Tartufi-kako se uzgajaju?

Beli tartuf od 750 grama prodat za 100.000 evra
Autor: Beta | Foto:AFP | 09.11.2009. - 13:59

Jedan primerak gljive belog tartufa od 750 grama prodat je u nedelju na aukciji na severu Italije za 100.000 evra.

svh00l.jpg



Tartuf je kupio nepoznati kupac iz Hongkonga. Na istoj aukciji prodato je ukupno 11 tartufa, za ukupnu sumu od 250 hiljada evra.
Pre dve godine, jedan beli tartuf težak kilogram i po prodat je takođe na aukciji, u italijanskoj pokrajini Toskani za rekordne 223.000 dolara.
 
Ja živim u BiH, i imao sam psa za traženje tartufa.Od ljudi koji se bave preprodajom sam čuo da je Srbija puna tartufa a znam i par lokacija.srbija je i veliki uvoznik sadnica inficiranih tartufima.Nije problem naći kvalitetne sadnice ali tamo gdje tertufa nema u prirodi vrlo teško ćete ih i uzgojiti.
 
Ko je uvoznik sadnica inficiranih tartufima ?? Kojih sadnica ?? Kako se to neke sadnice mogu inficirati pa uvesti ??
Jel to ono ....a sad ja treba tebe da pitam gde to ima sadnica i posto su.... a ti meni kazes da ti nemas ali znas ko ima .....??

I sta je u ovom postu vest ,sta informacija,sta je pitanje,, sta svrha...ako si se naslonio na Pecin post od pre 6 meseci onda ti je tema promasena.

Ta prica o tartufima me mnogo nervira cak sam video da je i onaj nesretni Zaharije to reklamirao davno na B92,to je toliko neisplativo da je loto par ekselans prilika za zaradu u poredjenju sa tim.

Svi pisu da je neko platio 100 hiljada eura za BELI tartuf od kilo ipo a niko ne kaze da je to jedini takav nadjen na Svetu ove godine. CRNI od kilo ipo verovatno bi kostao 3000 eura.

Kilogram crnog tartufa kosta 350-400 eura i da bi se to dobilo iz sadnje treba zasejati jedno hektar lesnika i cekati bar 5-6 godina. Hektar lesnika inokuliranog tartufom kosta jedno 5000 eura sa svi radovima i obradom .Ovo je sve pausalno em odokativno ali to je debelo neisplativo za onog ko sadi naravno.Em sto je ovde inokulirana sadnica duplo a boga mi i troduplo skuplja em sto ta investicija ne moze da se isplati ni za 20 godina.
O belom necu ni da pricam jer on jos redje radja ....

Zato batalite te super-biznise koji se reklamiraju tipa samo ga posadis i obogatis se.Nema to mora kicma trans.
 
Narode dobro procitaj ovo sto je Aleksa napisao jer je sve upravo tako.
Nazalost, na ovim prostorima vec nekoliko godina vrlo sistematski radi jedna organizovana prevarantska grupa koja lakovernim ljudima uzima pare.Kada ljudi shvate da su prevareni, vec
je gotovo.Da li im nas zakon ide na ruku ili imaju neku zastitu na visem nivou, to ne znam.Krivicnih
prijava u policiji ima koliko hocete ali nisam cuo da je neko osudjen, bar za sada.
Tartufi su jedan od takvih super-biznisa, gde vas nasamare ali to obicno kasno shvatite.Kakvi tartufi , ljudi ne budite naivni.Zvao sam neke od tih sto nude ovakve prevarantske poslove.Kada
sam trazio da vidim neke *uspesne* plantaze, dobio sam odgovor da je to tajna.Na pitanje cime
garantuju za ovaj posao, odgovor je: Verujte nam radi se o odlicnom poslu, ma sto posto je siguran,
pa pravimo ugovor... :haha: :haha: :haha:Neverovatno kakve sam sve odgovore dobio.Pa kako covek da ostvari svoja prava?Ugovorom kojim mozete obrisati da ne kazem sta.U svakoj normalnoj drzavi bi
za ovakve prevare dobili zilion godina robije, a kod nas...
Ovoko stoje stvari i za gajenje shi-itake gde obecavaju sleperske kolicine za izvoz. :haha: :haha: :haha:
Neverovatno.Evropa samo ceka nasu shi-itaku.Da, da.LJUdi, manite se corava posla a ako vec
hocete ovim da se bavite, radite to sa minimalnim ulaganjima onako iz hobija pa ce i steta biti
minimalna.
Puzevi, cincile... :haha:
 
