Strništa i rad na njima

Moguce da kod tebe drugacije deluje, ali kod mene kad je najtoplije deluje i 1,5 l/kj. Bitno je da kad prskam bude podne pa do 4-5.

Meni se najvise svidja kad oprskam ujutro dok ima rose. Jeste tacno da za dejstvo treba toplog vremena, ali kad je 30 stepeni biljke slabije usvajaju herbicid.
 
Da ne bude zabune ja sam pisao za prskanje sa totalnim herbicidom tj. mnogo bolje uspe prskanje kada je najtopliji deo dana.
 
5l na ha za sirak dovoljno. A to sto je prerastio haubu od ferdze ne znači ništa, i tog skida 5l. Bacio si pare i otrovo zemlju.
 
Da ustedim litar totala a sirak da prezivi. Inace sirak je izrastao u visini haube ferdze.

Ako ti je sirak toliko izrastao znaci da se izmetlicio, a to znaci da si dzabe bacio toliko totala jel efekta nece biti. Seme je vec tu i ti si mu u stvari samo pomogao da stopre sazri. Trave se prskaju kad su male, a ne kad imaju "metar ipo".
 
Kolko treba totala da uništi "Cigansko perje"
Zadnjih godina primetio da se dosta širi, herbicidi u kukuruzu i soji skoro ništa da mu smetaju
lp
 
Kazu da kad total padne na seme ono je isto gotovo ubije mu klicu?Pre 2 dana sam usluzno oprskao sa 2l/kj sirak visine 1,5m eno ga ubelio bas cu ispratiti njivu do kraja.
 
Da li je neko radio oglede ili je ova konstatacija tvoja teorija.Pitam pošto radim desikaciju lucerke sa skupim desikantima a sa malom dozom totala bi bilo idealno.Lucerku ne bi uništio a semenu ne bi falilo ništa.Ja imam drugu teoriju .Ako biljka uvuče total u koren ,možda ga uvuče u seme. :sta:Ovo je moje mišljenje.
Ako ti je sirak toliko izrastao znaci da se izmetlicio, a to znaci da si dzabe bacio toliko totala jel efekta nece biti. Seme je vec tu i ti si mu u stvari samo pomogao da stopre sazri. Trave se prskaju kad su male, a ne kad imaju "metar ipo".
 
Ja sam to nazalost spoznao u praksi 2015 -te ,uzeo u arendu njivu gde je bila strnjika i umetlicen sirak.
Poprskao sa 6lit/ha totala , sledece godine nije bilo rizomskog ali je semenskog bilo kao da je posejan.
 
Glifosat je ihibitor enzima, ometa enzimsku proizvodnju nekih amino kiselina koji su znacajni za rast i razvoj biljke.Stoga zavisi kad u fazi metlicenja tretirate sirak,glifosat nece unistiti seme sirka ako je isto dostiglo odredjenu fazu zrelosti da kazem,eto jos sirka sledece godine.
 
Nazad
Vrh