Guske - kako se gaje u praksi

Pravo da ti kazem meni su lisice odnele samo curke a guske nisu ja sam gledao kako guske napadaju lisicu.Ostavio sam 40 komada kao maticno jato .Moje guske slabo leze pa koristim inkubator.Cela bara je pod ledom pa ja nekoliko puta u toku dana sipam toplu vodu u pojilice.
 
Pozdrav karalicu!
Sto se tice gusaka i smestaja nemam reci svaka cast. Da li je to emdenski gusan.Reci mi da li radis na veliko ili samo za sebe i imas li problema sa prodajom guscica i odraslih gusaka .Ja sam ove tj. prosle godine imao malo problema sa plasmanom nije islo kao prethodnih godina neki jaci kupci su mi otkazali porudzbine.
 
Brankojlo, u pravu si.. Levo mi je jato iz Mokrinja, uzeo od Kovacica... A desno su mi takozvane Kitajske, nocu ih razdvajam jer se poubijase izmedju sebe. Inace , nije nista za prodaju, jednostavno ih volim videti u dvoristu. Narvno , da ono sto pretekne ide u lonac. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294140746[/time]
_________________________________________________
P.S. Kako ih Ti cerupas , kako se snalazis sa tom mukom? :cao:
 
Pozdrav Karalic!
Pravo da tikazem pre sam placao zene da ih cerupaju dva puta u toku godine .Imao sam dzakove i dzakove perja i nisam mogao da ga prodam.Sada pustim da priroda odradi svoje jest da bara bude bela od perja al nekosta nista.
 
Ko će to znati ko je pravio i imenovao vrstu, u Kini su te "Kineske" skroz drugačije, čak ni boju nemaju istu. Po meni, lepših nema čak ni među skroz ukrasnim, ne znam samo kako stoje sa kilažom.
 
Pozdrav!
Kineska(kvrgava)guska postala je odomacivanjem divlje kvrgave(mandzurijske)guske.Karakterise se izrazenom rozastom kvrge crne boje na celu,tj,na osnovi kljuna i dugim vratom slicnim labudovom.Postoje varijeteti sive(divlje) i bele boje perja.Sa dva meseca guscici dostizu masu od 2,5-3kg,odrasli gusani 5-6kg,a guska4,5kg.Dosta je rasprostranjena u svetu,pa i u nas,a parene sa drugim rasama gusaka daje dobre,kvalitetne meleze-hibride koji su plodni.
("Tov pataka i gusaka" od B. Masic i M. Krecov)
To da su dobri kao melezi to vam tvrdim iz iskustva.
 
pozdrav za sve.danas sam uzivao gledajuci slike i citajuci iskustva guscara. imam vec 2godine nekih 20ak gusaka(jato)i uzivam posmatrajuci ih.inace,jaja sam prosle godine prodavao inkubatorskoj stanici a njih cerupao 3 puta-i ekonomski su se pokazale.
pozzz za sve i nadam se da cemo se iu buduce druziti i menjati iskustva
 
drago mi je da sam nasao nekog ko zaista prati ovaj forum.
jos malo pa ce poceti sa nosenjem,verujem da cemo tada saradjujuci bolje plasirati jaja.
nas vise imace vise ljudi koji se bave otkupom.
a zatim,tu je i sve ostalo,od ishrane,podizanja podmlatka,bolesti...
veliki pozdrav

Post je spojen: [time]1295719657[/time]
_________________________________________________
lepo ti je to jezerce,i jato na njemu.
moj drug kozica ima jezero od 1ha i svojevremeno je drzao i po 500kom.
 
kristijanss je napisao(la):
drago mi je da sam nasao nekog ko ........................... se bave otkupom.
a zatim,tu je i sve ostalo,od ishrane,podizanja podmlatka,bolesti...
veliki pozdrav

lepo ti je to jezerce,i ...................... svojevremeno je drzao i po 500kom.

kristijanss, pre svega dobrodošao na Forum, posebno živinarstvogusaka, no pored toga da si iz Savinog sela o da gajiš 20-tak gusaka, ništa drugo o tebi ne znamo, zato predstavi nam se u Caffeu, kako su to i ostali uradili: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0!!!

:ppozdrav:
 
Pozdrav kristijanss !
Ja sam zakupio skoro 3ha bare od "Vode Vojvodine" samo za guske a iskreno se nadam nasoj saradnji.
Hteo bih da se i licno upoznamo ako to nije problem.
 
pozdrav.
Naravno da bi valjalo da se upoznamo,vidimo. Slovo na papiru(tj.ovako)malo vredi u odnosu na uživo.
Nažalost,trenutno sam bez automobila pa mi je sve otežano i usporeno. Čak će mi i problem biti pri transportu njihovih jaja do otkupljivača.
Nadam se da ću i to nekako rešiti i da ćemo se videti,popričati i razmeniti iskustva.
Jedno pitanje: u kom odnosu si ostavio gusane prema damama?
Veliki pozdrav
 
prošle godine sam ostavio 3:1,i imao sam procenat zametaka od 76-96,a izleganja 85.
Cena koju sam tako dobio za jaja bila je od 80-120din,po oplodjenom jajetu(po tabeli,zavisno od procenta zametnuća i cene živog guščeta).
Imale su vode kolko hoće(što kod tebe neće da manjka) i trave. ali,trava nije bila sa ispaše već košena kosačicom i davana im 2 puta dnevno(što ruši ono da im je paša neophodna).
Šta ti nameravaš sa guskama?
Jesi ih namerio za tov,perje il leženje?
Imam puno da pričam,pitam al sad moram da bežim. Čujemo se. pozz
 
Kristijanss, dobro dosao...

Brankojlo, pozdrav ..
P.S. Kakva je situacija sa Guskama i da li su pocele da se gnerzde?
Moje su pocele da se pare, mislim Gusan je poceo da naskace... ::svaka cast::
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kristijanss je napisao(la):
prošle godine sam ostavio 3:1,i imao sam .....................................Šta ti nameravaš sa guskama?
........................... Čujemo se. pozz

pozdrav,ja sam Kristijan,iz Savinog Sela sam(u okolini Vrbasa).Samim tim da sam sa sela bavljenje zemljom i životinjama mi je neminovno. zaposlen sam čovek ali imam nešto malo obradive zemlje i veliko dvorište (posebno ekonomski deo........................

Kristijan, 3x ::svaka cast:: za predstavljanje, naravno uz srdačnu dobrodošlicu i uspešno post-ovanje !!!

:ppozdrav:
 
Pa cilj mi je da dobijem sto vise oplodjenih jaja,posto hocu da i ove godine postignem sto vecu cenu za njih(covek placa po procentu zametnuca). Ovim odnosom nisam imao tuca izmedju gusana a i bilo je lepo videti cetvoroclane porodice kako setaju i sepure se.
Sad sam iz dvorista i tacno se vidi kako se porodice formiraju. Odvajaju se jedna po jedna.
Jos koji dan pocece i gazenje,a brzo ce i proneti.
To je jedan od razloga zasto ostavljam 3:1
Veliki pozdrav
 
Pozdrav Karalicu!
Kod mene je haos borba za mlade zenke je u punom jeku.Cim je led otisao sa bare pocelo je gazenje.
Kristijanss parenje na vodi povecava procenat oplodnje jaja,ti sto kazes 3:1 ili 4:1 to je uredu ali ja imam gusana koji voli samo jednu gusku i nijednu drugu.
P.S. pogledaj poruku. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh