Strništa i rad na njima

Nikt jer prskaš ovu rotkvu od insekata? Kažu da to treba raditi dok je mlada.
 
Strnište izorano 19.07. i čeka sjetvu rauole za zelenu gnojidbu (planira s iza 15.08.). Dva dana nakon oranja je pala obilnija kiša. Sad se toćno primijeti dio koji je bio dosta mokar u oranju pa se u dva dana nije dovoljno osušio. Počeo se lijepo zeleniti, čak prije nego je išta posijano. :kisa:


 
Danas pomalčirao strnište, na traktoru se nevidi boja, imam još sutra za završiti..... Dobro izgleda, sad da korovi izađu i prskanje totalom, pa oranje u 12mj.....
 
Čekam da mi stigne Maton pa krećemo u akciju od nedelje.Ide 5l/ha Binga i 0,5l/ha Matona.Stnjike brucale samo tako,nema šta nema od korova,kao herbarijum.
 
Radio sam na tanjiranje strnjika, sada tamo krece sirak.
Da li da isprskam totalom ili da predjem gruberom sa sirokim motikama.
 
Kako gruber moze propustiti 7 radna po 42cm sirina motike, a radni zahvat 2,5m.
Meni je samo strah korena, da li ima korova kojih necu unistiti radom na dubini 15cm? Tj da li je dovoljna dolika dubina?
 
Kako gruber moze propustiti 7 radna po 42cm sirina motike, a radni zahvat 2,5m.
Meni je samo strah korena, da li ima korova kojih necu unistiti radom na dubini 15cm? Tj da li je dovoljna dolika dubina?

Meni je tako delovalo sa klipova koje sam pogledao, nemam gruber niti sam ikada video uzivo kako radi.U mom kraju nema niko traktor za takvu masinu, nemoj da mi zameris.
 
Kod mene je sva trava izgorela od totala. Ova kisa sto je pala nocas, a valjda ce je biti jos i danas, taman je pokvasila zemlju. Msl da cu u ponedeljak da krenem sa oranjem strnista. Necu duboko. Samo malo da okrenem. Ali pre toga cu isprskati sa unikerom i baciti oko 50kg/ha uree. A na jesen ide naravno duboko uz razbacivanje mesanog djubriva. Ali cu to odluciti nakon analize zemljista.
 
Ja probao juce s plugom. Teskoooo. Ono preksinocsto je palo nije dovoljno. Treba bar tri dana da pda da bi se ista moglo uraditi. Ostavljam za neku drugu priliku. Ili ce ovako ostati do jeseni pa posle bacanja mesanog da se uradi duboko.
 
Изтањирао сам стрњишта киша пала гледам корови једнако крећу тамо за месец ипо тотал+матон.И дубоко после тога кад дође време.
 
Nazad
Vrh