Strništa i rad na njima

Jel valja ovaj za te stvari
f06f60340271213.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Mi smo danas ovako radili.....gruber je od priljateja:osmeh:....
fnykp0204.jpg
[/IMG]

fnykp0206.jpg
[/IMG]....

I na kralju poseljali krmnu repicu zahvaljujuci clanu IgorDulicu kao zeleno dubrivo , ako pokisne ima da nikne ko raketa pa cu postaviti jos slike...
fnykp0207.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pomoc kolega,skinuo sam psenicu pre mesec dana lik me je zavlacio za stajnjak pa je ostala njiva neuzorana,ima par oaza sa sirkom.E sad pitanje jel bolje da je sad ugarim pustim korov da nikne pa totalisem ili da cekam jos 2-3 ned pa onda odradim totalnim i uzorem plitko pa u okt jos jednom prevrnem?
 
Posto je sirak vec porasto, ja bi ga ostavio jos kojl dan pa ga oprsko totalom. Ako ugaris pa cekas da korov izadje u tim ce i jesen, a ko zna kako ce sirak ponovo krenuti,
 
Poprskao strnjike totalom,kupio prvi put galenikin Glifol.Evo vec 7 dan kao da nisam prskao.Nema lista da je poceo da vene.Ovo me vec brine,potrosena je lepa kolicina hemije,do sad koristio Glifosav i posle 3-4 dana vidljivi znakovi.Ove godine kupim galeniku,kao jeftiniji 40 din a marka je renomirana,a na kolicinu nije mala usteda.Koristena doza je 6 litara po hektaru kao i uvek.Poprskano je 25 hektara,a do ove godine nisam toliko prskao totalom.
Kakva su vasa iskustva sa Galenika Glifolom?
 
Delovace samo malko kasnije. Vreme je hladnjikavo pa mu je potrebno vise vremena. Prosle godine su se efekti videli ranije, jer je bilo toplo. Nema tu razlike po meni. Sve su kinezi, samo se pakuju u razlicite ambalaze.
 
Zanimljivo da je komsija,jedna njiva do mene,prskao jedan dan pre mene sa Glifosavom i kod njega je vec trava obesila nos i pocela da podgoreva.U lokalnoj apoteci imaju samo Glifosav,to se najvise kupuje u mestu,ustedo sam pare ali efekat se ceka.
 
Iza pšenice ostala malena palamida. Ima je solidan broj.
Ugariti i čekati da opet iznikne pa totalisati ili odmah totalisati pa ostaviti do jesenjeg oranja neobrađeno?
 
Poprskao strnjike totalom,kupio prvi put galenikin Glifol.Evo vec 7 dan kao da nisam prskao.Nema lista da je poceo da vene.Ovo me vec brine,potrosena je lepa kolicina hemije,do sad koristio Glifosav i posle 3-4 dana vidljivi znakovi.Ove godine kupim galeniku,kao jeftiniji 40 din a marka je renomirana,a na kolicinu nije mala usteda.Koristena doza je 6 litara po hektaru kao i uvek.Poprskano je 25 hektara,a do ove godine nisam toliko prskao totalom.
Kakva su vasa iskustva sa Galenika Glifolom?

Jako losa i vise sigurno to g....o necu koristiti. Proletos sam sa pomenutim preparatom radio posle setve a pre nicanja. Doza je bila 5 lit/KJ ( 8.7 lit/Ha ) i nisam bio nimalo zadovoljan, a najgore je sto sam potrosio kolicinu koja je cetvorocifreni broj. Sa tom dozom je su palamida i divlji sirak iz rizoma samo delimicno unisteni, divlja paprika prezivela, poponac preziveo, i ima jos 2-3 korovske vrste koje su nastavile da rastu. Uglavnom sa tom dozom sam uspeo da unistim samo jednogodisnje korove. Verovatno bi u leto u strnistu mnogo bolje radila sa tom dozom jer je mnogo veca lisna masa i moze da usvoji vise tecnosti ( herbicida ).

Kada mi je nestalo Glifola nastavio sam prskanje sa Glifosatom sa istom dozom i razlika je bila ogromna.


Verovatno se secate da su totalni herbicidi ranije bili zuti i nisu bili retki kao voda. Ovogodisnji glifol kada sam sipao u prskalicu izgledao je kao da se sipa voda.
 
Za pojedine korove potrebna je max doza totala ( 10 l /ha) npr. za poponac
Mislim da pojedini greše što idu sa većom dozom totala da tr. bacaju pare
Ja uvek prskam sa oko 5 l Totala po ha + 0,5 l Matona po ha
0,5 l/ha Matona uništava korove za koje treba max doza totala
Maton :

Добро сузбија штиреве (Amaranthus sp.), жутослез (Abutilon theophrasti), амброзију (Ambrosia artemisiifolia), дивљу лободу (Atriplex patula), хоћу-нећу (Capsella bursa pastoris), пепељугу (Chenopodium sp.), паламиду (Cirsium arvense), попонац (Convolvulus arvensis), самоникли сунцокрет (Helianthus annus), обични дворник (Polygonum persicaria), дивљу роткву (Raphanus raphanistrum), горушицу (Sinapis arvensis), млечику (Sonchus arvensis), крављу траву (Thlaspi arvense), чичак (Xanthium strumarium) и др.ž
Probajte nećete pogrešiti a proćete jeftinije .
I da ste uzeli total bilo koje druge firme bilo bi isto ( nemojte misliti da ja branim Galeniku )
Ja sam prošle godine kupio Bingo ( uvek kupujem najeftiniji total) i radi ,,poso" bez problema ....
 
Koju biste dozu preporucili , (tj mix totala i 2.4D) ,protiv divljeg sirka iz rizoma i divlje kupine, ima tu i ostalih korova, ali ciljam na ove?
 
Nazad
Vrh