Guske - kako se gaje u praksi

Evo slika mojeg gusana i tri guske danas popodne. Odi i po oranju jedu zelenilo, a na livadi samo malo se zadrže, po cjeli dan su na oranju.

20tf2mu.jpg
 
Pozdrav za sve odgajivace guskaka i pataka.
Evo i ja sam usao u te vode od maja prosle godine cisto iz rekreativnih razloga.
Mada ljubav raste iz dana u dan.
Evo slika sa cim raspolazem.
Mozete videti i zadnje slike na njima se nalaze tuluzani tj za to sam platio a sta sam dobio videcete.Izvinjavam se sto sam natrpao ovoliko slika hteo sam da podelim sa vama.

[URL=https://imageshack.com/i/0uzr9mj]









[/URL]

- - - - - - - - - -

Iskreno jos neznam ni o kojim sortama se radi.
Svi kazu to su ti domace.
:)
I nisam suguran za pol kod gusaka kako se odredjuje.
Ako ima neko blize informacije neka podeli.
Inace nose mi vec mesecak ipo dana svaki dan po 3 komada.
 
Reko bi,da su ove tvoje Nju vilid formom i izgledom najblize posavinskoj guski ,koja se tek sada i u HR/oj vraca u svest odgajivaca plovne peradi,a za sve autohtone tipove laksih gusaka extremnost prema drugoj zivini je jedna od osobina.Okram ca tesko je ovako nasumice utvrditi rasu guske bez dodatnog pojasnjenja,kao,kolika je nosivost jaja,kakav je kozni nabor izmedju nogu,frontalni oblik kljuna,polozaj tela i dr. Mada i bele patke i par ovih belih gusaka mi lici na kupljene male od nekih dobavljaca pri veterinarskim zadrugama,a tu ima svega,ali ako ih volis i nije bitna rasa iznad svega.
 
Hvala Milutinoviću što si se oglasio.Upravo si pogodio o čemu je reč da sam krenuo iz ljubavi ali i iz gurmanskih razloga.:ppozdrav:

Iako se nismo upoznali cenim tvoje mišljenje jer samo dobre stvari sam čuo o tebi.
Iskreno voleo bih svratiti i videti tvoja jata jer stvarno vidim da imas i ljubav i znanje a i prostor i objekte gde da ih drzis svaka čast.
Budući da su tako reći mlade guske iz maja 2013 nisam jos video jaja od njih.Ovih dana mi nose patke, guskama je sezona na proleće bar tako mi je rečeno kada sam ih uzimao.
 
@okram-ca. Pozdrav drugar.Vidim da si lepo "zagazio" i u zivinarstvo.Svaka cast,lepo ti je jato a imas i dobre uslove za njih.Ja sam moje jato koka morao da preselim u selo (23 koke i dva petla),jer su im tamo uslovi mnogo bolji.Od kunica sam takodje napravio citavu farmu,tako da cu i njih 99% morati da preselim na vecu povrsinu (bolje uslove).Ako se slucajno odlucim za guske i patke eto mene kod tebe u Cacak po savete i "startnu osnovu".:ppozdrav:
 
Nemoj bas toliko biti skroman znam ja da si ti iskusan zivinar a i kunicar. :) Za saradnju druzenje i savet sam tu uvek. :) Od koka imam nju hemsire, italijane( srebrne,
,crne i jarebicate) i orpigtone.
 
E pozdrav drugari ovi Tuluske guske su se lepo pokazale zadovoljan sam imaju mesec ipo dana i jos malo ce da stignu ove od 8 meseci starije druge sorte. :)
 
Imam 4 guske stare pola godine.
Nisam ih imao nameru klati, ali morat cu.
Inace su po vani stalno i jedu smjesu od kuruza, jecma, psenice.
Kako da ih sad jos utovim i kako da napravim smjesu? u zatvorenom bi ih drzo 10ak dana pre klanja
 
Да ли неко зна које су то гуске расе, фавероле?И да ли их неко има за продају,било одрасле или гушчиће?
 
Bas su divne, svaka cast.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna broj ovog gospodina Milutinovica iz Kraljeva? Potreban mi je da bih nabavio tuluske guske. Ako neko zna, molim vas posaljite mi u poruci. Unaprijed zahvalan, Djetic iz Crne Gore.
 
Јел има ко на продају тулуске гуске или да зна неког ко их продаје,могу и гушчићи...десетак малих...
 
Poštovanje svima,
Evo i mene posle dužeg vremena. Guske su mi počele da nose jaja, jedna tura je već stavljena u inkubator. Molila bih nekoga iz moje okoline ko drži domaće bele guske, a imaće viška jaja da mi se javi ili razmena ili prodaja. Okolina Senta, Subotica, Kanjiža, Mokrina, Novi Kneževac. Hvala unapred.

- - - - - - - - - -

Sivka pozdrav veliki, da li još držite guske bele domaće? Pokušaću da postavim sliku od pre neki dan mojih gusaka, volela bih da mi se javiš, da malo razmenimo iskustva.

- - - - - - - - - -

picture-277.jpg


- - - - - - - - - -

picture-282.jpg
 
Da se pohvalim mojim jatom.Stare su skoro 4 meseca vala ima da ih izmerim.


- - - - - - - - - -

Pozdrav drustvo,

Merio sam danas guske/gusane
za 10 dana pune 4 meseca i kilaza im je od 6.3kg najmanja, do 8.4kg najveca izmedju su preko 7kg.
Iskusni da se jave da li su ovo dobri rezultati.
Na koncetratu su bile mesec ipo dana posle toga su prevedene zito jecam trikital neograniceno.Sad su vec 3 dana pustene da pasu.

- - - - - - - - - -


P.S.
Moze li savet oko odredjivanja pola koliko sad video svodi se na to kad snese jaje onda je zensko.
Tako da buduci da mi jos nemaju 4 meseca nezgodno je da cekam jos godinu dana ako nebudu pronele na jesen.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozzz guske su ti evxtra a i kilaza je super, po meni ovde imas 3 zenke i 2 muzijaka. Na 4 slici tamni u pozadini i sareni sa desne strane su msm muzijaci a ove tri su zenke. Znaci zenka ti je ova sarena sa lijeve i sarena sa desne strane iza muzijaka i malA tamna je u sredini zenka. Nisam siguran dok se nevide uzivo ali ovako sa 4 slike msm da je tako. Slikaj ih jos pa ubaci slike pa cemo vidjeti sta su.
 
Nazad
Vrh