Strništa i rad na njima

Ova Manjeviceva tanjiraca je obicna igracka. Zao mi da okacim kako radi moja adut u jednon prohodu.
 
Sva strnjista sam oprskao totalom i pre par nedelja je isao gruber na dubinu 25cm i do zimskog oranja dosta

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kaze mi drugar poceli da mi nicu novi korovi na 2-3 njive gde je prolazio. Prskano krajem jula. Moram da idem da vidim sta krenulo i koliko. Da li pretanjirati ili prskati opet ako su korovi u nekoj vecoj meri nikli ?
 
Ma samo prskaj, otrova nikad dosta!
Vec sedmu godinu ne koristim total i netreba mi da ga vidim.
 
Ma samo prskaj, otrova nikad dosta!
Vec sedmu godinu ne koristim total i netreba mi da ga vidim.

47b01d403452011e90a65ed1b2080d78.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kaze mi drugar poceli da mi nicu novi korovi na 2-3 njive gde je prolazio. Prskano krajem jula. Moram da idem da vidim sta krenulo i koliko. Da li pretanjirati ili prskati opet ako su korovi u nekoj vecoj meri nikli ?
I ja sam bas juce obilazio strnjista zbog toga, nikao je sirak iz rizoma. Ovih dana cu preci jos jednom 2-2,5l/kj totala , kod mene je sirak postao rezistentan na klasicne herbicide u kukuruzu tako da moram prskati. Da je neki drugi korov nikao najverovatnije nebi prskao....

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Drzim se one stare ako duboko ores duboko i beres..Bez oranja nema nista pa nek kaze ko sta hoce.Sa gruberom sam isao da bi povadio rizom..A za naftu ko jos pita..gde ima tu se i prosipa.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Nemoj se ljutiti, ali to su ciste gluposti. Uostalom svako radi kako hoce.
 
Kod mene je ove godine na strnjikama sirka bilo sporadično gde po koji.Moglo je proći bez prskanja ali je ipak odrađeno.
 
Verovatno je mislio na to da moraš sačekati dovoljno dugo sa bilo kakvom obradom kako bi glifosat bio usvojen do kraja, da rizom povuče, itd.

Nama se oteglo sklanjanje slame koliko zbog kiša toliko i zbog problema sa balirkom pa je trava "pobegla" na delovima njiva gde je krenula odmah nakon skidanja ječma i pšenice. Tako da je pao ugar i danas/sutra sledi prskanje glifosatom pa nek sirak usvaja dok je ovako lepo vreme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh