Guske - kako se gaje u praksi

Za cara savet ako imaš veliko dvorište napravi zaklone na 4-5 mesta,gde se guske mogu zavući prvo koja legne pokrij sa korpom ili sl.ostale će potražiti drugo mesto
 
Ok Zmaj ma ja sam im napravio kucu jednu drvenu i sve unutra leze nisam znao da se mora tako,dok su bile dvije sve ok cim su dosle tri jedna drugoj krade jaja,guraju se dvije na jedno gnijezdo itd.itd.Napravicu tako ali zasto male guske pocrkaju ako pokisnu kao tucici dok se neizbobaju.Meni su pocrkali kad su plivali po vodi a druge nisam pustao van da idu sa guskom.
 
Guščići su se verovatno prehladili,mogu se naći tuluske ,problem je jer ne leže,emdemske su iste veličine kao i tuluske snesu 15-ak jaja i leže,njih bi i ja da nabavim niko na forumu se nejavlja da ih ima
 
dali neko zna de se mogu nabaviti patke mandarinke

Post je spojen: [time]1269597779[/time]
_________________________________________________
crvenovratna guska ko vo imi ili da zna ko drzi neka mi javi
 
Pozdrav svima, nikad nisam imala guske ali sad nameravam da uzmem par komada pa me zanima cime ih hranite? Ovde kod mene nema da se kupi hrana za guske ima samo za kokoske i curke. Da li bi im odgovarala hrana za curke i kako se ove dve vrste podnose jer svake godine drzim i tovne curke pa bi ih smestila zajedno.
 
Sve sto ima dovoljan % proteina moze im biti hrana ali oprez one zahtevaju dosta vode, ciste, ne verujes koliko prljaju i moze im se hrana malko pokvasiti!! :ppozdrav:
 
Jelena. je napisao(la):
Pozdrav svima, nikad nisam imala guske ali sad nameravam da uzmem par komada pa me zanima cime ih hranite? Ovde kod mene nema da se kupi hrana za guske ima samo za kokoske i curke. Da li bi im odgovarala hrana za curke i kako se ove dve vrste podnose jer svake godine drzim i tovne curke pa bi ih smestila zajedno.
Guske najvise vole kukuruz i travu (da pasu) a iz iskustva znam da guske najbolje drzati posebno jer ne podnose nijednu drugu zivinu pored sebe, bar su moje guske takve
 
Jelena. je napisao(la):
Pozdrav svima, nikad nisam imala guske ali sad nameravam da uzmem par komada pa me zanima cime ih hranite? Ovde kod mene nema da se kupi hrana za guske ima samo za kokoske i curke. Da li bi im odgovarala hrana za curke i kako se ove dve vrste podnose jer svake godine drzim i tovne curke pa bi ih smestila zajedno.

Не знам да ли би им одговарала вештачка храна, али нема потребе да им је дајеш, ако имаш довољно велико двориште. Оне се највише хране испашом, само им мало појачаш прекрупом, кукурузом или неким другим зрневљем предвече.

Да искористим прилику и прекратим муке "Знају8792" (већ сам покушао на овој теми, али није вредело)... Да тражиш "ендемске", можда би их до сада и нашао. Обзиром да ти писменост и логика очигледно није јача страна, имаш проблеме у потрази. Моја препорука - укључи мозак!
 
rzbrzotrz je napisao(la):
..................

Да искористим прилику и прекратим муке "Знају8792" (већ сам покушао на овој теми, али није вредело)... Да тражиш "ендемске", можда би их до сада и нашао. Обзиром да ти писменост и логика очигледно није јача страна, имаш проблеме у потрази. Моја препорука - укључи мозак!

Endemski(a)nikako ne može biti rasa, već neka rasa može biti endemska za određeno područje!
Tako može biti i endemski sifilis ili endemski kretenizam.
Definiciju pojma endemski možeš da nađeš na netu ako nemaš neku enciklopediju ili rečnik. Ako tražiš na engleskom onda ukucaš "endemic definition".

Ova vrsta se zove Embdenska guska a ređe i Emdenska :
http://www.gulliver-poultry.co.uk/goose-knowledge/embden-geese.htm
http://www.domestic-waterfowl.co.uk/embden.htm
http://www.efowl.com/Embden_Goslings_p/1078.htm
i tako dalje, bezbroj linkova.
 
Pozdrav forumasi ja u sastavu placa imam dva hektra bare i tu drzim guske .Moje guske su mesavina kineske labudaste i tuluske guske.
2hp0i7c.jpg
 
Brankoljlo, zaista su lepi :D
Nego, kako se snalazis u borbi sa predatorima? Ja sam ogradio imanje zicom, ali opet kopaju...
Koliko imas gusana u odnosu na guske?
 
PozdravKaralic!Imeni je cela bara ogradjena zicom a mesto gde noce je ogradjeno dodatnom zicom. Imam 5 kerova a lisice su mi kao domace zivotinje niceg se neboje.Pre neku vece mi je u posetu dosao sakal bio je to uzbudljiv susret za mene sigurno.Tokom cele noci mi gori svetlo tamo gde spavaju.Na jednog gusana cetiri guske.
 
Odlican broj gusana u odnosu na guske :D
Ja Ti imam bas problema sa predatorima, pricacemo jos oko toga.. Inace, kolko ih imas sada i kako se snalazis kad je sve poledilo? I kolko ih imas u jatu? :cao: :ppozdrav: ::vino:: :veseljak::
 
Nazad
Vrh