Vidis da zoka1978 zna za razne lokacije u srbiji gde ima tartufa, dali ih ima i na Fruskoj gori? Cudi me kako se jos nije obogatio i izasao u novinama kao biznismen koji se obogatio na tartufima. Jadan i ker ga je napustio jer je sigurno bio gladan pa nasao nekog drugog gazdu. Kako Aleksa kaze, da je loto par ekselans prilika za zaradu u poredjenju sa tim. U potpunosti ga pdrzavam. To vam dode kao kada bi vam ponudio konzerviran planinski vazduh ili Sardine iz mrtvog mora.

Bratija se snalazi kako zna i ume a lakoverne je lako prevesti zedne preko vode, a njihovi depovi puni i lagodno zive. Neverujem da imaju i trunke grize savesti zbog pocinjenog dela. Ogradice se da vi niste dobro odradili svoj deo posla i nisu za to oni krivi.
 
Neki ljudi imaju odlican prihod tako sto sakupljaju vrganje. Neki nikada nisu videli vrganj u prirodi.
Za prvog je je to vrlo isplativ posao za drugog besmislica.
Zar nisu obojica u pravu?
Tako je i sa tartufima

Nisam cuo da je neko ko nema pojma postigao neki uspeh, osim sto je dao novac u "dobrotvorne svrhe" :haha:

Sto se Istre tice nas drug poelbuster je delimicno u pravu. Naime ima plantaza u Istri. I naravno za njih ne mora da zna ni najblizi sused.

I jos nesto kada se kaze crni tartuf misli se na T.melanosporum.
Evo jedan zanimljiv podatak iz jedne oblasti Australije:
berba 2009. je najbolja do sada. 13000 sadnica dalo je odlican rod. Kao i uvek kada je rod dobar cene su malo manje: 1000-1400€/kg.
Australija nema tartufa. Ovo je "nas" tartuf prenet na lesnicima i hrastovima kojih takodje nema u Australiji.
 
I u Srbiji ima nekoliko vecih plantaza koje su na rodu. Sa promenljivim rezultatima naravno.Neizvesnost roda je najveci rizik.
 
Eh,
uspeh moze da se poboljsa pravilnim zalivanjem kao i odredjenim oblicima djubrenja sto se do skoro apsolutno iskljucivalo.
Po mom misljenu pravi uspeh kod nas moze da se postigne samo na pazljivo odabranim lokacijama , na ogradjenim parcelama koje su manje vise pod nadzorom.
 
Tartufi se uzgajaju samo tamo gdje ih već ima u prirodi ili tamo gdje možete zemljište prilagoditi njima.Oni traže određenu Ph zemljišta kao i expoziciju i ako postoje ti uvjeti njih već ima.U mom kraju (zapad BiH) postoje tartufi -tuber istivum ili crni ljetni,lično sam ih pronašao.inače dobio sam psa od otkupljivača tartufa i količina koju sam pronašao nije bila dovoljna da se njemu isplati.Dok sam imao psa dobio sam 3 lokacije u Srbiji na kojima rastu bijeli i 1 s crnima i ja opet kažem tu ima puno tartufa a i tartufara ima,znam da jedan zaradi i 200 hiljada eur od tartufa.Kad bi neko imao psa bio bi voljan uz odgovarajući dogovor da zajedno tražimo tartufe
 
Pronadjen je jedan prosle godine u okolini jabukovca na racvi drveta na visini od jednog metra , mozda ga je neka ptica ostavila, a jedan je nadjen pored hrastovog korena verovatno kad su divlje svinje podriljale , pozdrav iz Jabukovca
 
