Ribizla

Pozdrav drugari,
nažalost, nemamo mnogo vremena za druženje na forumu a nažalost ni za bavljenje najlepšim delom posla ako se poslom može nazvati uživanje na plantaži. Preokupirani smo onim manje lepim delom - administracija, marketing i komercijala. ::sramota:: Ribizle smo orezali, napravili rasad, spremamo se za prolaz totalom i freziranje, kad nam ovo šugavo vreme dopusti.
Evo i nekoliko fotografija

- - - - - - - - - -

Pozdrav drugari,
nažalost, nemamo mnogo vremena za druženje na forumu a nažalost ni za bavljenje najlepšim delom posla ako se poslom može nazvati uživanje na plantaži. Preokupirani smo onim manje lepim delom - administracija, marketing i komercijala. ::sramota:: Ribizle smo orezali, napravili rasad, spremamo se za prolaz totalom i freziranje, kad nam ovo šugavo vreme dopusti.

- - - - - - - - - -

Nesto zeza net, nece da mi ubaci slike. Pozdrav, cujemo se uskoro.....
 
Evo me posle 3,5 godine . Da odmah odgovorim , triton je bujna sorta ribizle, formira lepe grozdove, na NV 300m bere se krajem juna. Zadnje 3 god više sam evrica uzeo od sadnica nego od plodova, ali o tome narednih dana. Pozdrav za sve članove. Lepo je videti kako neko od početnika za kratko vreme postaje dobar poznavalac našeg omiljenog voca ( Marinke)
 
Dobro došao nazad Tomice48!

Drago mi je da si tu, očekujem od tebe puno korisnih saveta za sve nas početnike, kao i tvoje iskustvo u gajenju našeg omiljenog voća, ipak si dugo u tome. Voleo bih i da napišeš par reči i o samom procesu uzgoja ribizle, gde grešimo i da li uopšte idemo pravim putem. Čini mi se da ste ti i Miljko članovi sa najdužim stažom i vaše iskustvo je za nas dragoceno. Miljka mogu i javno ovde da pohvalim, kad god treba tu je da pomogne. Hvala ti za ovo dobar poznavalac, ali ja za sebe mislim da još uvek ne znam dovoljno o ribizli, i da svakako još puno treba da učim, što je jedan od razloga zašto sam ovde. Svakako je manje bolno učiti na ovaj način nego na greškama, jer kad nastupe - neke je nemoguće i ispraviti.

Voleo bih da nam malo napišeš i o Tritonu, koliko rađa, koliko je bujna (da li kako Titania), odnosno ono što misliš da je zanimljivo da znamo o njoj. Takođe, kako napreduje tvoj zasad, je li si još nešto širio, jer ako se ne varam nisi malo ni imao pod zasadom. Kako rešavaš problem otkupa, cene? Slobodno se raspiši, to su stvari koje nas početnike itekako zanimaju a u literaturi to zasigurno nećemo naći.

Još jednom, dobrodošao!!!!


Pozdrav!
 
Pozdrav i od mene...Ono o tritonu je meni bilo namenjeno, jer sam ja postavio pitanje o toj sorti crne ribizle...
Zahvaljujem!!!
Juče sam dobio iz rasadnika iz NS crvene ribizle ( isto dva komada) i odmah ih posadio...
Uz njih sam naručio i dobio ogrozd , takođe crveni...Iznenadio se da ogrozd ima trnje(???)....
 
Imam po 200 kom viška sadnice titanije i tritona, pa ako nekom trebaju neka se javi, malo su krenule, ali poklonu se u zube ne gleda.Hvala na pozdravima , uskoro cu postaviti slike a valjda ću i dobiti volju za kucanjem . Pozdrav .
 
Pozdrav koja bi cena sadnica Tritona i Titanije bila ,inace gajim jagodu i ovo mi je totalno nepoznato ali bih probao na njivi od oko 5 ari.Zahvalan sam na svakom savetu oko sadnje i uzgoja ribizle.
 
