Primena herbicida posle setve, a pre nicanja u kukuruzu KWS Clima Control
Strana 36 od 36 PrvaPrva ... 26343536
Rezultati 701 do 703 od 703

Tema: Ribizla

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    248
    Zahvalio se
    19
    Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nema nikoga, izgleda da ovaj deo foruma odumire polako.. Cini mi se nikad manje price o ribizli nije bilo nego ove godine. Da li to nema entuzijazma vise il su svi lepo naplatili pa odmaraju mesecima.. Ko ce ga znati ..

Ima li neko ovde ko poklanja reznice ribizle nakon rezidbe? Ili jednostavno ne odvaja reznice nego tarupira ili pali ostatke?

Pozdrav svim proizvodjacima :)
    ´´Vise ne ucim za ispitivaca i njegove cefove,vec za svoj poziv i zivot!´´

Novajlija
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    2
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav proizviđačima ribizle.
    Već odavno se razmišljam da posadim crnu ribizlu na 60-ak ari.
    Njiva se nalazi na Beloj zemlji 720mnv.
    Ovu temu redovno pratim a pored toga sam pročitao sve što sam mogao da nađem.
    Imam jednu dilemu što se tiče berbe ribizle. Stvar je u tome da se berba ribizle poklapa sa berbom maline a to znači veliki problem za berače.
    Zanima me koliko kg može za jedan dan da nabere prosečan berač? Koliko ljudi je potrebno da se nabere ribizla sa površine od 60-ak ari?

Prijatelj Foruma oktopod avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    6,007
    Zahvalio se
    2,003
    Zahvaljeno 2,630 puta na 1,638 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Dok ti ne odgovori neko sa vise iskustva, mogu ti reci da je to jako naporan posao, ja kod kuce imam par zbunova bele crne i crvene, brao sam ih tako sto sam makazama sekao grozdove i samo taj deo trazi oko 15 minuta po zbunu, znaci za sat vremena 4-5 zbuna starih par godina maksimum, sto u kilogramima nije bas puno, mozda 5 kila, ali za radni dan od 8-10 sati to i dodje kao kod tresnje oko 50+ kila valjda.
    Specijalni programi zaštite voća!
    http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-programi/

Strana 36 od 36 PrvaPrva ... 26343536

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.