Pozdrav iz Spanjolske. Zivim sjeverno od Madrida, u srcu zone tartufa. Prvo, zelim zaustaviti jednu zabludu. Bijeli tartufi se ne mogu uzgajati. Ako vam itko pokusa prodati sadnice sa "bijelim tartufima", ta osoba ne govori istinu. Ne bacajte novac. Jedina osoba do sada uspjesna u plantiranju micelija na hrastov korijen je dr Romano Bozac iz Zagreba, a i njegov eksperiment je desetak godina daleko od uspjeha jer je startao sa zirom hrasta. I nema garancije da ce tartufi roditi, kada hrast dosegne zrelost.Ovdje je link:

http://www.jutarnji.hr/romano-bozac...m-u-maksimiru-nego-u-motovunskoj-sumi/631109/

Kad smo vec kod toga, hrastu treba do 20 godina da dostigne punu zrelost. Tek kada sazrije stablo, tartufi radjaju takodjer. Zato, i samo zato ljudi koriste ljesnjake. Oni dostizu zrelost (radjaju plodove) vec za pet godina. Ljesnjaci su dodatni bonus u prihodu. Medjutim, tartufi sto rastu ispod ljesnjaka su dosta losije kvalitete. Najkvalitetniji tartufi rastu ispod hrasta.

Nisam pretjerano uvjeren, jer ih nisam vidio, da su bijeli tartufi u Srbiji iz roda tuber magnatum. Postoje bijeli tartufi losije kvalitete i neiskusni berac se lako moze prevariti. Tu bi trebali biti jako oprezni i uvjeriti se dobro o kojoj je vrsti rijec jer Italijani su i ovako ljubomorni na cinjenicu da je Istarski tartuf isti kao i njihov, tuber magnatum. Desetke godina su upravo Italijani propagirali svijetu da Istarski bijeli tartuf nije t. magnatum nego t. borchi, bijeli tartuf relativno lose kvalitete.

Postoji i treci bijeli tartuf, t. magnatum pico takodjer losije kvalitete. Lako je moguce da ce neki od bijelih tartufa u Srbiji biti iz jedne od te dvije porodice. Ako se pokaze da i t. magnatum raste u Srbiji, onda ce Italijani totalno poludjeti, a tko ih bude nasao u Srbiji, taj ce godinama uzivati u plodovima svog truda i kreativnosti majke prirode, ako bude pametno brao samo najvece komade i ostavljao dovoljno da se prirodno obnavljaju za slijedecu sezonu.

Jer cijena po kili bijelog tartufa pocinje od 3000 eura...
 
