Strništa i rad na njima

Naravno. Npr matona 0,5l/ha. On se razlaze za 7dana u zemljistu.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sad me interesuje jedna stvar. Ja pitao u apoteci da dodam matona totalu a zastitarka mi kaze gde ces to dvoje pa maton deluje odmah i za 2 dana sve je gotovo od biljke a totalu treba bar 15 dana da sidje do korena i da ima efekat. A vi ovde idete tu kombinaciju. Moze li mi neko pojasniti oko ovoga?
 
Dejstvo totala se pojacava dodavanjem rastopljene Urea u vodu ili nekog tecnog oblika iste, i to max koliko moze da se rastopi. To je uostalom nekad i pisalo u uputstvu za Roundup za unistavanje zubace, pirike i sl.
 
Pisano je vec.5 l totala po ha apsolutno resava rizom sirka.Nema potrebe za dodavanjem bilo cega.Ista ta kolicina ce resiti i ambroziju.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
5 l/ha resava rizom sirka. Ali, 5 litara ne resava najbolje ambroziju palamidu ili puzavac. Zato moze da se total smanji na 3.5 do max 4l/ha i doda pola litre Matona. Ustedi se litra totala po ha, a efekat izvanredan!

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
5 litara total na 2 jutra prskao ove godine i abutilon koji je bio veći sav ostao, ni list nije uvenuo. Ambroziju, sirak, i drugu travu spržilo al ovo čudo ostalo...
 
Imao bih samo da dodam ko seje uljanu repicu na strnjiku nemoj da se igra sa 2.4D herbicidima imaju ostatke na povrsini i moze doci do propadanja repice ili ostecenja.
Ja idem sa 15lit totala na 600lit vode i prskam 3.5h i ne prezivi nista. Moze samo da se doda dash ako ima sirokolisnih zbog boljeg lepljenja herbicida na list trave.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Malo iz rada
Ne uradi nešto posebno, posto je visoko košeno. Možda bi trebala zavesa da se ubaci, da spušta masu koju prednja baterija baca.

https://youtu.be/yJmvhZCi9Ro

https://youtu.be/uLYPgDO9nJ4

690956dc37070924bcfdb3ec6809ccc6.jpg
da912e142c1a96150db08271d8ce187c.jpg
fd15825ddcebc6abaafd84b9c1f277aa.jpg


Kratki video klipovi kao i tanjirača
 
Poslednja izmena:
Kod nas je jedan gazda uzeo novu amazonku od 3 metra i sada je u strnjiki pustio u rad, ova satexova radi makar 3 puta bolje nego amazonka a tri puta je jeftinija...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da,to je kad ima mase od gore.A neki brijaju do zemlje ,kao soju,i preko 95% ukupne slame bude iseckano kroz secku u sitne dugmice,tih par cm sto ostane kao ''strnjike'' bi i obicna laka nosena X tanjiraca ,olt,imt odradila za desetku.Lako je u takvim uslovima da se ''crni'' iza tanjirace ,ali kad od gore ima 20+cm strnjike ,pa jos slama razbacana a ne iseckana,da vidim koja bi to tanjiraca uradila posao,a da nije neka od 5+ tona.
 
Ako ima vlage preko zime, sve to istruli i ako je razbacano i ako je seckano.
Ja tako radim vec 3 godine.
 
Nazad
Vrh