pa gospodo idite u recimo Tempo, Rodi... pa pogledajte koliko kosta 300g zamrznute ribizle pa kad vidite cenu od 300 din. za 300g ili 1000 din. za kg sto je oko 8.2e onda mi pricajte o ponudi i potraznji i o cenama od 70 dinara, ili cenom malina od 100 dinara za ovu sezonu(ako ih nije sramota da sa tom cenom i probaju da otkupite malinu i ribizlu).Da nije tužno šta se pokušava bilo bi smešno.

A kad već pričamo o rešenjima evo da i ja ponudim jedno.
Da mi lepo doniramo ovogodišnju berbu za "privredni preporod" hladnjača pa(što bi reko Ilija Čvorović iz Balkanskog špijuna) ako nas se sledeće godine sete za dan bezbednosti sete se,ako se ne sete nikom ništa,to je bila moja duznost da radim...

Ja nisam od onih koji kukaju već od onih traže rešenja, motiviše i animira ljude da se pokrenu, da stvari gledaju iz neke druge perspektive iz nekog drugog ugla. Ali generalno je problem u ljudima , previše smo pasivni, malo se trudimo i ne gledamo puno unapred, nemamo planove za budućnost, ... Gledamo šta će neko drugi da uradi, pa da i mi to uradimo, Ja sam bio trideset godina konstruktor u Livnici, kad sam osto bez posla, nisam kukao već sam tražio nova rešenja, ako je mala cena ribizle u Leskovcu ja nađem rešenje u drugom gradu, ne očekujte da vam sve neko stavi na tacnu. Ako neko pokušava da pravi plantažu, ne može da traži besplatno sadnice , reznice, to od mene dobijaju ljudi koji potraže par komada za lek , za dvorište, .... Nadam se da će se ovo u budućnosti promeniti....
 
Samo da javim ako ima neko zainteresovan za reznice. Jedan moj prijatelj Cane koji ima plantazu Titanie na Zlatiboru ovih dana orezuje ribizle, pa me zamolio da na forumu kazem da mu se javi ako ima neko zainteresovan da mu trebaju reznice. Ukoliko se niko ne bude javio on ce proci izmedju redova traktorom i tarupom sve samleti, a ima bas puno reznica.
d3e65d4c6e6daeef8e558534415474d8.jpg


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ne znam tacno, mozda nesto simbolicno, a mozda i ne bi naplatio...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh