Elixir
Strana 12 od 22 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 221 do 240 od 430

Tema: Guske i patke

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    24
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:26 ----------

Pozdrav svim ljubiteljima gusaka.....dugo me nije bilo,previse posla oko gusaka.....za pocetak da li netko zna vise o poticajima eko uzgoja gusaka u Srbiji.

Banned
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    1,633
    Zahvalio se
    226
    Zahvaljeno 340 puta na 237 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dali se mogu kljukati patke? Čime i kako? Koliko dnevno hrane? Koliko dana? Unapred hvala na odgovorima.

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    3,455
    Zahvalio se
    158
    Zahvaljeno 424 puta na 274 poruka
    Tekstovi u blogu
    82
    Downloads
    63
    Uploads
    110
    Citiraj Citiram: sivka Pogledaj Poruke

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:26 ----------

Pozdrav svim ljubiteljima gusaka.....dugo me nije bilo,previse posla oko gusaka.....za pocetak da li netko zna vise o poticajima eko uzgoja gusaka u Srbiji.

Ovo sam našao na sajtu ministarstva, kaže za živinu jata do 3 000 komada.

Uredba o utvrđivanju programa kreditne podrške za razvoj stočarstva u 2011. godini kroz subvencionisanje dela kamatne stope
    Dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja
    Poljolink - adresar | Često postavljana pitanja | Poljoinfo blog | Poljoprivredna dokumentacija | Izgubljena lozinka

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku novii na ovoj poruci:

sivka (03-12-11)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdav svima
    Pročitala sam ceo forum o guskama, i naučila nešto.Mada imam i ja neka iskustva oko njih.Nekad smo imali i preko 60 komada, kada je cena perja bila na ceni, davno je to bilo tada je bilo 100 kg kukurza - 1 kg perja novog, nažalost sada više nije tako, cena novog perja 1 kg je sada u najboljem slučaju 500 din ( ali samo čisto belo perje), staro max. 300 din.
    Trenutno imam dva jata, jedno starije ( 3 god) - 6 komada, dva guska i 4 guske, i jedno mlado ovogodišnje 3 guska i 6 gusaka (9 kom.). pre neki dan sam kupila inkubator, baš iz rayloga da ga koristim za guske.
    Naime, ove godine su mi snele preko 150 jaja, a samo 9 komada guščića.Razlegle su se guske proletos, i stavila sam u zavisnosti od veličine guske od 13-15 kom. jaja. U borbi gusaka koja će da leži tri nasada jaja su mi slupale boreći se između sebe. Tako da sam na kraju ispod obične kvočke stavljala jaja i tu sam eto imala kakav takav uspeh.
    A jaja koja nisam iskoristila otišla su u testo, što je bilo jako dobro.
    Pročitala sam da neko ostavlja 1 guska na 3-4 guske, to ne bih smela tako da ostavim, jer možda taj gusak nije plodan, zato ostavljam dva guska na jato od 4 guske.( Možda se neko neće složiti sa mnom).
    Meni će trebati na ovom forumu pomoć oko leženja guščića u inkubatoru...

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Katarinam na ovoj poruci:

siki7 (08-12-11)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    24
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0

guske i patke

evo i slike mojih gusaka na novom jezercetu....

---------- Poruka napisana u 11:25 ---------- Prethodna poruka je at 11:17 ----------

podaci za inkubiranje jaja gusaka i pataka

---------- Poruka napisana u 11:28 ---------- Prethodna poruka je at 11:25 ----------

Katarina moram te pitati da li imas koju sliku o svojim guskama....i koju vrstu imas?

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala Sivka komšinice na predivnoj slici, imam nedge u računaru , obećavam da ću je potražiti, jer ima na 1000 slika, znam da sam ih slikala pre par godina i postaviću ih na forumu. Moje su čisto bele guske, ovo starije leglo su baš guske one naše debele vojvođanske jedva idu od debljine...samo se gegaju....predivno ih je videti. A i danas sam donela 2 patka i 4 patke, dobila sam ih jedne starije gospođe, nema kukuruza, čime da ih hrani...pa mi ih je dala....Imam prijatelje u Bg i Zemunu, traže samo divljake piliće i sve što je hranjeno na kukuruzu, travi i vodu, veliki je potencijal tamo da se proda....

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Katarinam na ovoj poruci:

siki7 (08-12-11)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    5
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav svima evo i koja slika mojih gusaka

---------- Poruka napisana u 15:55 ---------- Prethodna poruka je at 15:54 ----------

http://<script src='http://img190.imageshack.us/shareable/?i=2811110849001.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

---------- Poruka napisana u 15:55 ---------- Prethodna poruka je at 15:55 ----------

http://<script src='http://img194.imageshack.us/shareable/?i=2811111557002.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

---------- Poruka napisana u 15:56 ---------- Prethodna poruka je at 15:55 ----------

http://<script src='http://img10.imageshack.us/shareable/?i=2811111033001.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    24
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav, Sasa....imas divne guske.
    vidim da su kombinacija madjarske kovrcave i ...(?), koja je to vrsta ("mjesanci")
    da li mozes potanko opisati karakteristike: koliko jaja izlezu, tezina guske,odnos guska i zenki, jetra...

---------- Poruka napisana u 11:10 ---------- Prethodna poruka je at 11:06 ----------

Hvala ti, Kato na pohvalama,
    da li ti svoje prije klanja kljukas? i da li jos skupljas perje? Ovdi u Subotici daju i 7 €, ali mora biti onako kako si i sama napisala.

