Guske - kako se gaje u praksi

Mali update jos jedna domaca guska se nasadila

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Zasad 5 komada pratimo situaciju
c9f05a279db8e5516369ffb7ad2b6708.jpg


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Danas se brojka popela na 8 komada cekacu do uvece pa sklanjam jaja kako bi se guska 100%posvetila guščićima.tako kazu e sad

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Evo od 11 jaja ostalo na 8 komada ali s obzirom da je i gusku i gusku i meni prvi put ja sam prezadovoljan sada sam u crnoj.gori a zena mi kaze da su super i da gusak cisti sve pred njima i da niko nemoze da im pridjefotke cim se vratim kuci za 10tak dana

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Moj gusan je prosle godine poludeo kad su imali mlade. Kako neko samo otvori kapiju odmah doleti, a inace ne lete skoro uopste. Nazalost, stara guska je uginula pre mesec dana, imala je neku loptastu masu na vratu i pretpostavljam da je neki tumor ili sl. Gusan se sad malo povratio, tugovao je jako i zapostavio je drugu, tako da ove godine nema nista.
 
Uh situacija je sledeca dok sam bio odsutan komsijski pas mi je ubio 5 guscica.tako da nam je ostalo samo.3 gusceta ali sta da se radi.prvi put nam je bice bolje

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Baš šteta. Makar znate sad za ubuduće. Zanima me da li ih puštate na reku, jer ste ranije to pominjali i da li je bilo nekakvih napada pasa i sl.?
 
Nazalost jos uvek nemam uslova da ih bezbedno pustim da idu na reku ali za.nekih mesec dana cemo i to resiti u medjuvremenu evo ponosnih roditelja i preostalih malisana
b1f19060c21ad4c65260c39f96d93458.jpg
22eae410e079d00d2f78b3070aac1063.jpg


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Poz ljudi , koja zivotinja bolje kosi travu i jede otpatke iz kuce ? :) Imam neki kavez 2x2m bez dna i vec par godina leti u njega gurnem par gusaka , lavorce sa vodom i hranilicu i pustim ih tako da mi sisaju travnjak.. svaki dan ih pomerim na drugo mesto i tako mi odrzavaju travnjak , malo im dajem i otpatke iz kuhinje kojekakve korice krastavca , tikvica, lubenica itd itd.. Guska zna biti malo izbirljiva pa nece bas te otpatke da jede , mora se sitno iseckat ili narendati sa malo koncentrata umesti pa onda ajde de jos i pojede..a posle naravno bude paprikas od njih :D Medjutim ove godine sam na nekoj slavi jeo pacetinu i jako mi se svidela boja i ukus mesa pa mi je palo na pamet da mozda ove godine probam sa tovnim patkama.. A posto ih nikad nisam do sad drzao pa reko aj da pitam iskusnije za misljenje. Poz i svako dobro !
 
Evo ga dominator u punoj snazi ceka izleganje svog potomstva i dotle pazi na svoje dve devojke koje leze na jajima
2a7838ffcd4ef4a8bc8e9bd24b18ad3c.jpg


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Nebih to znao ali cim se pominje neko gazenje izbacil reklamu na sajt sa nekih 4-5 zenskih i cenu kupaceg...prestao sam da verujem u slucajnost...ali nije skup kupaci doduse:osmeh:
 
Nerade one to nocu.pod pretpostavkom da su vam guske polno zrele morate im obezbediti i vodu jer ako nemaju vodu lako da se nece ni pariti a pod vodu mislim na recimo pola bureta zakopano u zemlju i nasuto vodom ili velika bara ili neka rupa nasuta vodom.iz mog skromnog iskustva mogu da kazem da kada nisu imali vode u blizini nisu se ni parili nesto posebno.probajte

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav , zanima me razlika između landske sive, mađarskog kolosa i sive francuske guske jer sam kupio nekakve sive guske od susjede i ne znamo pasminu a lice mi na ove tri

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
 
Једно питање за гушчаре. Каква су вам искуства са "односом" гусака према младим воћкама а и старијим стаблима?
 
Једно питање за гушчаре. Каква су вам искуства са "односом" гусака према младим воћкама а и старијим стаблима?
Ako su Vam stabla mlada i niska dohvatice i popasace svo lisce. Predlog:pobodite armaturnu sipku u krug malo sire i fasadna mrezica da se priveze a krosnju skupite uzicom da je ne diraju ako je neki manji broj stabala a ako je vocnjqk mlad i posadjen bolje Nadjite novo mesto za njih dok ne poraste dovoljno da ih Mozete pustiti tu. Dajte im sto vise zelenisa kad god mozete da im skrenete misli sa mladog voca,inace mrka kapa.
 
Ako su Vam stabla mlada i niska dohvatice i popasace svo lisce. Predlog:pobodite armaturnu sipku u krug malo sire i fasadna mrezica da se priveze a krosnju skupite uzicom da je ne diraju ako je neki manji broj stabala a ako je vocnjqk mlad i posadjen bolje Nadjite novo mesto za njih dok ne poraste dovoljno da ih Mozete pustiti tu. Dajte im sto vise zelenisa kad god mozete da im skrenete misli sa mladog voca,inace mrka kapa.
Hvala na odgovoru. Ali vise me je zanimalo da li hoce da gule koru kao ovce ili da glodju stablo?
 
Pozdrav,
prošle godine sam uzeo četiri guščeta da probam šta se može i kako napraviti od njih. Odgajanje je prošlo dobro, trava ošišana, betoni usr.....ni, sve u svemu zadovoljni i ukusom i mirisom. Ove godine sam preskočio i ćurke i patke i guske i pripremam se za sledeću godinu. Dakle imam nekih pet ari zelene površine koji ću ograditi pročitah da ograda mora biti 2 metra pa ću to i ispoštovati, kako je to prazan plac valjalo bi napraviti neko bazenče samo neznam koje veličine i verovatno sklepati neku šupicu da mogu da spavaju.
Kako guske ne planiram da pojedem preve godine već da ih držim duže nego predhodne interesuje me kako podnose niske temperature, ako bude -10 -15 da li će im toj drvenoj šupici biti dovoljno toplo da prezime, može li na 5 ati da se udomi 20 gusaka ili je to pak previše za tu površinu. Koja pasmina je najbolja za meso.
 
Nazad
Vrh