Koliko godisnje posecete i potrosite drva..?

Kod nas tuluz
@ Zombi, sta mu tacno dodju ovi dodaci na kraju kombajna, jel to neka seckalica+ bunker, pa da iskipuje na kraju, ili samo skupljac biomase? Bilo bi interesantno da se moze videti princip rada toga?
 
ove godine bilo spremljeno 10m3 povadjenih jabuka i 6m3 bukve,greje se oko 70m2 i ostalo oko 4m3 bukovine,a tek sada pocela prava zima...:spavam:bice gusto!
 
Mi grejemo oko 90m2 sa nekih pet metara bukovine, imam šporet (ovde ih zovu turčin), mada je ovde zima relativno slaba.
 
Ove godine sam spremio 8 metara sto je i potroseno do sada,e sad ce da trosimo one viskove od ranijih godina,drva ima sasvim dovoljno,posto imam svoju sumu sva drva koja nebudu iskoriscena za neku namenu idu za vatru.
 
Pelet od slame je problematičan za većinu gorionika koji normalno rade sa peletom od drveta. Zato se pre odluke dobro informiši o toj problematici.
 
Ranije sam grejao sa 10-12 kubika drva iz svog zabrana, a svake godine smo kupovali i malo uglja recimo 2-3 t. Probao sam da ložim sve vrste briketa drveni, slama, seno, sojina slama, trska, miskantus. Miskantus mi je ostavio najbolji utisak jer gori kao drvo tako da ću verovatno od proleća da zasadim nekih deset dvadeset ari. Gori mnogo bolje od slame, a slama bi bolje gorela da su na nju delovali malo više atmosferski uslovi- da dobije sivu boju i naravno da je suva. ;-)

---------- Poruka napisana u 19:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

Pelet od slame je problematičan za većinu gorionika koji normalno rade sa peletom od drveta. Zato se pre odluke dobro informiši o toj problematici.

Skroz tačno. Dakle, dobro se informiši. Postoje specijalni kotlovi na biomasu poreklom iz poljoprivrede.
 
@pocerina uglavnom svi sterosedeoci, imaju vrbake uz Savu. Nekad bile njive, a kasnije posumljeno, posto je voda topila. Ja imam 2ha, to su topole, vrbe, jasen, brest... Uglavnom drva slabijeg kvaliteta. To je sa jedne strane sela, a sa ostale tri su drzavne sume, Crni Lug, Jasenska i Bojcinska suma, pa ko nema svoje taj krajcuje u drzavnom. U sustini kod mene u selu se cokanji uglavnom bacaju niko nece da ih lozi.
 
@Surdonja.Bogami primetio sam da se u posledjih 2 godine slabije bacaju cojanji.Sve se to polizi.Mi grejemo oko 200 m2 sa centralnim grejanjem i 50m2 sa smederevcom kod babe i dede.Potrosimo oko 25metara drva kojekakvog,4 tone kamenog uglja i 2,3 loznicke prikolice cokanja.
@retlav.Zasto je tona briketa skuplja od tone kamenog uglja ako driket od bio mase gori kao drvo?
 
@malaksalo primetio sam, ali ih i dalje ima iskipovanih na dosta mesta. Ranijh godina, dok smo brali kukuruz, sve cokanje smo uglavnom bacali. Prosle i pretprosle godine, kad sam krunio, ono sto ostavljam u klipu, imao sam pomocnike koji su odneli cokanje umesto dnevnice, ispalo lepo i meni i njima.
 
@retlav.Zasto je tona briketa skuplja od tone kamenog uglja ako driket od bio mase gori kao drvo?

Mislim da je tona kamenog uglja preko 15 000 RSD, a tona briketa od slame je 80-100 EUR za tonu. Ko ima svoju slamu može da je prodaje i jeftinije. Da ne misliš možda na pelet?
 
Kod nas trenutno oko 40 eura (38-42).
A čokanji ili šapurine zmajevka 10000 din ,neko daje i jeftinije.
Ja i radnik napuni 50 tak džakova(najilonskih od fertila) za sat vremene i samo izručim u kotao,godišnje mi ode šapurine od 3-4 vagona kukuruza i oko 20 metara bukve.
Grejem 200 tinak kvadrata,kuća odlično izolovana.
Na ovim temperaturama zadnji put ložim oko 1 posle ponoći(pre spavanja) i ujutro u 7 ima žara i vatre a temperatura u kući ne ide ispod 19 (to je najmanja merena) ove godine.
 
Nazad
Vrh