Ribizla

U časopisu "Poljoprivredni list" broj 27/28 iz 2004 godine Prof. dr Mihailo Nikolić je naveo da novije sorte ribizle mogu dati i preko 20 tona po hekstaru. Na žalost nije naveo koje su to novije sorte. Na kraju teksta je naveden spisak sa kraćim objašnjenjem nekih sorti.

Sorte crne ribizle
  • Ben lemond
  • Ben Neves
  • Black Reword
  • Čačanska crna

Sorte crvene ribizle
  • Detvan
  • Tatran
  • Heinemanns Rote Spatlese

Sorte bele ribizle
  • Primus
  • Blanka
 
@Marinke

Marinke hvala na odgovoru. Uspeo sam da otkrijem sta je problem. U pitanju je ribizlin savijac. Radi se o insektu koji se ubusava u lastare ribizle, a zatim pravi kanal kroz lastar i na kraju se lastar sasuši. Ne postoji nikakav insekticid sa kojim se moze unistiti, jedino sto se moze uraditi je da se zarazeni lastari odstrane do osnove. Jako nezgodan insekt, ali nadam se da sam uspeo da ga se resim.

P.S. Ribizla ti je odlicna. Svaka cast! :osmeh:
 
Pozdrav drugari , poceo sam da radim pa nemam vreme da se javim. Marinke odlicne su ti ribizle. Kod mene jos nisu sve pocrnele ali hoce uskoro. Pa evo i dve slike od danas
325249587630011

325249197630050


- - - - - - - - - -

2ylpbuc.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2ag17v4.jpg
[/IMG]
 
Hvala drugari!

Ja sam juče brao ribizlu. Obzirom da je Ben Lomond podbacio sa rodom (ili ga odbacio, obzirom koliko je bio iscvetao) a Ben Sarek dosta podsađen s proleća, otprilike je računica da je sa 400 biljaka obrano oko 50-tak kg. Ben Lomond i Ometa su baš sitnu i retku bobicu dali tako da je još nismo ni obrali, kao i Ben Nevisa. Ja ne znam da li je ovo zadavoljavajuća količina za drugu godinu posle sadnje ali mi smo zadovoljni obzirom da nismo očekivali ni 10-tak kg za ovu godinu jer su orezane proleća na najviše 3 lastara. Najvažnije mi je ostanu zdrave i jake a sa ovom količinom ovogodišnjih lastara koje je poterala i malom slobodnijom rezidbom sledećeg proleća (8-10 lastara), mogu se nadati i nekom ozbiljnijem rodu. Eto to je neko moje mišljenje i plan, a ako neko ima neki savet, rad sam čuti!

Evo i neke slike da upotpuni događaj.

2014-06-29-171720.jpg


2014-06-29-171713.jpg


2014-06-29-171707.jpg


2014-06-29-153732.jpg


2014-06-29-174251.jpg


2014-06-29-171601.jpg


2014-06-29-174254.jpg


- - - - - - - - - -

U časopisu "Poljoprivredni list" broj 27/28 iz 2004 godine Prof. dr Mihailo Nikolić je naveo da novije sorte ribizle mogu dati i preko 20 tona po hekstaru. Na žalost nije naveo koje su to novije sorte. Na kraju teksta je naveden spisak sa kraćim objašnjenjem nekih sorti.

Sorte crne ribizle
  • Ben lemond
  • Ben Neves
  • Black Reword
  • Čačanska crna

Sorte crvene ribizle
  • Detvan
  • Tatran
  • Heinemanns Rote Spatlese

Sorte bele ribizle
  • Primus
  • Blanka

Po mom skromnom iskustvu, mislim da je kod crne Ben Sarek bez premca, tj. najkrupnija!

- - - - - - - - - -

@ Ribizlaprodukt

Auuu što su lepe, pu pu da ih ne ureknem! Ala su izrasle, svaka čast! Prelepe su, bravo majstore!!!

Pozdrav!
 
Ja se nisam raspitivao oko cene, jer kod mene osim mog nema drugih zasada u bližoj okolini. A pošto je još uvek mlad i nije dostigao put rod, rado ćemo obranu količinu sami preraditi i pojesti :osmeh:. Mislim da je cena od 70 dinara mala. Vidi sa Miljkom87 koja je cena kod njega. Imaš broj ovde na temi pa ga zovi jer je verotno na selu i vrši pripreme oko berbe, pa je pitanje kad ce biti online.
 
