Ribizla

Pozdrav drugari, evo i mene posle sto godina. Najpre bih cestitao nasem dragom i vrednom kolegi Marinketu uspeh na porodicnom planu I pozeleo dobrodoslicu novim clanovima. Sto se tice berbe, planiram je u toku sledece nedelje, jer su mi pojedini zbunovi potpuno zreli. Sta se desava kod ostalih. Miljko?

- - - - - - - - - -

vz7k3.jpg
2cr7g5v.jpg


- - - - - - - - - -

2j2xo1z.jpg
1g2e12.jpg
x3q0l.jpg
 
Hvala drugari!

Ribizlaprodukt, ovo odlično izgleda i jedno i drugo. Novi izgled etikete baš moćno izgleda! Boga mi moje ribizle su u ovoj fazi zrelosti bile pre nedelju dana,a necu je moći brati pre 4. jula. Valjda će se održati dotle. Sanja iz Požarevca je već obrala. Ako ne grešim ona ima Čačansku, za koju ne znam al moguće je da ranije stiže. Prošle godine sam brao 29. juna, al su tada pre berbe bili mnogo topliji dani nego ove godine. Moraću da pošaljem nekog da dobro pregleda stanje.

Pozdrav!

- - - - - - - - - -

Evo i nekih slika od 13.06.2015.

2015-06-13-161752.jpg


2015-06-13-161815.jpg


2015-06-13-161838.jpg


2015-06-13-161900.jpg


A evo i jedne od 06.06.2015. godine :osmeh:

http://www.dodaj.rs/f/2O/TA/4tXjhzn2/gox7385.jpg


Pozdrav!
 
Pozdrav. Hvala Marinke. Meni je logicno da ti treba prvi da beres zbog nadmorske visine, mada zavisi i od sorte. Odlicno su vezale, bas su krupne, mora da je ben sarek.
Kod mene je titania rodila vise a triton je krupniji i sladji. Pozdrav svima.
 
Upravo i ja tako mislim, videću šta mi jave danas kakva je situacija. Ovo jeste Ben sarek, standardno krupan. Mada su me prijatno iznenadile i sorte Tiben, Tisel, Bona a i Ben Nevis, sve su krupnog roda. Ali zato zabrinjava Ben Lomond, već druga godina loša, žbun nikad lepši a zato plod sitan i redak. Nije isključeno i da leti van!

Pozdrav!

- - - - - - - - - -

Evo i par slika od juče, berba je na vratima...

11638857.jpg


11642051.jpg


11655697.jpg


11665861.jpg


Pozdrav!
 
Pozdrav. Marinke cestitam! Ribizla je super ove godine,i ja berem sledece nedelje. Marinke druze, pogledaj moj post sa slikama na prosloj strani i reci da li moze da se radi zelena rezidba kao u drugom vocu. Nigde nisam nasao podatke o zelenoj rezidbi ribizle.
 
Druže, ja sam mišljenja da se može raditi zelena rezidba. Ali mislim da je sada kasno, jer će se uskoro podići rod i onda nema efekta. Možda to treba raditi u vreme cvetanja, ali samo oni letorasti iz te godine koji na sebi nemaju cvet. I to samo po neki iz sredine da se proredi. Ovako sada, mislim da je neznačajno biljci pošto je već rod izgurala. Moj ti je savet, kada nisi do sada dirao da lepo ostaviš pa od tih reznica, koje ćeš skinuti da razgušiš, u proleće napraviš nove sadnice. Ne zaboravimo kad dignemo rod da sezona nije završena. Treba pripremiti biljke za zimu. Ali o tome ćemo posle berbe... Opet kažem, ovo je samo moje mišljenje, nisam dosad radio, ali sledeće godine ću sigurno raditi, posebno i drastično kod sorte Ben Lomond, koja je izgurala mnogo letorasta a rod ostao sitan. Možda će se neko javiti sa praktičnim iskustvom od starijih kolega.

Pozdrav!
 
Čestitam Marinke!!! Berba tritona gotova (2700 kg). Cena 120. Tiranija ide za nedelju dana.Pozdrav svima i dobar rod, odoh da se naspavam.

- - - - - - - - - -

Ispravka titanija umesto tiranija.
 
Pozdrav svima!

Lepo su ti ponele marinke svaka čast.

"tomice" super od koliko grmova si dobio ovu kilažu I gde si predavo, ako može telefon, kod mene je još zeleno .

Pozdrav!
 
800 žbuna u šestoj i 800 u drugoj. Nakupac dolazio tri dana za redom i sve otkupio. Ako dobro prođe dolazi za tri dana kada berem 1600 žbuna titanije u šestoj godini i javljam broj svima naravno. Pozdrav
 
Nešto čudno na biljci

Na par biljaka u zasadu sam uočio bijeli sloj koji je prekrio nekoliko mladih listova. Pretražio sa literaturu, ali nisam našao ništa što bi se poklapalo sa mojim slučajem. Inače na samoj biljci nema vidljivih insekata, i ostatak biljke izgleda zdravo i napredno...:sta:



Dali se neko susreo sa nečim sličnim?

Hvala i pozdrav,





Veze ka fotografijama su:

https://www.dropbox.com/s/zrd0x7kuc...1e4c7fe1f228435b430f4d9f4b3ab3aa25-V.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/448st6pvg...2c08cc67a986ff3ba18bd9b9100df51cfd-V.jpg?dl=0
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh