Strništa i rad na njima

Po slikama bi rekao da se zemlja lagano radi , nema gline u zemljistu. Moglo bi se reci "koliko para toliko muzike".
 
Ratatatui ja ne znam kako je kod tebe i koji total koristis i u kojoj dozi. Ja kod mene sam se resio sirka iz rizoma bez problema sa totalom. Evo bas juce sam isprskao 2,5 ha strnjike sa 16l totala. Ima svakakvih trava ali je sve to iz semena niklo. Imam i sirka ali nije rizomski. Ja sa totalom resavam se svih korova i onda u kukuruzu nemam problema da njivu odrzim cistom i sa jeftinijom hemijom.
 
Jučer sam izorao strnište. Počeo sa, ujutro desno uz kukuruz (vide 2 brazde druge boje), ali je bilo prevlažno pa sam pričekao do popodne.
Za mjesec dana slijedi priprema i sjetva rauole (uljanEe rotkvice) za zelenu gnojidbu.

 
Ugario u tri navrata moje strnjište sa fergusonom (2,6 ha) i malim leskovačkim dvobraznim plugom.Lepo se oralo, išao 15-18 cm ali morao 3 sporohodnom.Trajalo sve skupa oko 13 sati i otišlo oko 45-50 litara uljnog goriva. Slama bila visoko košena, a ima i na mestima da je sečka lošije usitnila pa znalo da zaguši a onda diži plug, cimaj na kvačilo da spadne pa nazad 3-4 metra pa ponovo spuštaj plug. Muka je što je niski klirens.Da je 755 VK verovatno bi išlo lakše.Ostalo od babe pa mora tako.
 
Iwanho koja je cena te rauole kod vas? Koliko je ide po ha? Kako se njeno seme moze nabaviti jer ovde kod nas nigde nisam nasao da je neko prodaje?
 
Јуче радили једно стрњиште, одустали од даљег посла јер је превише влажно па лепи на задње тањире....
qx1bzui6100l2jd8g.jpg
 
@MIRBAN
Treba potražiti seme bele slačice,moguće da ga ima KWS.Zvao sam ih pre neki dan i dobio broj telefona od njihovog zaposlenog koji je zadužen za to.Ide oko 20kg/ha i seje se polovinom avgusta.Cena je 2€/kg.Treba da zovem sad kad se vratim.Mislim da idem oko 1.jula total i onda tanjiranje i setva.Videću kako ću iskombinovati s vremenom.
 
Nazad
Vrh