Ribizla

Samo naprijed! Ribizla je odlična i zdrava!
 
Drugar može li malko više o sadnji , koliki je razmak koliko sorti ima, šta je bitno u sastavu zemljišta i sl :haha::haha:?
 
Ovako trenutno izgleda
-pogled s voćnjaka:
1zw2074.jpg

-redići:
5wmkpv.jpg









Procenat primljenosti:100%.
 
Pozdrav gosp. framboise i ja mam plantazu ribzli u okolini Leskovca, sada ce mi biti druga berba , inace u mom kraju je zasadeno dosta ribizle vise crna , malo ima i crvena i bela. Dali mozes da mi nabavis kontakt telefone tih hladnjaca u tvom kraju. Koja ti je ovo sorta na slici cini mi se da si je dosta plitko posadio. pozdrav .
 
Evo ,Miljko,najpre da ti se izvinem sto nisam ranije odgovorio!Nisam bio u Srbiji,pa sam stigao za sezonu maline direkt.Sto se tice sorte ona je TITANIA.Sto se tice sadjenja,to sam odradio po preporuci lika koji mi je prodao sadni materijal.nemam nikakvo iskustvo,mada planiram na prolece prosirenje od 1 ha.stoga si mozda upravu da je plitko mada se odlicno primila.Zbog toga sam i pozvao vas sa vise iskustva da ih podelimo .Raspitao sam se ovde malo za adrese ljudi koji ovde vrse otkup ,mada sam frci s vremenom,i nisam mnogo saznao .

Hladnjaca Sirogojno compani, u Kosjericu postoji hladnjaca koja vrsi otkup,mislim da se zoveITN. Ako budem moga da nabavim br.tel javicu ti ovih dana
 
@tomica48 Imas li ti sta od ribizle zemljače :osmeh:
Ja sam ove godine posadio oko 500 struka crnu ribizlu, ali neznam koja je sorta posto sam proizvodio rasadu od reznica
 
Imam 40 ari u drugoj i 40 ari u trecoj godini. Berba nije bila losa 1600 kg.Polovina zasada je titanija , a druga polovina triton. Sav rod je otisao u ''SIROGOJNO COMPANY'' po 86 dinara.
 
Evo posle dužeg vremena da se javim, berba je prošla pa se sd malo lakše diše. Kod mene u Leskovcu cena se krećala od 80 do 110. I u odnosu na Malinu super smo zadovoljni. Kod na s su nekoliko sorati ove godine podbacila pogotovo Ben Lomond i Titanija, jer ih je uhvatio nekoliko jutra zaredom u fazi cvetanja slana , tako da je dosta opala. Inače sve u svemu sam zadovoljan, pogotovo sa sortom Ben Sarek koja osim sto dobro rađa, i lako se bere.
Pozdrav Miljko 87
 
Zdravo tomice evo da ti se javim dugo nisam biona forumu , obaveze. Mogu da ti kažem da sam zadovoljan ove godine sa ribizlom. cena je bila šarolika , kako su koga zajebali, od 80 do 110 na licu mesta u selu na 900m. visine.
Malo mi je stradala sorta Ben Lomond i titanija u fazi cvetanja , nekoliko jutra zaredom je bila slana sa mrazem tako da je deo cveta odmah otpao, Najviše sam zadovoljam sa sortom ben sarek koja je super ponela i laka je za berbu, tako da planiram od nje još da sadim.
 
Da li ste ribizlu brali sa peteljkom ili bez? Ja sam ove godine brao bez peteljke i dusa nam je na nos izasla.Cena u '' SIROGOJNO COMPANY'' sa peteljkom je bila 66 sto je za ribizlu stvarno malo. U mom kraju ima malo ribizle pa nekog veceg otkupa i nema. Sledece godine ocekujem od 4 do 5 tona , pa cu se bolje potruditi oko plasmana. Miljko 87 , da li mogu da racunam na tebe za informacije o otkupu ? Pozdrav svima.
 
Svakako Tomice48, a što se tiče berbe, crvenu smo brali sa peteljkom jer je nemoguće obrati bez zato što je jako nežnai ispuca, a crnu kako koju zavisi od sorte, mada nam nisu pravili problema oko toga.Mislio sam da proširim malinu ali sam odustao tako da ću da proširim ribizlu jer je mnogo lakše i za branje i održavanje.
Pozdrav svima!
 
Ovi "ribizlari":haha: su retko na forumu pa ajd da probam da ti odgovorim
Pretpostavljam da kod tebe moze da uspeva Posto je ima u Madjarskoj na 30ak kilometara od Horgosa na ogromnim zasadima to je valjda slicna zemlja:ppozdrav:
 
Dragi uzgajivači ribizla,
Nedavno sam se priključio na forum i zaista mi je bila interesantna ova vaša tema. Naime, nedavno sam završio Poljoprivredni fakultet te intenzivno razmišljam pa započnem neku sopstvenu proizvodnju ( s obzirom da posao u struci teško mogu da nađem).

Crna ribizla mi je uvek bila interesantna s obzirom da je nažalost veoma zapostavljena kod nas uprkos njenoj velikoj upotrebnoj vrednosti. Pročitao sam dosta stručne literature o njenom gajenju ali naravno više bi mi značili saveti od ljudi koji se već bave njenom proizvodnjom.

Da li bi neko mogao da mi preporuči neki dobar rasadnik gde bi mogao da nabavim sadnice i naravno kako se kreće cena sadnica ribizle kod nas?
Unapred zahvalan
 
Pozdrav svima. Imam nekih 1ha zemlje u okolini Cacka, tacnije Katrga pored Mrcajevaca. Ovih dana treba da odnesem zemlju na analizu. Parcela je ravnicarska, imam uslova za navodnjavanje. Koje sorte ribizle posaditi, crnu ili crvenu? Unapred hvala na odgovorima.:ppozdrav:
 
Dragi uzgajivači ribizla, niko da napise gde ima da se kupe sadnice crne ribizle, po kojoj ceni, koja Ph joj odgovara, humus i ostalo.
Pozdrav svim Vocarima.
 
Nazad
Vrh