Tartufi-kako se uzgajaju?

O gajenju tartufa na sadnicama lešnika je bilo već reči. I zaključak je da je to tako isplativo, prodavci bi gajili takve lešnike, umesto što se bave prodajom sadnica i otkupom gljiva.

Iz toga se jasno može zaključiti koliko je to isplativo. Pošto je u temi o lešnicima i tartufima bilo izrečeno sve i svašta da sada ne ponavljam, usledila je i pretnja da će doći do podizanja tužbe protiv poljoinfo foruma, ovaj put ću se suzdržati od komentara. Samo ću preporučiti oprez, kada ih nazovete, pitajte ih zašto se oni ne bave uzgojem lešnika sa tartufima kada je tako unosno.

A što se tiče Slobodana Nikolića, mogu reći da je on sasvim ok, i sa obzirom da znam koliko se razume u ovu oblast njegov poziv za saranju ostaje.
 
Sve je to lepo,nego kako vestackim putem da se dodje do mikorizacije :sta:

Skoro sam procitao o tartufima i cak pojeo stek u sosu od tartufa koji mi se strasno svideo ali ne i cena,ali nema veze vrhunski je.Ali stvarno dali ti ljudi misle da ovde niko nema mozga da ne moze da provali lopovluk?Resen sam da idem do kraja,jedno stablo po jedno samo da saznam kako to uraditi vestackim putem u sterilizovanoj prostoriji.Njivu imam masine imam sve imam samo najbitnije fali znaje i pare koje nisu toliki problem kad se dogovori sa ljudima koji znaju iole nesto o tome.A ove lopove treba saplitati na svakom koraku.
 
giska.bgd je napisao(la):
Resen sam da idem do kraja,jedno stablo po jedno samo da saznam kako to uraditi vestackim putem u sterilizovanoj prostoriji.Njivu imam masine imam sve imam samo najbitnije fali znaje i pare koje nisu toliki problem kad se dogovori sa ljudima koji znaju iole nesto o tome.

To sto imas njivu moze da bude dobro a ne mora nista da znaci. Nije mikorizacija najveci problem. Problem je odgovarajuce zemljiste pa uz to da nije "zagadjeno" djubrenjem i pesticidima.
Postoje skripte, postoji knjizica, postoje sajtovi...a postoji i mogucnost da kupis 1 sadnicu pa da svake god kontaktnom mikorizom povecavas broj npr X5 ili X10.....
 
Zapravo pravi problem je prinos i nacin da se odrzi zasad bez upotrebe hemije .Na malim povrsinama ekonomski je neinteresantno dok je na velikim problem obrade.Nije ni lesnik sto je nekad bio ,i njega sada spopada svasta nesto.
Meni se sve vise cini da bi mikoriza sa hrastom bila realnija ali tu se namece problem zemlje tj.posumljavanja sto je kod nas takodje problematicno .
Cak je postojao i program subvencija ministarstva poljoprivrede za posumljavanje. Doduse ne znam da li se to odnosilo samo na cetinare ili na sve ?

Za znatizelju hobista odlican projekat, nada drzi ljude u zdravlju i veselju a posto je ovo malo duzi proces onda je to odlican antidepresiv.
 
giska.bgd je napisao(la):
Sve je to lepo,nego kako vestackim putem da se dodje do mikorizacije :sta:

Inokulacija je proces koji se radi u sterilnim uslovima i cilj je zaraziti koren biljke miselijumom tartufa. Sto se tice razlike izmedju crnog tartufa (Tuber Aestivum Vitt) i zimskog tartufa (Tuber brumale Vittadini), lako ju je uvideti samo posmatranjem morfologije (spoljnih karakteristika), a da ne govorim o mirisu, ukusu i drugim razlikama...

Dalje, slazem se da je bilo pregrst prevaranata koji su nudili raznorazne poslove kroz koje ce ljudi postati lepi, srecni i bogati, ali ja ne prodajem secernu vodicu, vec se bavim mikologijom od 1998. i vise sam stvari zaboravio nego sto ce ti prevaranti ikada da znaju (naravno, pricam o gljivama).

Zasto se ja do sada nisam bavio uzgojem tartufa?

1. Imam 27 godina.
2. Bilo mi je potrebno 10 godina da naucim ono sto sam zeleo da bih imao polaznu osnovu.
3. Tek prosle godine sam poceo da se raspitujem o kupovini zemljista za zapocinjanje sopstvene proizvodnje. Zasto nisam kupio ranije? Nisam imao para. Zasto kupujem sada? Zato sto je evidentno da padaju cene na trzistu nekretnina.
4. Savetujem svima da u ovaj posao ne ulaze misleci na novac. U ovaj posao se ne ulazi ukoliko nemate dovoljno novca koji obezbedjuje vasu egzistenciju. Ukoliko ne mozete da cekate desetak godina na povracaj investicije, nemojte ulaziti u ovaj posao. Ovo sam savetovao svima koji su me kontaktirali.
5. Posao uzgoja tartufa nije posao na kraci rok. Potrebno je da prodje 7-8 godina da bi novac poceo da pristize. Postoji veliki rizik da tartuf ne prorodi, a najcesci uzroci za ovo su: neodgovarajuce zemljiste, nestrucno inokulisane sadnice, zemljiste tretirano hemikalijama, neodgovarajuci klimatski uslovi, nedovoljno vlage...
Zato se ljudi tesko odlucuju da pokrenu ovakav biznis i zato tartufi i imaju cenu koju imaju. Inace, tartufi i nisu skupi toliko koliko se prica. Astronomske cene dostizu samo izuzetni primerci koji se prodaju na aukcijama i u pitanju je beli tartuf (Tuber magnatum Pico). Cena kilograma crnog tartufa je 100-200 Eura.
Kada odlucite da krenete u ovaj posao, cilj vam mora biti da napravite dobar proizvod, a to cete uciniti ako postupate prema uputstvima strucnjaka. Ovaj proces proizvodnje ne trpi improvizacije, jer i najmanja greska moze dovesti do velikog pada prinosa.
Kada se odradi sve prema pravilima i ukoliko klimatski uslovi budu povoljni, vrlo je verovatno da ce tartuf proroditi. Slazem se da je bolje gajiti ga na hrastu, ali ljudi se odlucuju za sadnju inokulisanih sadnica leske zato sto racunaju i na berbu lesnika, a ne samo tartufa. Ova zarada nije zanemarljiva, posto potraznja za plodovima lesnika ne jenjava.

Nadam se da sam makar malo pomogao da se razjasne neke stvari.
 
Zainteresovana sam za gajenje tartufa ali ne znam jos uvek nista o tome.prvo sto me interesuje jeste literatura o uzganjanju na leski,i koliko je isplativo to raditi na 20ara?
 
Tartufari Srbije

Evo jedne adrese, a sa konkretnim pitanjima se možeš i na našem forumu javiti. Reci dali si radila analizu zemljišta na kojem to misliš da radiš.
 
Sve sto nije gubitak je isplativo pa sa te strane pitanje je presiroko postavljeno.

Ali recimo hipoteticki ako na 20ari zasadite 200 do 250 sadnica leske i ako posle tri godine ispod svake nadjete 50grama tartufa zaradice te 200 eura.

Naravno to je u idealnim uslovima jer vrlo male sanse su da tartuf proradi na svim sadnicama. jedne godine to ce biti na 10 sadnica nekad na 50 nekad na 150 ....
Nekad ce tartuf biti 100 grama nekad 20 grama sve u svemu u idealni9m uslovima za tri godine mozete zaraditi 200 eura i recimo da svake sledece duplirate prinos to bi znacilo da ce te za 10 godina otplatiti zasad .
Ako je recimo leska zarazena tartufom (crnim ) 3 eura i vi sada ulozite 250x3= 750 eura + priprema zemljista +nega u periodu od 10 godina.

To Vam je ugrubo racunica . Lesnik nisam racunao jer od 5 godine imace te i tu prios u zavisnosti od sorte i nege.
Mikoriza je dobra za sam lesnik i sa te strane to je ok. ali sa druge strane iskljiucuje primenu agrotehnickih mera sto mu kasnije moze smanjiti rod.

Sve u svemu osnovno pitanje je sta je za koga isplativo?

P.S. Mudraci koji savetuju gustu sadnju 1000 sadnica po hektaru ocito nikada nisu usli u lesnikar star 5-6-7 godina. Pravljenje ograde od leske je ok ali to iziskuje rezidbu svake godine a samim tim i manje roda. Leska nije sljiva pa da rezidbom da vise grupisanog roda . Vise orezanih sadnica da isti rod kao manji broj neorezanih.

P.P.S. Ono u vezi prinosa tartufa je mozda isuvise optimisticno ocekivanje.
 
Hvala Aleksa,
po tvojoj prici izgleda da mora prodji desetak godina da bi se nesto i aradilo, sto svakako na prvi pogled i nije bas ohrabrujuce.

Aleksa da li se i ti bavis proizvodnjom tartufa?

Edit by novii
Spojio sam ova dva posta, ukoliko želiš da dodaš nešto u post, ima u gornjme desnom ćošku dugme izmeni i to možeš jednostavno uraditi. Ukoliko postuješ dva posta jedan za drugim, postoji mogućnost da ovaj drugi bude jednostavno izbrisan bez obrazloženja. Takođe za direknu komunikaciju sa nekim članom foruma imaju privatne poruke.
 
Volela bih da mi se javi neki proizvodjac tartufa, koga bih mogla da kontaktiram.
 
@ mismis
Imaš li ti psa koji ti pomaže pri traženju tartufa, i ako imaš koje je on rase ?
 
" Ukoliko zelite da udjete u posao sa tartufima, nudimo mogucnost saradnje. Prodajemo mikorizirane sadnice lesnika inokulisane micelijumom crnog, zimskog ili belog tartufa. Obezbedjeno savetovanje pri uzgoju, pracenje procesa uzgoja, otkup svih kolicina po unapred ugovorenim cenama.
Vise na sajtu www.cudesnasuma.com ili putem telefona 064/397-0387 "


Evo jos strucnjaka o prodaji sadnica inokuliranih tartufima. Imam prijatelja koji je kupio desetak komada preko jedne zadruge ( koja se inace mnogo reklamira da radi te stvari ) . Sta da vam kazem, pola sadnica se nije primilo ( sada su suve ) iako su sadjene u optimalnom i idealnom roku, sa njihovom preporukom oko tipa zemljista i.t.d. Ovde sam i procitao nesto sto je mnogo dobra informacija i ja bi preporucio da to sami ljudi urade (inokulaciju) jeftinije ce ih izaci , jer ovi (trgovci) prodaju sadnice leske 15 e sa crnim tartufom i 30 e sa belim, a inace leska kao sadnica kosta 2 e, pa sad ti vidi na kolicinu. Drpanje , nema sta
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245920155[/time]_________________________________________________
E , ajde da razbijemo i jos jednu zabljudu strucnjaka za tartufe :udri:. Ne treba vam nikakav rasni , super ,mega ,giga ... pas. Opet cuveni prodavci sadnica inokuliranih tartufima hoce da zarade. Svaki pas koji nije imao upale sinusa moze da bude tragac za tartufima (mogu mesanci , dresura pocinje od 2-3 meseca starosti). I jos nesto, mnogi ce vam pokusati prodati i ulje od tartufa (veoma skupo , oko 50e) za obuku. Ni to vam ne treba. Ali o tome kasnije .....
 
@ peca65

Hoćeš da kažeš da je vlasnik sajta www.cudesnasuma.com prevarant, koliko sam te ja razumeo. pošto ja sa njime imam sasvim korektnu saradnju, pa ako si ga strpao u isti post gde navodiš da su poslovi sa tartufima prevara, zanima me kakvu je prevaru izveo.
 
Ne , ja nisam naveo da se covek koji se deklarise da radi sadnica tartufa i nudi saradnju jeste prevarant, ja sam dao primer kako ljudi rade te stvari i kako ceo trosak za jednu sadnicu ne cini ni 20% od ukupne vrednosti , i posto je velika trgovacka marza a slaba garancija da ce se tu desiti tartuf , veoma veliki rizik. Jos jednom napominjem, veoma veliki rizik , da ostanete bez povece kolicine para, a bez jasnog dela u poslovnom planu oko pokrivanja eventualnog rizika. Uostalom zapitajte se, zasto drzava ,ukoliko je to veoma unosan i profitabilan posao( izvozno orjentisan) ne radi refundaciju troskova podizanja zasada, vec se to uglavnom odnosi na vinovu lozi, vocnjake ,obicne lesnike,maline,... a?!
 
peca65 je napisao(la):
Uostalom zapitajte se, zasto drzava ,ukoliko je to veoma unosan i profitabilan posao( izvozno orjentisan) ne radi refundaciju troskova podizanja zasada, vec se to uglavnom odnosi na vinovu lozi, vocnjake ,obicne lesnike,maline,... a?!

Srbija je pre koju godinu uvozila 90% lešnika za svoje potrebe. Ali treba obratiti pažnu na to koliko se ovde konzumiraju tartufi, a koliko lešnici. To ipak su različite kategorije za poređenje.
Na tartrufe se mora gledati kao na dodatnu zaradu, jer to ovde ne može biti osnovni deo prihoda.
 
Bilo bi tako, ali .... ovde se nude sadnice lesnika i to vemo skupo zbog tartufa, a glavna prica je tartuf.I ta njegova velika vrednost na trzistu dize cenu jeftine leske koja je inokulirana. Onaj ko zeli da podigne zasad leske moze da posadi ceo hektar umesto 20 ara zemljista.Uostalom niko ne garantuje stvaranje tartufa u zemljistu ispod leske, a da ne spominjem leske koje uglavnom nisu sertifikovan sadni materijal ...
 
Nazad
Vrh