Strništa i rad na njima

Metsulfuron metil jeste zestok,strasno radi posao ali i ja mislim da ga izbacim.Nisam inace primetio po suncokret,kukuruz stetne posledice,ali verovatno ih ima u vidu smanjenog prinosa,sto se ne moze primetiti,sem da se odradi neki ogled.Blizu 2 godine preporucuju da se ne seje nakon njegove primene kukorica i suncokret,pored jos nekih kultura,zbog njegovog zemljisnog dejstva.
 
Kod mene je trska proletos dobila po tamburi od Monsuna,bas sam se iznenadio kako je bila klonula. Ne znam kako sada izgleda jer je na sredini njive u dolji.
 
Ja sam imao 20ak metara do kanala i prvo sam oprskao ručno pa kad je cela njiva bila za prskanje još jednom traktorskom prskalicom stim da sam taj deo duplirao. Sve sam radio glifosavom, posle skidanja žita. Sad je tu kukuruz i dosta se uništilo - ostala tek po koja - možda opet pređem ručno samo taj deo.
 
Juce sam poceo gruberisati strnista. Vlaznost zemljista je taman za obradu. Sojista idu lagano a kukuruzista moram brzinu manje. Sirka na pojedinim parcelama ili delovima ima na pretek. Odlucio sam se za gruber zato sto bolje radi parcele sa sirkom od tanjirace. Drugi prohod se planira tanjiracom, a pre toga gde god probije sirak icice total.
 
Данас пробали да радимо...ишло је фино...
6sex7d.jpg


- - - - - - - - - -

 
Ja sam juce kupio 20lit Bingo total 7100di.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Ja sam Bingo platio 3450 dinara 10 litara (Glifosav je skuplji a ja sam svakako i hteo Bingo jer se već pokazao kao dobar). Pakovanje od 5 l je iste cene po litri, za pakovanje od 20l nisam ni pitao. Oprskao svu strnjiku sa 3l/kj. Gde je bio ječam sam oprskao u četvrtak i danas se već vidi kako je sirak bledji nego što je bio. Na jednoj parceli sam imao samo samoniklog žita ali sam i to uradio totalom.
 
Nazad
Vrh