Kolega Gljivar je dobronameran ali .....
Gljivar je napisao(la):
Pozdrav iz Spanjolske. Zivim sjeverno od Madrida, u srcu zone tartufa.
Pozdrav iz Srbije. I ja živim u srcu zone tartufa : Fruška Gora, Sremske šume, Avala, Kosmaj, cela dolina Morave, Mladenovac, dolina Jasenice...itd... itd..itd...
Gljivar je napisao(la):
Prvo, zelim zaustaviti jednu zabludu. Bijeli tartufi se ne mogu uzgajati...
nije tačno. Mogu ali teško.
Gljivar je napisao(la):
Jedina osoba do sada uspjesna u plantiranju micelija na hrastov korijen je dr Romano Bozac iz Zagreba, a i njegov eksperiment je desetak godina daleko ....
Za Božca ne znam. Znam da odavno u Istyri ima ljudi koji znaju kako da.... i to odavno rade. Video sam tartufe odgajene u Srbiji. Mnogi su ih jeli po Bg i drugim restoranima ne znajući da su gajeni. Što se tiče prodaja sadnica kod nas uzdržaću se da nekoga kudim ili hvalim. Znam da su nekima sadnice prodavane bez upozorenja šta su preduslovi, dakle nesolidno.
Tartufi se odavno gaje, tačnije veštački "rasejavaju":
-prvo je to bilo razmuljavanje zrelih (za prodaju prezrelih) tartufa u vodi i zalivanje drveća ili sadnica tom vodom. Uspeh skroman.
-onda zalivanje žirova takvom vodom sa nešto većim uspehom,
-onda sterilizacija žira pa tek onda "inficiranje, pa dodaci koji obezbedjuju da se spore bolje zalepe, pa dodaci koji pospešuju "klijanje" spora.........
-danas je moguće bezbedno sterilisati sadnicu i sa velikim procentom izvršiti mikorizaciju. Kod nas se ne prodaju sertifikovane sadnice, bar ja za to nisam čuo. U It. se prodaju. Sertifikovane. To rade velike ozbiljne kuće.
-postoje cake kako to može da uradi bilo ko. Poštujući trud ljudi koji su malte ne sami došli do tih saznanja ne mogu da prenosim detalje koje znam, a neznam ih sve.
Gljivar je napisao(la):
...Nisam pretjerano uvjeren, jer ih nisam vidio, da su bijeli tartufi u Srbiji iz roda tuber magnatum. Postoje bijeli tartufi losije kvalitete i neiskusni berac se lako moze prevariti. Tu bi trebali biti jako oprezni i uvjeriti se dobro o kojoj je vrsti rijec jer Italijani su i ovako ljubomorni na cinjenicu da je Istarski tartuf isti kao i njihov, tuber magnatum. Desetke godina su upravo Italijani propagirali svijetu da Istarski bijeli tartuf nije t. magnatum nego t. borchi, bijeli tartuf relativno lose kvalitete..................
Postoji i treci bijeli tartuf, t. magnatum pico takodjer losije kvalitete......
Prijatelj Gljivar se poziva na to da nije video bele tartufe u Srbiji. Ni ja ni bilo ko drugi (osim kosmonauta) nije video tamnu stranu meseca pa niko ne sumnja da ona postoji.. :sta:
Ja sam video bele tartufe iz Srbije. Medjutim ne treba nikome verovati na reč. Postoji knjižica o tartufima u ranijim (davnim) postovima sam naveo kako se zove, ko je izdavač .........to je početna literatura za svakoga ko želi nešto da proba.
Što se tiče tartufa koji se zove borchi, njega talijani lepo zovu "beličasti" (bianchetti ) i po tome kada se kaže beli ne misli se na njega.
Ne postoji nikakav "treći" beli tartuf jer Tuber magnatum i Tuber magnatum pico je ista stvar.
Kada se kaže "crni tartuf" onda se misli na Tuber melanosporum koji ima jako visoku cenu (manju od belog). Taj se gaji znatno lakše od belog a znatno teže od letnjeg, Tuber aestivum, koji je takodje crn. Taj se gaji se najlakše i ima najnižu cenu medju pravim tartufima.

U zaključku. Vredi se baviti gajenjem tartufa. Mora dosta da se nauči i mora stalno da se proširuje znanje, treba investirati i treba biti srpljiv jer rod ne dolazi brzo. I treba znati da postoji rizik. Pored rizika uzgoja postoji rizik i sa cenama jer one osciluju, skaču ili padaju u zavisnosti od godine.
Evo jednog primera iz Italije. U pitanju je crni, Tuber melanosporum. Parcela 20 ari zbog ograde i prolaza na nju je stalo 44 sadnice inače je gustina u ovom slučaju 280 sadnica/ha.
Prvi tartuf posle 8 godina... u 11. god 6 kg, u 12. 13kg, u 13. 19 kg u 14-oj 25 kg. Prosečna težina cca 200 gr, što je vrlo krupno i za šta se dobija max cena. Kada to prebacimo na hektar i kada uzmemo srednju cenu od 1000€/kg što je malo za ovako krupne tartufe, dobijemo da je prihod u 11-oj godini bio 38000€ a u 14-oj 159000€. . Eksperiment je uspeo i gazda se živ pojeo što nije zasadio ceo hektar bar. A moglo je i ništa da ne rodi ?
Postoje načini da se gušćom sadnjom i kombinovanjem hrasta i lešnika npr, ranije dobije rod a vremenom kada hrastovi počnu da rađaju lešnici se povade........U svakom slučaju ovakav forum je samo mala informacija. Ostalo je po knjigama i sajtovima.....

Sa jednim drugarom, koji zna više od mene, sam razmatrao naknadno "inficiranje" već postojeće plantaže. Pronašli smo da i to može i to prilično jednostavno. Baš u Španiji to uspešno rade.

I na kraju. Znanje kako doći do para niko vam neće dati za džabe. Ko ne ume da napravi mikorizaciju sadnice mora da je kupi. Ko ne ume da ispita kvalitet zemljišta mora da plati drugome, ko ne ume da izabere parcelu, da posadi i orijentiše sadnice da napravi prored, da uvede pravilno zalivanje, da uvezba psa, taj mora sve to da plati. Onda može da mu padne na pamet da đubri pa sve upropasti i tome slično.
 
Bravo Tar , odlican komentar .

Skoro sam citao reportazu iz okoline Beca , dva ortaka vec 15 godina se bave tartufima i uspesno ih gaje . Jedan je Mykolog promovisan i radi ako asistent na boatanickom institutu u Becu ,a drugi ortak je zavrsio sumarski fakultet a poreklom je sa Pirineja gde je kao decak sa ocem isao da trazi Tartufe, cak sa njihovim izvanrednim znanjem su imali uspone i padove u proizvodnji. Njihov projekt su podrzali sa univerziteta sa ::novac::

U evropi ima sve vise ljudi koji se bave uzgojem Tartufa ali nikome nije nista zagarantovano , takodje treba reci i da je trziste tesko , mnogo se trazi robe ali nije lako doci do pravog kupca tj. u slucaju Srbije nakupca.
Inace u svim svetskim forumima se spominje Jugaslavija kao predeo gde ima tartuf u izobilju :sta:
u nastavku jedna reportaga iz Australije gde je posadjeno 30.000 hrastova na 90 hektara zemlje .
ko nerazume nemacki moze barem dobre slike da vidi :)

http://www.prosieben.de/tv/galileo/...lien-galileo-video-7-dezember-2009-1.1242582/
 
futurefarming je napisao(la):
Tar, čitao sam šta ste ti i kolega diskutovali na drugom forumu, kako je prošao experiment sa naknadnim inficiranjem? :cao:
Mislim da če se nešto znati tek na proleće
 
Pozdrav postovani svete mene interesuje dali neko moze da mi kaze gde bi mogao da nabavim inokulisane sadnice sa micelijumom tartufa, kako vidim samo crnog letnjeg jel citajuci postove izgleda sa belim neide tako lako! ::namigivanje:: Hvala vam u napred!
 
Koliko ja znam niko kod nas ne daje serifikat da je sadnica mikorizovana. takva sadnica u španiji košta 10-ak € i manje. u italiji isto toliko za veće količine a znatno više kada se kupuje par komada.
zato lepo ukucaš u Google:
1- tartufizirane sadnice
2- sadnice tartufi
3- mikorizovane sadnice
....i tome slično i dobićeš dovoljno ponuđača. onda lepo okreneš tel porazgovaraš pa kupiš od onog ko ti kaže da to nije baš tako jednostavno i da iako tartufa ima u Srbiji od Mađarske do Makedonije i od Bosne do Bugarske nema ih na svakom mestu....i sl.
Video sam oglas da se nude sadnice rađene u saradnji sa nekim institutom. Ako je to tačno onda bi trebalo da se dobije sertifikat.

ovde imaš dobar uvodni članak i kontakt telefone pa kreni odatle : http://www.moba.rs/ratarstvo/tartufi.html
 
Imam u vrtu između ostalog i 30ak kajsija Mađarske lepotice (mislim da je taj naziv, mogu da proverim) koje su trenutno stare oko 5 godina. Pre je na toj zemlji gajeno svašta od povrća.

Kad okopavam kajsije ručno, desi mi se da zabodem motiku u nešto što kad iskopam izgleda kao tartuf (nisam znalac), kad ga presečem izgleda kao sunđer, podseća me na presečeno drvo, pa me zanima da li me je ukakilo da imam neke divlje tartufe, ili je ovo neka izraslina na korenu kajsije?
Nema neki specijalan miris, miriše na vlažnu zemlju, ali na oko mi izgleda baš kao slike tartufa sa neta :)
 
oktopod je napisao(la):
, pa me zanima da li me je ukakilo ......... :)
nije te "ukakilo"
oktopod je napisao(la):
Nema neki specijalan miris, miriše na vlažnu zemlju, ....:)
miris pravih tartufa je nezaboravan... ::namigivanje::
ima drugih "krtolastih" gljiva nejestivih i bez vrednosti. doduše nikad čuo da se neke prave mikorizu sa kajsijom.
a kajsije su prave.
 
Nazad
Vrh