Pozdrav. Bravo marinke, sve si lepo isplanirao i objasnio, nadam se da ce tako i biti dogodine. Ove ribizle sto su u kofama su bas krupne (koja su sorta), super izgledaju i mislim da za drugu godinu nije lose. Ja mislim da bi trebao posle berbe da uvezes u zasad stajsko djubrivo, sto vise to bolje, pola kofe po zbunu i rasporedis oko svakog zbuna, videces da ce poludeti a i imace dovoljno hrane da se okite sve nove grane i iznesu sav plod, posle cvetanja mozes preko lista da prihranis plod i uzivaj. Meni je Miljko otvorio oci sto se tice kolicine djubriva, bilo me strah da ih ne izgorim ali sto vise djubreta to bolje. Pozdrav, samo radi, sto vise ulozis rada u zasad vise ces da uberes...
 
Hvala Ribizla produkt! Dobar savet je zlata vredan!

Što se tiče ovih najkrupnijih bobica u kofama, to je Ben sarek, ni niže biljke ni veće bobice! :osmeh:

Pozdrav!
 
Ovako trenutno izgleda
-pogled s voćnjaka:
1zw2074.jpg

-redići:
5wmkpv.jpg

-listići:
68r5le.jpg


Procenat primljenosti:100%.

Druže Flamboise, šta se dešava sa ovim prelepim zasadom? Osim ovih slika, ne saznasmo više nista o njemu? Kakva je situacija kod tebe? Slike su od pre 4 godine, pretpostavljam da je to sada jedan ozbiljan i u punom rodu zasad. Podeli neko iskustvo sa nama.

Veliki pozdrav!!!
 
Poštovani ribizlaši , zovem se Vranić Branko i planiram na jesen da posadim na Zlatiboru za početak nekih 20ari crne ribizle. Do sad nisam imao nikakav kontakt sa voćarstvom, ali imam jaku zelju da se upustim u te vode. :osmeh: Puno stvari sam video na ovom forumu, i zahvaljujem vam se zbog toga. :osmeh:
Urađena je analiza zemljista, pa bih vas zamolio da pogledate i da mi kazete vaše mišljenje...
Unapred hvala i nadam se lepoj saradnji u skorije vreme.
Dubina 0-30 30-60

Kalcijum-karbonat 0,70 0,52
Ph u 1M KCI 4,50 4,21
Ph u vodi 5,30 5,20
Humus 3,95 2,63
Neorganski azot 10,85 7,50
Fosfor pentoksid 11,08 9,20
Kalijum oksid 12,20 8,90
 
Postovani ribizlasi, evo jos jednog linka na kome mozete videti moju plantazu i nesto o vinariji. Pozdrav. Od 34 og minuta nastupamo mi. :ppozdrav:
https://www.youtube.com/watch?v=2aMR8gVgdPM

Šta da kažem sem još jedno veliko BRAVOOO!!! :bravo::bravo::bravo:
Samo napred!!! A mi ostali smo tu ako nešto ustreba!

Veliki pozdrav!

- - - - - - - - - -

Poštovani ribizlaši , zovem se Vranić Branko i planiram na jesen da posadim na Zlatiboru za početak nekih 20ari crne ribizle. Do sad nisam imao nikakav kontakt sa voćarstvom, ali imam jaku zelju da se upustim u te vode. :osmeh: Puno stvari sam video na ovom forumu, i zahvaljujem vam se zbog toga. :osmeh:
Urađena je analiza zemljista, pa bih vas zamolio da pogledate i da mi kazete vaše mišljenje...
Unapred hvala i nadam se lepoj saradnji u skorije vreme.
Dubina 0-30 30-60

Kalcijum-karbonat 0,70 0,52
Ph u 1M KCI 4,50 4,21
Ph u vodi 5,30 5,20
Humus 3,95 2,63
Neorganski azot 10,85 7,50
Fosfor pentoksid 11,08 9,20
Kalijum oksid 12,20 8,90

Dobro nam došao Branko!