Poslednja izmena:
Tomice,

izgleda da Vam je inbox pun pa ne možete primati poruke-zahteve za besplatne/poklon sadnice. I ja htedoh da Vam pošaljem al bez uspeha.
Pozdrav
 
Kako bi mogli da mi posaljete sadnice.Ako vam odgovara poslao bih vam 40 sadnica kupine CACANKE toliko mi je ostalo. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Kako bi mogli da mi posaljete sadnice, ako Vam odgovara poslao bih vam 40 sadnica kupine CACANKA BESTRNA. Pozdrav i hvala.
 
Cao drugari!
Kod mene sneg 40 cm. da ne povreujes, imam dva puta do sela i na obadva proradila klizista, tako da nemogu za praznik da odem u selo. sva sreca da je cele zime bilo snega i jos nije krenula vegetacija.Uspeo sam samo da bacim djubrei da isprskam sa plavo ulje drugo nista, Za ovih 6 godina koliko ovo radim ovo je prvi put da se ovo desi. Prosle godine sneg je pao kad je sve bilo u cvetanju, pa je opet bilo roda jedino na malini i ribizli, nadam se da ce ova godina biti bolja, jer kod mene ribizla uopste nije krenula,zbog ostre zime.
Pozdrav svima!
 
Pozdrav drugari, mi danas bili u zasadu i prskali totalom. Samo sto je krenula vegetacija, ali nisam stigao zbog vremena da prodjem plavim uljem i cini mi se da su se na prvim listovima pojavile grinje. pa evo nekoliko fotografija. Ocekujem neki savet cime da ih tretiram. Neki bakrocit sigurno ali sta jos....

2jg80tv.jpg
29z3qti.jpg
2944ft5.jpg


2zh3z0n.jpg


6t1xtf.jpg
303a9hs.jpg
 
Pozdrav druže "ribizla produkt"!

Neznam koja ti je ovo sorta, ali moja preporuka je :

1. -Akord, preventivno, jer zbog ovog vremena i na pojedine sorte oće da se javi pepelnica, Antraknoze,rđa - 0,03%
- Abastate + Nu-Film 17 , za grinje, ovo je malo skuplji preparat ali je dobar i ide malo 0,05 -0,075%, tako da kad kupiš jeftiniji
koji ide 15-25% dođe na isto.
ili

2. -Captan 80WG -Pepelnica , antraknoza rđa - 0,25%,
- Sanmite 20WP - grinje , crveni pauk,- 0,06%,

Ova godina će biti jako teška zbog ovih obilnih padavina , a onda jako sunce , tako da će nam apotekari dušu uzeti.



Pozrav svima!
 
Srećan Uskrs i srećno nam bilo ove godine, jer od ovog naglog otopljenja jedino je gori avgust bez kiše. "Ribizla produkt" što se tiče grinja mislim da sačekaš neki dan da se list još malo razvije.Na najvećoj slici mislim da je "triton" na osnovu oblika žbuna i rasporeda pupoljaka, a na zadnjoj levoj "titanija".Kod prve pazi na sušni avgust , a kod druge da ne preteras sa brojem rodnih grana.
 
Pozdrav drugari, hvala vam na konkretnim savetima i misljenju. Inace na slikama je samo titania, imam i tritona ali ga nisam uslikao.
Hvala jos jednom pa se cujemo u buduce. Ja cu za neki dan da sprovedem navedene agrotehnicke mere pa cu izvestavati o situaciji.pozdrav.
 
Pozdrav drugari!

Evo i mene posle par dana. Bio na selu za vaskrsnje praznike pa me zato nema. Kao i Milance i ja sam presao totalom. Nisam jos primetio grinje, ali ne sumljam da ce se uskoro pojaviti. Ranijih godina to sam uspesto resavao sa Abastate. Cekam da total odradi svoje pa cemo videti sta dalje. Evo i par slicica.

2015-04-11-175557.jpg


2015-04-11-175606.jpg


i mladi zasad

2015-04-12-191401.jpg


2015-04-12-191430.jpg


Pozdrav!
 
Hvala članu tomica48 na sadnicama, stigle su i zasadjene danas. Jednu sadnicu sam poklonio komšiji. Kad se razmnože pokloniću još nekome pa nek se radost i magija darivanja širi po Srbiji. A tomica48 je sve to pokrenuo.
 
Nazad
Vrh