Ribizla

Ja ribizlu vozim u Rupeljevo. Do sada obrano 4,5 tona.Dosta je opala i kod mene , ali šta je tuje.Ostalo još 2 t.
cena 100 Din. Pozdrav svima.
 
Svaka čast! Samo napred!!!

- - - - - - - - - -

Drugari, kako prođoste juče?

Kod mene je berba završena pre vremena zahvaljujući jučerašnjem nevremenu. Očas posla u roku od pola sata. Kršilo, lomilo, čupalo... kolika je šteta, videćemo! Jbg!


Pozdrav svima!
 
Marinke :(

I, kakve su stete? Ja sam vec obrao svojih 7o-tak stabala i odmah prodao (za dzabe) zeninom bratu. Kupovni list glasi na 1.00 dinara :)
 
Prosto neverovatno da niko nista ne pise o ribizli. Kako ste prosli u branju ,cene, kolicine, kome ste predali, hladnjace itd. Osim tomice i Marinketa...
 
Verovatno su ljudi zauzeti. Sa berbe jedne voćarske kulture prelaze na drugu, pa zato i nemaju mnogo vremena za pisanje. Ja sam ostao dužan odgovor kakva je situacija kod mene. Pred završetak berbe kod mene je bila oluja i dobar deo roda je završio na zemlji. Dosta žbunova je polomljeno, tj. otčepljeno ali su to uglavnom oni gde je razgranjavanje bilo visoko, odnosno van zemlje. Zato treba težiti da grane izlaze iz zemlje ili nagrtati zemljom. Kod mene je krajnji ishod bio oko 700 kg i sve je otišlo na malo po ceni od 300 dinara.

Prošlog vikenda je izvršeno prskanje, tj. čišćenje biljaka:

- Desic - 10 ml
- Antrakol - 25 gr
- Zeleni hit 20:20:20 - 25 gr
- Amiksol - 100 ml

na 10 lit. vode

Pozdrav svima!
 
Upravo nađoh na facebook-u

ВРШИМО ОТКУП СВИХ СОРТИ КУПИНЕ И РИБИЗЛЕ. Откупне станице су у Ариљу и Косјерићу. Произвођачи могу да се информишу и распитају на телефоне 061/143-2858 и 031/783-081.

https://www.facebook.com/zadruga.divcibarka
 
Маринке,

Можеш ли да подијелиш са нама изглед летка и постера тако да смо једнобразни?

Узгред,

Уколико неко има да понуди купујем саднице сорти Тибен, Тсема и нешто Титаније за јесењу садњу. Молим вас пошаљите понуде у личне поруке.
 
Plakat.jpg
[/URL][/IMG]

A3_Crna_ribizla_sa_prepustom_3mm.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pozdrav svima. Zamolio bih vas za nekoliko saveta.
Planiram da pod crvenom ribizlom posadim oko dva jutra zemlje, a nemam iskustva u radu sa istom.
Prvo me interesuje kada pocinje da radja, jada ulazi u pun rod i koliki rod mogu da ocekujem. Ako planiram da koristim kombajn za berbu kolika rastojanja da koristim izmedju redova, a kolika u redu (maline sadim na 4 metra da moze da prodje traktor i kombajn).
Koju sortu mi preporucujete? Iz Vojvodine i u julu mi pocinje berba maline, tako da bi radije posadio sorte koje zavrsavaju sa rodom pre jula.
Unapred hvala.
 
Pozdrav svima. Zamolio bih vas za nekoliko saveta.
Planiram da pod crvenom ribizlom posadim oko dva jutra zemlje, a nemam iskustva u radu sa istom.
Prvo me interesuje kada pocinje da radja, jada ulazi u pun rod i koliki rod mogu da ocekujem. Ako planiram da koristim kombajn za berbu kolika rastojanja da koristim izmedju redova, a kolika u redu (maline sadim na 4 metra da moze da prodje traktor i kombajn).
Koju sortu mi preporucujete? Iz Vojvodine i u julu mi pocinje berba maline, tako da bi radije posadio sorte koje zavrsavaju sa rodom pre jula.
Unapred hvala.

Ja nemam iskustva sa crvenom ribizlom, a sto se tiče rastojanja pretpostavljam da je 4 m sasvim dovoljno, kao i kod maline.




IMA LI ŽIVIH NA TEMI ???
 
