Guske - kako se gaje u praksi

E simke legendo kad bi bilo tako imao bih razlog da te dobro castim.
Izmericu i slikacu sutra svaku posebno ako vreme dozvoli pa da vidis/te.
Hvala ti puno.
 
Stavio bih guščija jaja u inkubator. Da li može neko od odgajivača da postavi tabelu ili uputstvo za inkubiranje guščijih jaja, sa vrednostima temperature, vlage, okretanja i provetravanja guščijih jaja. Sa kokošijim i jajima japanske prepelica imam iskustva, a guščija jaja stavljam prvi put u inkubator, pa bi mi svaki savet dobrodošao.
 
Guščići

Evo prvih guščića iz mog inkubatora. Juče se izlegli.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
fotografija-0008.jpg
[/IMG]
 
Za guske pitajte me imam iskustva sa jatom od 1000 (hiljadu) komada!

- - - - - - - - - -

Dali ima mozda ozbijnog kupca za Shery very patke sa 2,7 kg prosekom? Veca kolicina!
 
Poslednja izmena od urednika:
Posmatram moje guske i gusane i postali su agresivni opasno zadnjih 3 meseca.
Imaju 8 meseci i opasni su samo bi da ujedaju a krkaju ko blesavi.
:)
Ima li ko iskustva.
 
Imam jedno pitanje. Naime juce je jedna guska progutala neki plasticni papir pa ne znam dali joj to moze stvarati probleme ili ce izaci napolje bez problema?
 
Poslednja izmena od urednika:
Tesko pitanje. Zavisi kakav je oblik tog sto je progutao! Inace guske zahtevaja da im dajemo kamencice, od velicini bibera do velicine graska! Oni sami se posluze koliko im je potrebno za varanje slobodno ubaciti i vise nece pojesti sve!
 
Taj papir je bio kao od bombone. Jedu kamencice svakodnevno, a ona se ponasa normalno pa je verovatno izasao napolje.
 
Ovo nije odgovor ovo je druzenje :) Ako te nesto interesuje pitaj slobodno sto znam cu da napisem ako ne onda cu pitati kolege sa velikim iskustvom.
:ppozdrav:
 
Imam jednu gusku a za ostala 3 mislim da su gusani. Ne bi ih klao, nego bi ih ostavio sve pa ne znam da li bi se tukli kada skroz odrastu ili da ih odvojim?
 
Guska ce da odluci koji gusan mu svida, ostali dva gusana su suvisni! Kad dode vreme parenja bice tuca, a to nevalja za plodnost! Pa sad ti odluci!
 
Nju cu verovatno da odvojim sa svetlo-sivim labudastim ( ne znam da li je uopste labudasti ) a ovu dvojicu cu tada da odvojim, pa cu od njihove dece da odvojim 2-3 guske za ovu dvojicu ili cu 2 da zakoljem a ovo dvoje da ostavim, ipak puno je to..
 
Poslednja izmena:
Nikad nije puno... Ja sam prvo kupio 120 kom pa druga godina na 300 treca na 1000 pa posle silazio do 5! Sad imam 150 opet pocinje igra!
Prvo sam radio sa italianskim belima, a sad imam francuski hibride! Ovi francuski hibridi su dosta novi nebitno naziv (i nepitaj odakle mi je), ali neverovano intenzivno rastu, nacisto ako ima mogucnost da pase! Za 9 nedelja zna da bude prosek 5,5kg!
 
Znam da se kaze ako ima ono ako nema onda je zensko...
:)
Iskreno nisam siguran cekam jesen i da vidim ima li koje jaje pa cu znati...
Okacicu video snimak pa bani da vidis.:)
 
Pa onda cu sve da ostavim, samo cu da ih odvojim.
Za pol, koliko sam ja cuo, kod guske izmedju nogu ima kao jedna ,,kesica,, a gusan dve ili ima ravno( samo gusan nema isto kao guska vec nekako kao ,,lopte perja,, ) :osmeh:
 
Jeste moze da se gleda te "kesice" ali to nije sigurno! To se vidi na nekim vrstama lepo 90% ali ako je mesavina onda neznaci!
Najbolje na jesen kad su 5-6 meseci, jedan po jedan okrenuti i stusnuti dal ima ono, i dal je zdrav jel to mnogo utice na plodnost! Gusan mora da bude extra zdrav i dobre parametre da ima :)
 
Nazad
Vrh