Strništa i rad na njima

Za divlju kupinu treba momacka kolicina totala i da je sto veca,tj da ima sto vecu lisnu masu da sto bolje usvoji total.
Mada se kupina i cestim oranjem dosta redukuje.
 
Moguce,nisam do sada sejao ovas pa psenicu,sejao sam obrnuto psenicu pa ovas,tu nije bilo problema,a daleko mi je parcela za kukuruz.
A odgovor na ovo sto sam pitao?
Da pomognem,prosle godine burazer sejao psenicu na ovas(zob),zajedno uzorali pred samu setvu,zaorali smo vec izrastao ovas,tanjiranje,sejanje rasipacem i drljanje.Psenica je bila cista kao sunce(apac)nije prskao od trave i bolesti,bez totala i dvaput preoravanja,jedino je bila poneka izrasla uspomena od bivseg ovasa ali jako jako zanemarljivo.Tako da ne brines slobodno sej jer i ja vecinu njiva koje su u zakupu sejem psenicu na zob-ovas.
 
Pa sta raditi onda,oranje pa sta bude,ili ako krene kad bude psenica mala prskati sa 2.4D?
Ako vrses na dzak jos bolje,trijer na kombajnu to sredi a i vetrovi podeseni za psenicu izduvaju ovas napolje.Nemas brige samo arbajt...

- - - - - - - - - -

Ovih dana smo ih istotalisali, sa 2 do 3 l totala po kj, u zavisnosti od populacije korova i čekamo oktobar za duboko oranje.
Jel preoravas uzoranu strnjiku ili...?
 
Mozda je nemoguca misija ali postoji li neka agrotehnika bez totala i paljevine na ovako kisnu godinu? Sledeca kultura bi bila kukuruz ili detelina: Hvala unapred
 
Mozda je nemoguca misija ali postoji li neka agrotehnika bez totala i paljevine na ovako kisnu godinu? Sledeca kultura bi bila kukuruz ili detelina: Hvala unapred

Pravo vrijeme da uradiš kalcifikaciju , u jednom potezu popravićeš zemlju i nestaće kupine od kreča . Ono što gore neko reče 18l po ha totala je van svake pameti :sta: , jedino ko ima viška para. Možeš ići i sa 2.4d nekošta skoro ništa pa ako uradi uradi .
 
Mozda je nemoguca misija ali postoji li neka agrotehnika bez totala i paljevine na ovako kisnu godinu? Sledeca kultura bi bila kukuruz ili detelina: Hvala unapred

postoji ali je teza, ja naprimer uzmem posle kombajna malo pustim travu, posto je pretezno ambrozija, recimo nekih 15-20 cm,to poorem ako se ore ujesen onda plitko, ako ne (ako se seje opet ozima kultura) onda duboko, posle toga pratim cim se nesto zeleni, tara i tanjiranje, i posle mozda jos jedno i za jesen je spremno i cisto i ravno. i dosta sad vec se suzbila trava, jer ne dopustam da se osemeni..
 
Radio sam sa totalom 3l po kj nije jako zakorovljeno,na jednom mestu ambrozija metar visine stavio sam 2deci Plamena po kj ostalo mi od proletos,reko ajd da probam ljudi kako je to izgorelo to je strasno.
 
Nazad
Vrh