Lepo je čuti (pročitati) da još neko ulazi u čudesne vode voćarstva a tek ako je to gajenje crne ribizle... onda još lepše. Dobro je to što si odlučio da za početak bude 20 ari, a za kasnije ćeš i sam videti u zavisnosti od ostalih obaveza na koliko možeš proširiti zasad. Ovde ima puno stvari ispisanih ali se ne libi da pitaš šta te zanima, trudićemo se da ti pomognemo koliko možemo i znamo.
Što se tiče analize zemlje koju si uradio, ja ne mogu tačno da se setim koje rezultate analize sam ja dobio (potrudiću se da nadjem ovih dana izveštaj). Ako se ne varam na tom izveštaju bi trebalo da stoje i optimalne reference za ribizlu kao i preporuka PSS ukoliko nešto od ovih elemenata nedostaje i u kojoj količini dodati nedostajući element.

Pošto se radi o Zlatiboru, pretpostavljam da je nadmorska visina i više nego odgovarajuća što je veoma bitan element pri uzgoju ribizle. E sad ne znam kako stojiš sa vodom radi navodnjavanja, kako bi obrađivao zasad... slobodno napiši kakva ti je zamisao a mi ćemo se potruditi da ti damo neke smernice ne bi li izbegao početničke greške.

Još jednom, dobrodošao na forum i svet ribizlaša!!!

Pozdrav!
 
Hvala na dobrodošlici.:osmeh: Odlučio sam se za tih 20 ari baš iz tog razloga, da vidim kako to sve funkcioniše a i iz razloga što do sad nisam imao nikakav kontakt sa voćarstvom. Da, u izveštaju piše šta sve nedostaje i šta sve treba dodati i koliko, nego sam čisto hteo da vidim mišljenje ljudi koji se bave ribizlom, a i literatura je jedno a iskustvo drugo...:osmeh: Parcela se nalazi na oko 700m nadmorske visine i okrenuta je ka severoistoku, jedino što me brine je to što je malo veći nagib, ne znam koliko bi to uticalo na ribizlu... Što se tiče navodnjavanja u blizini parcele(tj na dnu parcele) se nalazi izvor a imam i mogućnost da se prikačim na gradsku vodu, na slavinu. :) Za obradu zasada, u planu je kompletna mašinska obrada. Vodiću se ka tome, tako cu i da sadim da bude dovoljno mesta za mašine. Na toj parceli već dugo nije ništa sađeno nit je obrađivana, tako da ću najverovatnije na jesen da pripremim zemljište a sadnju bi obavio sledece godine. Negde sam pročitao da je pšenica dobar predusev za ribizlu, kao i lucerka?
To je to za sad, imaću ja još dooosta pitanja, nemojte mi zameriti. :)
Veliki pozdrav! :cao:
 
Pozdrav,

Pre svega da ae izvinem sto me nema tako dugo.

Sto se tice nadmorske visine, sasvim je ok a ni taj nagib nece nista skoditi. Podrzavam to sto hoces da izvrsis kvalitetnu pripremu zemljista jer je to ipak visegodisnji zasad. Na mojoj parceli jeste bilo sejano godinama unazad ovas, jecam, detelina... tako da ja nisam morao ciljno saditi detelinu kao vid poboljsanja kvaliteta zemlje. Po preporuci, koliko se secam, trebalo je izbaciti oko 10t/h stanjaka ali po meni je to bilo malo pa sam izvukao oko 40 t na 25 ari. Mislim da stanjaka nikada dosta. To sto imas vodu blizu buduceg zasada je veliki plus a koji nacin ces izabrati za navodnjavanje to ces sam odluciti, naravno sta ti je ispatljivije. Zelim ti svu srecu i samo hrabro napred.

A ja se nadam da cemo ti makar malo pomoci na tom putu. Jos jednom izvini zbog ovoliko zakasnelog odgovora, a nadam se da ce se i ostale kolege uskoro ukljuciti.

Pozdrav!
 
