Strništa i rad na njima

Prvu godinu radim parcelu,ledinu kada samo orao jesenas imalo je dosta kupine,sad deluje da je ima isto.
Jel dovoljno 7,8l/ha?

Sad prođi sa matonom ili monosanom u punoj dozi i ne diraj njivu 3 nedelje. To ti je jeftinije od totala....
 
e sto sam se sad iznerviro neznam ni u koju temu da okacim al stavicu ovde.. kako su filozofi sto prodaju zemlju emiratima samo po vojvodini a pkb 99,5 posto u vlasnistvu grada beograda... pa kad toliko ne valja sto sebi ostavljaju, a nase prodaju, samo sistem da nas sto vise osiromase, juuu sto sam besan sade...
http://www.agropartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=28505&grupa=1
prcotajte ovoo.. misim da smo stvarno ovce za sisanje.. pa dete bi nas bolje vodilo sunce im zareno...
 
Juce i prekjuce razbacivao stajnjak, danas odmah istanjirano, sada ceka duboko zimsko oranje, pa kukuruz na prolece...
cam01882.jpg
 
Jel to provereno da maton skida kupinu,nigde nisam nasao na upustvu da skida kupinu,ni da dobro skida ni zadovoljavajuce......
Nemoj se igrati ni ti ni neko drugi sa kojekakvim kombinacijama,uzmite total (bez obzira na cenu) bez dodavanja metmarka,monosana i dr jel dćabe bacate hemiju.Namena totala je da uništi sve što sadrži hlorofile tako da nema potrebe dodavati bilo što.
Vladimire ti 100% pored kupune imaš i zubaču i još nešto usklisno,loš je savet da uzmeš monosan uzmi total. Kod upotrebe totala je bitnije da bude jaka koncetracija nego da se određeni broj litara potroši po jedinici površine .Paorpaor je nedavno pisao o tome ja sam probao ove godine i ne bi verovali šta uradi jaka koncetracija .
 
Vladimire ti 100% pored kupune imaš i zubaču i još nešto usklisno,loš je savet da uzmeš monosan uzmi total. Kod upotrebe totala je bitnije da bude jaka koncetracija nego da se određeni broj litara potroši po jedinici površine .Paorpaor je nedavno pisao o tome ja sam probao ove godine i ne bi verovali šta uradi jaka koncetracija .

Ima i zubace i palamide...
Talianu,isprazni pp.
 
Onda nema sta da razmisljas total i udri ,samo podesi prskalicu da ti potrosi sto manje vode na tu povrsinu.
 
@bikacan
Za suncokret ne znam, ne sejem ga. Ali kukuruz znam da mi je zastitar sugerisao da se ne igram sa time. postoji sansa da sve bude ok, ako bude dosta kise palo na zimu i duboko se uzore, ALI ja se ne kockam nikad sa time.
Kod komsije na kukuruzu su vidljive posledice larena (metmark, tezis) koji je primenjen pre setve u prolece. Isto je hteo da ustedi, pa sada ce sigurno imati 20-30% umanjenje pinosa.
 
Mi smo kupinu tukli sa 2,4D to je provereno. Ako je samo kupina onda to dodje jeftinije, a ako ima i drugog korova onda treba videti šta sve ima pa takav herbicid koristiti.
U svakom slučaju za tvrdokorne korove uz total obavezno dodati lepak i sačekati da korovi imaju dovoljnu lisnu masu da upiju herbicid..
 
Mi smo kupinu tukli sa 2,4D to je provereno. Ako je samo kupina onda to dodje jeftinije, a ako ima i drugog korova onda treba videti šta sve ima pa takav herbicid koristiti.
U svakom slučaju za tvrdokorne korove uz total obavezno dodati lepak i sačekati da korovi imaju dovoljnu lisnu masu da upiju herbicid..

Vec sam isao totalom 5lit po Kj i ostala samo kupina,nije se ni nakasljala,kojom dozom ici sa 2.4d,i sta sejati nagodinu(soja suncokret kuruz),sta kazu iskustva.....
 
Nazad
Vrh