Ja nemam iskustva sa crvenom ribizlom, a sto se tiče rastojanja pretpostavljam da je 4 m sasvim dovoljno, kao i kod maline.
Kakva su iskustva za crnu? Vec sam na par mesta dobio savete da je za vece povrsine bolje raditi crnu ribizlu.
Interesuje me sve moguce informacije o njoj, kada pocinje da radja, vreme berbe, potreba za vodom, trziste.
Ako znas gde ima sadnica mozes i to da mi javis (moze i porukom ili ovde).
Hvala
 
Nema živih, samo polu živih. Sadašnja situacija je loša i za crnu, a za crvenu pogotovo.
Mislim da je za crvenu najbolja Rovada, a za crnu Titanija, Ben Sarek. Ne verujem da crvena može masinski da se bere.
Crna može mada nam prave problem i kod ručnog branja .Ne bih da te obeshrabrim, samo sam realan. Ribizla je u knjigama
jedno , a u praksi sasvim drugo.Pozdrav .
 
Ovde kod nas niko ne pomislja da otkupi crnu a kamoli crvenu ribizlu. Sve se svodi na prodaju na malo.Ja sam na povrsini planiranoj za crnu ribizlu zasadio malinu POLANA.Pozdrav.
 
Поздрав свима вама. Потрудио сам се да ишчитам тему колико сам могао. Сад имам једну молбу за све вас. Рад сам на јесен следеће године да посадим рибизлу око 50 ари површине и то црну Титанију. Парцела ми се налази на неких 600-700 метара надморске висине. Сад шта ви као искусни произвођачи мислите о мојој намери.

А молба је следећа, Да ли има неко да је рад да ми да резнице од црне рибизле Титаније ка ко бих ја исте могао да ожилим и на тај начин сам произведем себи неопходну садницу, наравно спремен сам да резницу платим уз договор.

Хвала у напред и надам се да ћемо се у будуће дружити на овом форуму.
 
Pozdrav svima!

NikPet dobro došao.

Verovatno si iščitavanjem teme ušao u suštinu gajenja crne ribizle, tako da se nećemo ponavljati, a ostalo ćemo u hodu. Namera ti je odlična što se mene tiče i od mene imaš samo podršku.

Nadam se da će neko od kolega koji imaju titaniju imati reznice.

Pozdrav!
 
Hvala Marinke.

Ja sam se za Titaniju odlučio čitajući sve što sam našao a vidim da ste i vi kao proizvodjači zadovoljni. Al ja sam raspoložen za sve vrste predloga i sugestija i za druge vrste crne ribizle.

I još jedno pitanje za tebe možda si to negde pisao al ja nisam video pa se izvinjavam. Prilikom ožiljavanja rad sam da reznice ponaosob stavim u saksije koje koriste cvećari one tanke imam utisak da služe samo za rasadjivanje cveća i u istim prodaju posle. Da li je to dobro i da nisu to male saksije. Pa bi tako ožiljene na jesen iste posadio u njivu, i tako mislim da bi one doživele najmanji stres a ni koren nebih oštetio. Ili možda grešim u mojim planovima ispravi te me.
 
Poslednja izmena:
Manji je stres da ih posadiš na stalno mesto, ali održavati njivu punu štapića je nemoguće tako da uradi kako si naumio a te čaše bi trebalo da su taman i napuniće se cele žilama što i jeste poenta sadnje u male čaše pri ožiljavanju.
 
Izvini druže što kasno odgovaram, na moru sam,pa se tek uveče kasno dočepam neta, a sinoć se malo više opuštalo pa mi nije ni palo na pamet na pregledam temu.

Ja sam pretprošle godine žilio u kesicama za rasad, slične su sakcijama ali se mnogo lakše skalperom "raspore" prilikom sadnje na stalno mesto. Takođe se lakše i pakuju (zbijaju) u rasadu i manje prave praznog prostora. A i jeftinije su. Ima ih u poljo apotekama. Ili jednostavno, plastične flase od vode koje iskoristiš, recneš na visinu dovoljno da bude saksija, izbušiš par rupa i skladištiš u neki čošak ili džak. Pa kad dođe proleće a ti na vreme krenuo sa skupljanjem, eto dovoljno saksija.

Pozdrav!
 
A može li jedan savet za zemlju koju ću koristiti u saksijama za ožiljavanje. Jel valja ona za cveće što ima da se kupi ili neku drugu da nabavim i da li treba istu da mešam sa nečim. Negde sam pročitao da treba pesak neki al sad više neznam gde sam pročitao. Molim vas za pomoć oko pripreme svega jer ću ja to ipak sad prvi put raditi.

Hvala vam Svima.
 
Nazad
Vrh