Nema potrebe za izvinjavanjem, sve je OK. Po mojoj nekoj logici bolje je da lepo pripremim zemljiste nego da kasnije imam problema zbog toga. A i nema potrebe da za zurbom. Negde sam procitao da voda iz gradskih mreza nije bas dobra za navodnjavanje? Jel ima neko iskustva sa tim? Poslacu vam preporuku PSS, pa ako ima neko nesto iz svog iskustva , nek prokomentarise. :) I naravno kako je po vama najbolje da se pripremi zemljiste, s obzirom da je pod velikim nagibom, kako je orati u kom pravcu? I naravno sta je se najbolje pokazalo za sadnju pre podizanja zasada? U pitanju je ribizla, Titania, Ben Sarek i Ben Lomond...
Veliki pozdrav


- - - - - - - - - -
Ovo je ta livada na kojoj se planira zasad.

dscf1741.jpg


- - - - - - - - - -
I preporuka PSS

izv2.jpg
 
Boga mi Branko, lepa parcela! Imaš ti ovde mogućnost da se širiš itekako. Ako se ne varam ovo deluje kao malo veća parcela. Kolika je ukupna površina? Jel ono na sredini izvor gde se nalazi neka osoba, ako lepo vidim? Koliko je jaka voda na tom izvoru?

Kažu da voda iz vodovoda pošto sadrži hlor nije za navodnjavanje. Iskreno, nisam je koristio nikada za navodnjavanje bilo koje voćke iz razloga što je kod mene najskuplja voda u Evropi (ne šalim se) a pored toga ti roknu i "rastur" koji je duplo veći nego stvarna potrošnja. E sad, ne znam da li možeš ovde da dovučeš struju jer ako bi koristio ovu izvorsku vodu, dakako bi ti jeftinije bilo da je goniš pumpom na el. pogon. Možda da razmotriš i iskopavanje bazena na ovim uzvišenjima pa obložiti folijom za ribljake, i polako ih puniti sa izvora pa puštati prirodnim padom na dole... ovo samo glasno razmišljam... valja izvedriti najjeftinije a najefikasnije rešenje.
Jel imaš nekoga da tu bude, odnosno da li ima kuća u blizini, jer i od toga zavisi šta ćeš i kako uraditi, jer lopova ima na sve strane.
Što se tiče sorti, ja titaniju nemam i nisam je želeo uzimati jer zna da naraste preko dva metara (iz literature) a to onda traži oslonac i naravno poskupljuje proizvodnju (bar je tako moje misljenje). Ben Lomond mi je ove godine odbacio cvet, iz nekih meni nepoznatih razloga (sumnjam na mraz) ali iz priča kolega sorta kojoj vredi posvetiti pažnju. I na kraju Ben Sarek, sorta kojom sam zasad trenutno najzadovoljiji jer je ove godine izrazito krupne plodove dala. Sve ovo ti govorim sa aspekta veoma mladog zasada koji tek sledeće godine treba da da ozbiljniji rod. Videćemo. Isto tako ne bih zanemario ni ostale sorte koje se mogu naći kod nas. Na primer, Tiben je isto tako dao krupne bobice, pa i Bona, gotovo iste krupnoće kao Ben Sarek. Njih malo imam ali je planu da ih proširim.

Što se tiče preporuke, PSS je dala lepu preporuku i treba je tako i sprovesti. Naravno da je ribizli najvažniji faktor pre svega fosfor, zatim kalijum pa azot, ali ne treba zamenariti ni ostale činioce.
Treba proveriti da li se treba ponovo uraditi analizu zemljišta jer je ova iz 2012. godine i pre toga pitati da li je moglo doći do bitnih promena za 2 godine, jer ako ne onda se ne cimati, ne toliko zbog para koliko zbog same radnje od uzimanja uzoraka pa do dobijanja rezultata...
Deluje u početku zastrašujuće i kao ogroman posao, nije da nije, al kada se krene i polako odrađuje jedno po jedno... sve to dođe na svoje... i naravno posle par godina i užitak, kako psihičko tako i finansijsko zadovoljstvo... ali o tome mogu starije kolege jer ja sam trenutno tek na psihičkom... ::namigivanje::

Veliki pozdrav!
 
