Strništa i rad na njima

I ja ne diram nista sve ce ici prskanje totalom a kasnije kad krene ponovo icicu tanjiracom da usporim korove do zimskog oranja.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Videću ovog vikenda kako će biti na jednoj parceli posle kiša i kad ogreje sunce. Mada je je jedan deo bas zatravio. I tu je bilo žio na tanjiranoj livadi. Ovaj drugi deo je tanjirana kukuruzovina i taj deo je prskan zadnjih par godina tako da i nema mnogo trave. Ali ću i nju preći totalom jer hoću što više da je očistim jer će opet ići tu pšenica. Ovako na strnjištima kad prskam totalima ja sam moje njive doveo u red i takođe održavam kukuruz bez trave tako da ne dozvoljavam da trava ostavi seme.
 
Pitanje za iskusne, planiram strnjiste tretitati totalom, ali obavezno dodajem monosan (hormonski neki) , koja kolicina nece da utice na sledecu kulturu koja ce biti uljana repica, od korova ima samo sudanska trava i ambrozija.
Hvala unapred najlepse!
 
Pitanje za iskusne, planiram strnjiste tretitati totalom, ali obavezno dodajem monosan (hormonski neki) , koja kolicina nece da utice na sledecu kulturu koja ce biti uljana repica, od korova ima samo sudanska trava i ambrozija.
Hvala unapred najlepse!
Pa uljana repica se neseje kad se primeni u psenici monosan i ostali zatim tezis ,nego se prska sekatorom tako da ova tvoja ideja uopste nije dobra:ppozdrav:Drugo zar ne bi trebalo da je vec uzorana parcela namenjena uljanoj repici?Druze idi ti to ori i peglaj jer sad ce kraj avgusta a dotle treba da je prasina:ppozdrav:
 
Naravno da se preteruje. Ljudi seju dirktno na strnjiste sejalicama za sirektnu setvu. Ja probao i radi posao. Samo isprskaj totalom i nista ne diraj. Monosan nikako.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jedna od danas:

mwxp2c.jpg
 
Od kada je to pravilo da vec sada mora biti uzorano za uljanu repicu,da se ne preteruje malo sa time oko setve uljane repice?

Nepricam iz svog iskustva jer nesejem repicu ali ako znamo da za repicu zemlja mora biti veoma dobro pripremljena za setvu{sitno seme }onda je jasno da je pozeljno ranije poorati i polako postepeno pripremati za setvu a direktno moze samo mali broj ljudi da primenjuje jer nemaju ljudi s cim:ppozdrav:
 
Imam na jednom strnistu deteline i neke sirokolisne trave,jel bih smeo da ga isprskam sa Metsulfuron-metil-om umesto totalom?Sledece godine bi na tu parcelu dosao kukuruz
 
Trebalo bi da moze ali na jesen uzori dobre dubine. Ako ces da stedis, onda bolje idi Maton 0.5l/ha to je bezbednije od Tezisa, a kosta 200din vise po hektaru.
 
Radio sam sa 2,4D,nije problem ni da ugarim a ni total manja je parcela u pitanju tako da nema potrebe za ustedama ali hteo bih da probam metmarkom ako nema uticaja na plodored.Naravno ici ce duboko oranje na jesen a mozda i ugarenje

- - - - - - - - - -

Dokon sam ovih dana pa da eksperimentisem
 
Tomislave nije mi jasno zašto se eksperimentiše? Uzmeš total (a možeš i jaču dozu i 1l je 450 din) i isprskaj to i gotovo. I ovako ćeš da radiš duboko oranje a i tu ćeš da seješ kukuruz. Ja tako radim parcelu svake druge godine posle pšenice. Nikad nisam imao proble sa narednim usevom. Ali zato njive čiste i bez travke.
 
Nemoj da eksperimentišeš sa metmarkom. Ja sam sa njim eksperimentisao prošle godine u livadi sa ljuljem. Hteo sam da uništim širokolisni korov, onaj što izgleda kao repa (kod mene ga zovu repušina, latinski je Rumex). Livada se nije oporavila ni posle godinu dana, a repušina se ove godine raširila još više.
Vrlo zajeban herbicid sa dugotrajnim dejstvom.
 
Ja sam te male kesice u pšenici i doji izbacio .Znsm ds du najjeftinije i prilično učinkovite ali su zajeb i za useve i za njivu.Izuzetno agresivna hemija nije za igranje.
 
Nazad
Vrh