Strništa i rad na njima

Imam i ja toga, i ja to resavam ovako - ako on meni oprska jedan red ja njemu do godine dva. I da vidis kako bez po reci posle paze...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sada stigao ostalo mi sutra jos 5kj da potanjiram ide jako lepo posto i kod mene trave nema nista jako slabo i sitno pa sam se odlucio na dva prelaska tanjiracom i posle prve jace kise cu preci drljacom i do zimskog oranja vise ne diram nista!
 
Danas odradjeno i ostalih 5kj do zimskog oranja vise ih ne diram mozda predjem drljacom jednom videcemo.

 
Hoce li da niknu korovi od ove kise koja je pala za vikenda ?? A I najavljuju u nedelju I ponedeljak opet padavine. Od 14ha strnista oprskao sam 8ha sa 5l/ha zbog sirka najvise. I na 1,5ha sam zbog palamide I cicka dodao malo vise od 0,5l dikambe sto mi je ostalo od kukuruza. Ostalih korova maltene nema nigde. Izgleda da ce biti ustede na totalu I gorivu :osmeh:
 
Ne koristi tu aktivnu materiju, jer ces dogodine imati problem sa kukuruzima, sojom. To je najjeftinije jer je 2e po hekataru ali ostavlja dugooo rezidue.
 
Za njega ne znam u praksi, ali po logici stvari bi trebalo isto da ima rezidue slicne kopijama Larena. Laren MAX je metsulfuron metil + tribenuron metil. Razlog je prost nece se razgraditi dovoljno do setve u prolece, jer primena Laren/Laren Max/ Express je u prolece da kazemo maksimalno do kraja maja, a sada je kraj avgusta.
 
Nazad
Vrh