Sad i ja da se izvinim zato što me nema dugo...
Površina te parcele, gde ja radim analizu, je oko 2ha... Na zalost nije tu izvor, nalazi se skroz u dnu parcele i oko 300-400m desno. Ne znam kako da ocenim koliko je jak izvor, saznao sam samo da nikad nije presušio i da se u blizini nalazi jos dva izvora malo slabija...Pa cu najverovatnije da iskoristim i ta dva tj da iskopam bazen i da se sa svih izvora voda spusti u bazen i odatle da ide dalje.Imam mogućnosti za strujom u blizini se nalazi kuca u kojoj inače ima stanara, tako da neću brinuti za lopove. :osmeh: Mozda bi bilo najbolje da se posadi veći broj različitih sorti na 20 ari pa da se vidi šta najbolje uspeva i da se sa tim nastavi dalje? Sta mislite o tome?
Sto se tiče analize rekli su mi da zemljiste ne moze da se bitnije promeni za 2,4,5godina tako da nemam potrebu da je opet radim.
Posla se ne bojim, da je lako svi bi bili voćari... :osmeh:
Ne bojim se ni zbog mog neiskustva, jer sam ubedjen da to ide vremenom i da sve dolazi na svoje. Straha nema, nego samo cekam jesen pa da krenem sa pripremom zemlje.
Veliki pozdrav
 
Branko, vidim da si motivisan i to je za svaku pohvalu, a i da si ozbiljno ušao u materiju i dobro se naoštrio na ovaj poduhvat! Okvirno si isplanirao kako i šta treba uraditi a ostalo ćeš u hodu. A što se tiče različitih sorata, treba probati i videti kojoj najviše odgovara teren. A što se tiče iskustva, niko se sa njim nije rodio... volja je tu najvažnija.

Samo hrabro napred! Puno pozdrava!

- - - - - - - - - -

@ Miljko, Ribizla produkt, živi li ste?!? :osmeh:

Prođe berba a od vas ni slovo? Kakvi su utisci, prinos, cena... ???
 
Posle dužeg vremena evo i mene imo sam problem sa računarom, berba se završila, prosla je odlicno , s,obzirom kako je bilo snega krajem aprila i kiša u vreme cvetanja, grad krajem juna, imao sam oko 20 % manje roda nego prošle godine . Posle onog snega, samo su ribizle i maline preživele u mom selu, od drugog voća nema ni po jedna voćka da se proba , čak je i lišće opalo od svih voćki da ne poveruje čovek šta se sve izdešavalo ove godine. Ja sam da kažem prezadovoljan , što se cena tiče išla je od 65 do 150, zavisi od lopova hladnjačara, meni lično je izašo prosek oko 105 din.
Pozdrav za V.Branko, lepa parcela , moj ti je savet da pokosiš ako nisi dosad i isprskaj totalom da uništiš travu pa tek onda udari na oranje , tanjiranje i freziranje i već na jesen možeš imati parcelu za sadnju, nemoj mnogo da ekperimentišeš, jako je skupo, i dugo traje iskoristi tuđe iskustvo( prevod na srpskom- tuđe greške).
Ribizla produkt dokle stigosmo sa vincetom. Svinjčiki se već tove, brzo će suvo meso , trebaće vince da se spere ta masnoća.
Pozdrav svima!
 
Pozdrav, ribizlasi. Evo i mene posle sto godina. Radi se stalno tako da nemam vremena... V.Branko dobrodosao, dobra ti je ideja, visina, jos da krenes da radis. Slazem se sa miljko87 da poprskas totalom ono sto hoces da obradjujes pa oranje, sitnjenje i sadnja. Dvadeset ari je dovoljno za pocetak, dok vidis kako ide.
Sto se vinca tice, polako sazreva, vec sad vrsim degustaciju svaki dan, ali mu treba jos mesec dana da odlezi, glavni procesi su zavrseni i dva filtriranja su gotova. Tako da miljko87 kad god pozelis mozes da dodjes po robu. Mada ja savetujem za mesec dana. Nadao sam se vecoj kolicini ali sto vise ribizli, vise otpada... Trebalo bi da podelimo po oko pedeset, mada cu tacno da izracunam posle svih filtriranja i pretakanja. Ali jedno sam siguran, bices odusevljen kvalitetom. Naravno svi ostali su dobro dosli na degustaciju. :ppozdrav: Pozdrav.
 
Nazad
Vrh