Strništa i rad na njima

TerraDisk 300 je u najtezoj izvedbi teska 1800kg, jedino od 4m zahvata tezi od 2160-2340kg, zavisno od tipa valjka.

Zmaj, ciju ti tanjiracu imas?
 
Sa sve rotorima. Sa pakerom nepunih 1700kg, sa onim gumenim oko 1800kg. Jedino ako je fabrika pogresila sa podacima.
Lemken je cini mi se najtezi, jer su rotori u 2 reda, a i najbolje radi posao od svih, al je zato i cena...
Mada radi i ova VN lepo.

Edit. Pardoniram, nisam video tegove da ima.
 
TerraDisk 300 je u najtezoj izvedbi teska 1800kg, jedino od 4m zahvata tezi od 2160-2340kg, zavisno od tipa valjka.

Zmaj, ciju ti tanjiracu imas?
Turska ALPLER 24 diska ,f 560 3m , piše da je ta težina ali su mi menjali i dopravljali nešto tako da mislim da ima više ,skinuo sam valjak da ne mučim hidrauliku najviše zato što je traktor nov Case 110jx ,inače bi i s a valjkom radio, kupio sam još par prednjih tegova tako da je sad stabilniji ,ali do pripreme za pšenicu neka radi bez valjka, i ja sam gledao katalog i u najjačoj izvedbi Tera-disk ne prelazi 2000 kg
 
Gledao sam i ja tu tanjiracu, ali mi se ne svidja.
Na sajmu ili kod njih , ima nekoliko vrsta nosača diskova , tj . pod kojim uglom stoji disk ,sad na sajmu je bila i sa hidro klipom koji podigne valjak pri transportu i smanji dužinu tanjirače, nije idealna ali za cenu i na kile da je prodaš toliko će me izaći , sad je malo skuplja ,ali ja sam je uzeo za male pare i samo da je traktor od 130ks rad bi bio još bolji !
 
Malo se radilo,nije moglo pre.Pre nekoliko dana unešena slama.
8c31e5f4e0c0117fb5fb8a85b9a4e132.jpg
75818b566d75b3dc8d88c88a32d020c1.jpg


Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam u zabludi da tanjiraca ne moze uraditi posao na strnjistu kako treba. Djubreno stajnjakom i istanjirano.


21ufli.jpg


Ovo su fotografije posle drugog prohoda. Na prvoj slici je tanjirano gde je iseckana slama,a na drugoj gde je izbalirano.

xfb5gl.jpg

20rntpe.jpg
 
Juce gledam kako brat Grk ljusti strnjiku.Traktor Same Explorer bez kabine i plug od 6 onih okruglih diskova.Pa to ide samo rasipa.Zahvat extra velik a traktor vuce i ne oseca.Nije bas nesto po meni slama bacena dole ali u sustini lepo izgleda.Sramota me bilo da ga pitam neke stvari jer nisam znao zna li covek uopste Engleski.
 
Ja sam godinama razbacivao stajnjak pa ugario,prosle godine kupili tanjiracu pa reko da probam ovako i svidja mi se,stajnjak je lepo izmesan sa zemljom.
 
Nazad
Vrh