Strništa i rad na njima

O paljenju strnjista i ove zarazene slame svim i svacim ne planirate?

I ja sam cuo nekoliko saveta da je nekad pozeljno izgoreti zbog bolesti.
Ja sam potanjirao strnjike posle jecma, ove posle psenice cekam jos. Najverovatnije cu ih totalisati krajem jula.
 
Ja sam jedne godine poprskao neku livadu samo totalom i posle 3-4 nedelje sam uzorao, spremio i posejao detelinu. E sad me interesuje da li ako dodam i maton 0,5 l/ha mogu da kad prodje opet 3 nedelje uzorem i posejem nesto za zeleno djubrenje? A sto me je neko pitao za Uniker njega uvek prskam posle neke kise, ako je zasusilo, a pre prskanja prvo rasturim ureu da i ona malo se pokvasi i onda sve uzorem. Tako radim i sa kukuruzovinom.
 
Clan Jaške u akciji suzbijanja strnjike... :osmeh:

vzuas2.jpg


[video=youtube_share;Ccdy96LXHlc]https://youtu.be/Ccdy96LXHlc[/video]
 
Ja cu kako stvari stoje da odradim na svim strnistima operciju zvanu baliranje :osmeh:
A na dobar deo ce doci i stajnjak kasnije, za ugar ili tanjiranje ce da me izvinu na ovu cenu dizela
a8d872ba5999de98dc2e56b65f37eb77.jpg
c83136efe522c2eac0091bb884a1cce0.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Kako si zadovoljan bioplugom? Jel se primećuje razlika u odnosu na Ureu? Da li ima uticaj vreme primene i količina vode sa kojom treba, prskati? I mi ćemo nešto ugariti, a nešto potanjirati.

Po meni je najbolje da se odma nakon biopluga uzore.Prskati koliko moze da se uzore.Ove godine cu total i bioplug zajedno pa posle dve nedelje nesto ugariti ,nesto gruber i nesto tanjirati.Zavisi kakvo stanje zemljista bude.
 
Vracam se starom...total,garenje plugom pa oranje.Tu premca nema.Jos cu dodati i bio plug za razgradnju. Овде се није спомињало ништа осим плуга и Биоплуга....Што се тиче СТАРОГ....
 
Написао си враћаш се старом....угарење плугом па тотал......А у посту изнад си написао ићиће негде грубер негде тањирача.То је новији начин обраде:haha:
 
Написао си враћаш се старом....угарење плугом па тотал......А у посту изнад си написао ићиће негде грубер негде тањирача.То је новији начин обраде:haha:
Obrazlozio sam da se bojim da se nece moci orati dok sacekam da total odradi.
 
Мислим да је тај тотал сувишан и не волим да радим с њим плус још један непотребан додатни трошак.
 
Ilgi je ozbiljna firma, mnogo,mnogo kvalitetnija od dobrog dela zapadnih proizvodjaca. Mogao bih se cak usuditi da kazem da za kvalitetom i preciznoscu izrade nezaostaje ni za jednom TOP firmo, a cenovno je gotovo duplo jftiniji.
 
Da imam naviku slikanja sad bih ti stavio njihov ram koji je jos pod garancijom a koji se rastocio po svim varovima , cak su popucale i kutije, tanko slabo i lose napravljeno.

Vuceni i veci zahvat od ovog sa snimke.
 
Poslednja izmena:
Da imam naviku slikanja sad bih ti stavio njihov ram koji je jos pod garancijom a koji se rastocio po svim varovima , cak su popucale i kutije, tanko slabo i lose napravljeno.

Vuceni i veci zahvat od ovog sa snimke.

Kolega ima isti takav problem na 3m nošenoj, također pod garancijom.
 
Ova moja tanjiraca je za 2 godine uradila 1.000 KJ. Od toga pola prosle godine u izuzetno suvim uslovima i nismo ga stedeli isli na dubinu od 10+ cm. Prednji diskovi su se potrosili 1.5 cm a zadnji 1 cm u odnosu na nove. U suvom su pucali srafovi koji drze baterije ali ram nije pucao nigde. Sredjivao sam sa njom i poljske puteve ali sam vozio sporo da se nesto ne iskrivi ili polomi i nikad se sa njom ne okrecem kada je spustena. Poznate zapadne tanjirace su definitivno mnogo kvalitetnije i bolje uradjene ali kostaju duplo ili jos vise.
 
Nazad
Vrh