Strništa i rad na njima

Kod mene je trenutna situacija ovakva,ima po koja veca trava ali sacekacu sa totalisanjem jos.

 
@MIRBAN
Dogovorio sa NS semenom.Mislim da ide od 15-20kg/ha.Cenu ću znati ali mislim da je oko 55 evra/ha,KWS nije imao semena.
@olalija
Zašto da budem oprezan sa slačicom,ajde objasni malo.
 
Poslednja izmena:
Sa dodatnim tegovima
43d44a6328f9ef72f1690bfd6c005b65.jpg
 
Ovo je sad tanjirano prvi put. Iz traktora je slikano, a i poslato preko WA, pa je lošija slika. Na jednoj parceli je bila još veća trava, ali burazer nije uslikao kako uradi. Ima gde I propusti travu, mada mnogo manje nego gde je rađeno bez tegova.
 
Ajde stvarno objasni, i ja planiram isto da ubacim u podrivano RD posle kiše i posejem je.
Problem sa slačicom je u tome što puno izvlači vlagu iz zemlje.Ako bi sad nikla i desi se jesen kao prošle godine bude strašno tvrdo,nemoguće za oranje.Drugar je prosle godine kod nas sejao i sada odustao i na njegov savet sam i ja odustao jer nisam siguran u dugoročnu prognozu.
 
Ja ću u ponedeljak da predjem sa njom gruberisano strnjište pa ćemo videti kakav je posao...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Svaki dan Kad idem na posao i vraćam se kući gledam njive pored puta kod Ostružnice i Železnika. Ima tu i velikh parcela. I ni jednu nisam video da je isprskana totalom. A sirka, ambrozije, neke trave kao trska i ko zna čega još koliko hoćeš. Stvarno mi nisu jasni ti koji obrađuju te njive. Zar im je toliko teško da kupe par litara totala i jedan-dva dana potroše i sve to isprkaju. A ne posle samo kukaju kao ne mogu da suzbiju korove u kukuruzu, suncokretu ili soji. A takođe ni jedna nije ni tanjirana, ni uzorana ni ništa. U stvari možda tako treba.
 
Kod nas se desilo to, da smo jedan deo totalisali, jedan tanjirali, a 2 parcele ostale ne dirane jer su korovi bili tek ponici. Ali eto za 2 nedelje dok smo bili na odmoru, dzungla nastala. Barem smo tanjiraču testirali u džungli
 
Nazad
Vrh