---------- Poruka napisana u 11:18 ---------- Prethodna poruka je at 11:10 ----------

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    5
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav

Guske sam tek nabavio ima 1 ta sa dugačkim perima i ove druge su naša rasa Dravska guska dosta su teške zato sam uzeo da ih križam sa kovrčavom guskom još moram kupit 1 kovrčavu gusku
    inače su guske teške 6kg a gusak 8 kg

Nadam se da če bit nagodinu nešto od njih

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala ti Sivka na odgovoru
    Ne kljukam ih, jer ih ne koljem sve sam ih ostavila za priplod, guskove sam podelila prijateljicama, nadam se da ću ovih dana da uradim slike i da stavim na forum, predivne su, kupila sam inkubator tako da neću imati problema oko leženja guščića kao prošle godine, sav viššak ću da prodamJa sam neko perje sa tavana prodala, jeste da je kao novo ali je stajalo dugo ( 20 god), po 300 dinara, a movo plaćaju 500 dinara, malo. Zato i nisam čupala guske...ma iskerno ti kažem to nikada nisam radila, uvek smo imali ženu koju smo za to plaćali. Ostalo mi je od svoje majke da smo uvek imali guske , i eto i ja sam to nastavila....predivno ih je videti, mada se komšije bune, ko ih šiša....nisam ja došla kod njih, nego oni kod mene u komšiluk....
    Pre neki dan sam bila u Skala green -znaš gde je to, išla sam da kupim termometar za merenje temperature stajnjaka, jer imam i kalifornijske gliste.
    Jesi ti ti Sivke baš Subotica ili okolina...?
    Veliki pozdrav od komšinice...Kaće

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Katarinam na ovoj poruci:

siki7 (18-12-11)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    24
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kaco, zivim u Subotici...htela bih te pitati nesto u vezi inkubatora sto si nabavila. Naime imam ga i ja, medjutim nisam bas zadovoljna.Nazalost termostat koji regulise temperaturu i termostat za vlagu rade odvojeno i nazalost nije digitalni. Ukratko puno vremena mi oduzme jer svako malo moram proveravati da li je vlaga dovoljna, a da temp. ne skoci.
    Da li je tvoj rucno radjen i je li tvoj mozda bolje resen sto se tice elektronike.
    Inace ja gliste znam dati u januaru i februaru guskama, obozavaju ju ih jesti (naravno to su obicne iz komposta) a time im omogucujem dio proteina za jaja.Evo ti saljem neke slike iz mog inkubatora.

---------- Poruka napisana 16-12-11 u 17:52 ---------- Prethodna poruka je 15-12-11 at 17:07 ----------

Menjala bih patka za patku (ili kupila).Star je 6 meseci, gore su slike mojih pataka,znaci dva muzjaka-(crni i malo prosarani) a cisto bela je zenka.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da, Sivka i moj inkubator je ručne izrade, pre mesec dana sam ga kupila nije velikog kapaciteta, ali za moje potrebe biće dobar.Mada sam obišla dosta foruma gde sam gledala problematiku oko leženja jaja i inkubatora i gde nastaju greške,jer ne bih volela da se učim na svojima.Ostaje mi da kupim digitalni termo i higromer,ali da budu zajedno ( nije jeftin,ali je pouzdan i tačan,što je najvažnije u ovom poslu.

Član zelja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Poruka
    109
    Zahvalio se
    33
    Zahvaljeno 38 puta na 19 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    imam 2 guska i 6 gusaka, pa sam negde procitao da kad se pocnu gaziti valja i kod guskova i kod gusaka, osisati perije oko @kloake@, ako se tako kaze, guskovi su mladi ovogodisnji, a guske imaji 2-3 godine, jel to pametno, pocele su se gaziti

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To šišanje ne radim ni kod ženskih ni kod muških, pa opet se oplode jaja dobro, bitna stvar kada se počnu guske gaziti da imaju vode, jer tu najviše vole da rade, i budeš li posmatrao videćeš da gusak odradi svoj posao kako treba.

Moderator Duško58 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    10,698
    Zahvalio se
    527
    Zahvaljeno 787 puta na 547 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo recepture za pravljenje hrane guskicama:

Tu jos samo treba dodati vitaminsko mineralni premiks.
    Nije junak onaj koji tuce, nego je junak onaj koji trpi.

Član dejantmitrovic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    165
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Poydrav svima citao sam i cuo da je guscja mast oidlicna za upalu pluca i bronhitis pa ako neko ima neka mi se javi na pp ili na 0641761896,jer mi je cerkica bas nesto bolesljiva vec mesec dana .Naravno ja bih to kupio a poslali bi ste mi citijem ili kako se dogovorimo.Zahvaljujem se unapred.

Član JocoIlievski97 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Post Patke

Pozdrav svima!
    Jel moze netko da mi da neke informacije o domasnjih "mallard" patke? :)
    Znaci..koji period u godine se gnezde,na koliko jaja legaju,koliko dana legaju te jaje i drugo. Sto vise informacije to bolje! :)
    Hvala vam unapred.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    123
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    za domace mallard patke nikad nisam ni cuo,na zalost.
    Guglajuci po netu, izgleda je mallard neki engleski naziv za neku vrstu divlje patke.

Član JocoIlievski97 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    223
    Zahvalio se
    39
    Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To su patke isti ko divlje patke,ali ovi su malo veci nego divlje. :)

Novajlija irfan859 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    12
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam 2 divlje patke kojima sam ubacila prije 3 dana patka zbog parenja,posto im je vec vrijeme da prave gnijezdo.Medjutim, patke su agresivne prema patku,kljucaju ga i cerupaju, patak bjezi od njih dvije :)Zna li ko kakav recept kako da ih uparim?
    :) samo pozitiva :)

Strana 12 od 22 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja