Ribizla

Pozdrav svima, ovo su slike od početka aprila.
.javili su mi da je cvet krenuo kao nikada do sada, ali videćemo. Pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

Kako sam lepo ubacio slike ???
 
2015-04-29-223146-1.jpg


Pa ja ne znam šta još da kažem, slika (nivo vina u flaši) govori sve ! :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Mogu samo da dodam da ste, Ribizla produkt ( Mila i Milane), odradili odličan posao! Izvrstan proizvod i sve preporuke sa moje strane!

Ajd sad malo da cepidlačim, ima jedna mana, a to je ambalaža, mala je brate - čas se popije! Ako bi to moglo da bude malo veće pakovanje, oko 5l bi bilo idealno. Šalim se malo, nemojte zameriti. Samo napred i još jednom sve preporuke !!!

Pozdrav svima!
 
Pozdrav drugari,
Evo i nas, konačno malo vremena za aktivnost na forumu.
Marinke, hvala na komplimentima, drago nam je da ti se svidelo vince. Što se zamerki tiče, veća ambalaža je dostupna samo u proizvodnom pogonu i za konzumaciju tolike količine neophodno je lično prisustvo proizvođača. Pa vi izvol'te ;-)
Što se plantaže tiče, situacija nikad nije bila bolja (pu, pu, da ne ureknemo). Vezalo je lepo pa se nadamo odličnom rodu. Planiramo za neki dan prihranu preko lista - tri dvadesetice. Ima li neko neki savet, iskustvo da podeli?
Malo su nas uplašile ove nepogode pa smo rešili da osiguramo rod.
Za sada toliko od nas.
Pozdrav
 
Hvala članu tomica48 na sadnicama, stigle su i zasadjene danas. Jednu sadnicu sam poklonio komšiji. Kad se razmnože pokloniću još nekome pa nek se radost i magija darivanja širi po Srbiji. A tomica48 je sve to pokrenuo.

Samo da napomenem da sadnice ribizle lepo napreduju - već su porasle od 20-30 cm a neke su više. U stvari baš sam iznenađen kako brzo rastu.
 
Pozdrav svima!

Ja sam vec isao preko lista sa tri dvadesetice, mislim da je pametno vec krenuti sa Multi KMg, makar kod mene je tako jer se bobica vec uveliko razvila a treba se ici vec na punjenje bobica. To cu verovatno ako vreme dozvoli vec sutra odraditi. A bice, nadam se, i po koja slika .

Pozdrav!
 
]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Pozdrav svima ovo su sadnice sorte TITANIA dobijene od TOMICA48 posadjene pre oko mesec dana.Zanima me misljenje iskusnijih clanova foruma o stanju sadnica. Svaki savet je dobrodosao posto do sada nemam nikakvog iskustva sa gajenjem ribizle.Dva puta su zalivane sa razlicitim vrstama prihrane,do sada nisu prskane nikakvom zastitom.Hvala.
 
Poslednja izmena:
Izgledaju lepo, zdrave su i vesele. Možda su malo zastale sa rastom, u ovom trenutku bi trebalo da su više, ali si ih kasno presadio, tako da je to zbog toga. Ako nema potrebe za nekim insekticidom ne moraš ni prskati, plamenjača ih neće napadati jer su još mali žbunići, tako da je mala mogućnost za neka oboljenja. Vodi računa samo kad ih polivaš da to ne bude po vrućini, to i sam znaš, ali ajd da pomenem usput. Ne znam kakva je situacija sa kišom kod tebe ali možeš ići prihranom po pola šake nekog veštaka (an ili san) pred kišu, ili čak folijarno preko lista 20:20:20 da mi se izvukla i napravila listanu masu. To je onako ukratko. Biće to lepi žbunovi.

Pozdrav!
 
Moje crvene ribizle, nabavljene iz N. Sada, i posađene krajem marta pustile na svakoj grančici po jedan grozdić. Nisam ni video dosad, mada sam ih zalivao i okopavao. Šta da radim , da li da ostavim ili skinem?
A crne ribizle kupljene ovde u apoteci, isto su lepe, doduše malo manje porasle, i nema plodova. A ogrozd, takođe iz Novosadskog MAVM rasadnika osto pun roda...Plodove ogrozda ću da ostavim jer prvi put vidim te plodove....a i radi degustacije.
 
Pozdrav,eto i mene posle duzeg vremena. Gangrad, taj rasadnik je izuzetan od njih sam i ja kupovao neke vocke. Evo par slika mojih crnih ribizli,onih od par stranica unazad. Mislim da su mnogo nabujale, smem li ja sada na zeleno da odrezem neke grane? Imaju i rod pa da ih osuncam malo, a i da ne trose hranivo bezveze. Prskane su samo plavim uljem proletos, za sada su lepe a imaju i "komsiju", vec sam pisao da cu ostaviti pelen jer sam negde procitao da je dobro
201505201530561.jpg
201505201530031.jpg


- - - - - - - - - -

Evo jos jedne slike
201505201529391.jpg
. Puno pozdrava svima:ppozdrav:
 
Zdravo Stanke,

Dali si mozda podigao zasad ribizle u Ripnju? Naime, ja sam jedva nekako ove godine zasadio oko 1000 sadnica.

Pozdrav
 
Pozdrav domaćini! :cao:
Veš duže vreme pratim ovu temu,i mogu reći da sam pročitao puno korisnih informacija koje me interesuju ovde.
Takođe,imam nameru da počnem ozbiljnije da se bavim crnom ribizlom (trenutno u dvorištu kuće imam par grmova crvene) na nadam se jednom jutru zemlje za početak,pa me interesuje ima li neko da istu uzgaja u ravnici ( u nekoj emisiji na jutjubu sam gledao nekog profesora sa poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu,koji je pozivao voćare da se okušaju u uzgoju crne ribizle),pošto sam u knjigama o njoj nailazio na podatak da joj baš ne odgovaraju uslovi zemljišta ispod 200 metara nadmorske visine?Pa pošto tek treba da kupim zemljište za sadnju (pošto živim u Beogradu,naselju Borča u južnom banatu),čisto da znam gde tačno da "suzim" potragu za odgovarajućim zemljištem za podizanja zasada, da li oko mene u ravnici banata ili srema,negde na frušku goru ili ću ipak na kraju morati negde prema kosmaju?
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima vidim da ime domacina i sa juga srbije...imam samo jedno pitanje koja je ovo sorta ribizle i ide li ona na otkup imam 20 zbuna a prosirio bih jedno 20-tak ari posto vidim lepo radja i nije mnogo zahtevna koliko ja primecujem...

http://www.dodaj.rs/?w/Bd/299fZx5Z/wp20150616153842pro.jpg
http://www.dodaj.rs/?1L/LU/3T6pE898/wp20150616152747pro.jpg
http://www.dodaj.rs/?2x/10/3LhzQQ1r/wp20150616152732pro.jpg
http://www.dodaj.rs/?1s/jV/4JB7XVFD/wp20150616152648pro.jpg
unapred zahvalan....
 
Evo ja da se napravim pametan...
Odgovorno tvrdim....Ovo je CRVENA ribizla....potpisujem.... i to džinovska...
Odlično...Bravo!!! Pozdrav!!!
 
Pozdrav drugari!

Pre svega da pozdravim nove članove teme i izvinim sto me nema tako dugo! Naime, pravio sam svadbu ovih dana i krstio dete pa se nije imalo toliko vremena od obaveza.

E sad, pokušaću da odgovorim na gore postavljena pitanja, moj zasadje na 190 metara nadmorske visine. Pojavljuju se ožegotine po listovima ali do sad ne u nekoj zabrinjavajućoj meri.

Što se tiče ove crvene ribizle, stvsrno lepo izgleda a vidi se i da je krupna. Nemam iskustava sa crvenom ali mi lepo deluje i mislim da se vredi potrudi okonje. Naravno, komercijalnu proizvodnju određuje tržište i plasman.

Pozdrav svima!!!
 
Nazad
Vrh