Ribizla

Pozdrav svima, kod mene ponovo sneg, polomio neke grane , nije bio veliki ali je bio vlažan i odmah se ledio. Nisam tad bio u selu tako da neznam baš pravu sliku, ali ima oštećenja .
Na ribizli je manja šteta dok na malini oko 30% su slomljene grane. Šljive ,jabuke ,trešnje i ostalo je stradalo. Ma da smo mi živi ! Preživećemo nekako.
 
Pozdrav svima.
i kod mene je počela da menja boju još pre nedelju dana. Ove godine je baš krupna. Ako ne bude nebeske berbe , biće dobra godina.
 
Pozdrav kolege

Evo naših crnih ribizli koje mi je poklonio kolega tomica48 i još jednom mu se zahvaljujem:

2hgbns8.png


4vn6lh.png


prošle godine sam uspeo da užilim samo dve sadnice crvenih ribizli i posadio ih jesenas....
 
Ista situacija i kod mene,berba za otprilike 15 dana.Moje nisu tako lepo povezane, polako se redovi sastavljaju i grane se približavaju zemlji.
Odlično Marinke ,rod od dna do vrha. iako ga ja nemam mislim da je ovo ben sarek.Koliko se sećam prošle godine si ribizlu prodao po 300 dinara tako da te imenujem za menadzera prodaje.Pozdrav svima.
 
Svaka cast Marinke, konacno da ti se zahvalim na reznicama, veci deo se primio.

Hvala druže. Drago mi je da su se reznice primile. Biće to dobro.

- - - - - - - - - -

Ista situacija i kod mene,berba za otprilike 15 dana.Moje nisu tako lepo povezane, polako se redovi sastavljaju i grane se približavaju zemlji.
Odlično Marinke ,rod od dna do vrha. iako ga ja nemam mislim da je ovo ben sarek.Koliko se sećam prošle godine si ribizlu prodao po 300 dinara tako da te imenujem za menadzera prodaje.Pozdrav svima.

Hvala druže! U pravu si, Ben Sarek je. Upoređujući sa prošlom godinom, ove godine je manji broj bobica generalno kod svih sorti, ali su krupnije. Tačno je da sam prošle godine isprodavao po toj ceni, ako Bog da i ove. Porudžine već primam, e sad koju količinu ću moći da prodam na sitno i po toj ceni, videćemo. Samo da ovih 20-tak dan do berbe prođu kako treba i bez " nebeske berbe".

Pozdrav svima!
 
Šta li bi sada onaj tvoj prijatelj sa drugog foruma što ribizlu naziva "kokošije grožđe" rekao?
"Ovo ti druže nije ribizla , nego "kokošije šljive".Šalu na stranu, da prođe bez sladoleda pa da krećemo u berbu.
Svima zelim lepo vreme.
 
Hahaha, tako nekako. Gde se toga seti... :haha:


Boga mi, grad me je zaobišao za malo, dobro gruvali raketama sa Oplenca i oteraše ga ka Velikoj Moravi. Već u Batočini je bilo leda a to je 8 km od mene.

Za sada se provukosmo. :kisa:

Pozdrav!
 
Nije važno ko će biti predsjednik, mnogo važnije je da se osnuje udruženje i pokrenemo sa mrtve tačke. Jer da se ne lažemo, svi smo mi još uvek sitni proizvođači sa količinama nedovoljnim za samostalno ozbiljnije učešče na tržištu. Mislim da bi to bila veoma dobra stvar za sve nas. Da se ne ponavljamo, već smo o tome pisali ranije. Ako stvarno ima ozbiljno zaintesovanih.. krenimo! Ja sam za!!!

Izvolte, izjasnite se!
 
Naravno za.Predsednik bi trebao neko sa debelim živcima .Neka svako iznese ubranu kolicinu da znamo čime raspolazemo za iduću godinu, za ovu je već kasno.Pozdrav.
 
Svakako za.
Naredne godine ocekujem, tacnije nadam se, prinosu od oko 2000 Kg. A bice ako bog'da i novih zasada. Samo da bude sadnica..
 
Stručna komisija je izlazila na teren, stanje redovno i kreće se dobrim tokom :osmeh: .

CAM00159_1.jpg
[/URL][/IMG]

CAM00158_1.jpg
[/URL][/IMG]

CAM00164_1.jpg
[/URL][/IMG]

CAM00165_1.jpg
[/URL][/IMG]

CAM00166_1.jpg
[/URL][/IMG]

Pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh