Strništa i rad na njima

Да, зашто?

Па умро би у кабини од врућине да је нема, а и прашине....трактор је био чист када сам почео да радим, по завршетку белео се од прашинчине...
 
Bravo Raco. Svaka cast. Ja cu da sacekam ovu sl nedelju da padne malo kise prema najavama pa da gurne trava. Onda sledi totalisanje i posle dve-tri nedelje ide ljustenje priprema i sejanje KWS slacice za zelenisno djubrenje. Hocu da probam kakk to izgleda. A i da unistim neki korov koji je posle onih silnih kisa se pojavio u psenici i pored prskanja iste.
 
Vladimir92 ako sad krene ponovo onda totalom. Ili u psenici uz sekator dodaj 0,8 l/ha Furore i neces je imati. Ona obicno tada i krece i bitno je da je tada suzbijes da ne bi ostavila seme za sl god. Ako sejes kukuruz posle psenice onda bilo koji herbicid za uskolisne ce je unistiti. Dakle samo u psenici i moras biti uporan. Ali i ako ti ocistis njivu opet je mozes imati ako ti kombajner donese iz druge njive od komsije koji nije prskao a moze je niti i u semenu. Borba je to neprestana. Ali Furore svake godine po psenici i miran si.
 
Raonici za sve vrste grubera


zk370y.jpg
2v3r9dx.jpg
 
I kod mene se jedno 7ha zarazilo divljim ovsem i divljom zobi, pa to je strasno nesto.
Pocelo je pre tri godine na tim parcelama i sada je katasrofa bila u psenici.
Jedan covek me je cak savetovao da popalim te strnjike jel ce izgoreti i seme.
Ja reko da potanjiram pa da oprskam totalom, ali se bojim da nece nici sada, nego tek u jesen, pa sam razmisljao da tek u prolece prskam totalom, pa gruber i da posejem suncokret....
 
Neces ga se tako lako otarasiti. U psenici ga prskaj Pallasom ili Sekator+Furore. A u suncokretu (a i kukuruzu) ga unistis bez problema, samo sto se on nekim cudom ipak vrati u odredjenoj meri ponovo u psenici. E sad sam probao da idem dve god zaredom jare kulture, kukuruz pa ove god suncokret pa cu na jesen psenicu da vidim da li ce se pojaviti ponovo ovas. Vrlo dosadan korov. Slicno kao sirak
 
Poslednja izmena:
Oni koji nemaju i nisu probali neznaju da nikada tanjiraca nemoze da uradi posao kao gruber po suvom.
 
Nije suvo uopste.
Gruber je u planu kad finansije dozvole,do tad je tanjiraca odlicno resenje,mala potrosnja a veliki ucinak. Od 5h jutros do sad 22kj
 
Ja sam sa rotodrljacom spremio 0.2 ha strnjika direktno,nije mi se dalo da orem,nisko pokosena i pokupljena slama,islo je odlicno na 10cm dubine i 2.5 m zahvata,jedan prolaz i odmah posijan kukuruz.Imao sam doduse problem na sijacici,islo je odlicno ali je pukao lanac u sred posla pa sam ostatak razbacao rucno i jos jednom presao sa RD da zagrne sjeme jer je bilo kasno (22h uvece).Kukuruz cu na jesem da zanjem i meljem bikovima kao svjezu silazu,nikao je odlicno iako nije u redovima.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh