Gajenje pataka - saveti

Glupe nesilice mi tuku patke,i ajd prestale su na dan dva i jucer ja ostavim patke same vani da pasu kad dodem predvecer a ono jedna ima rano onako velicine 3X3cm na ledima skroz do mesa...
Hebem ti glupe kokosi,sve cu ih poklat. Sad se brinem za tu patkicu ali valjda ce joj biti dobro vidim da jede i pije bez ikakve promjene.
 
Postavio bih slično pitanje kao prethodnik (nightwish). Interesuje me posle koliko vremena "mošusne patke" postižu polnu zrelost, odnosno, da li od pačića koji su se izlegli u maju, mogu da očekujem prinovu u ovoj godini? Pozdrav.
 
Ima li istine u ovome? da patkama je bolje ne stavljati bazen da se ne kupaju jer tako gube mast i gube na tezini?ima li tu istine?
 
Ima li istine u ovome? da patkama je bolje ne stavljati bazen da se ne kupaju jer tako gube mast i gube na tezini?ima li tu istine?

atke postizu polnu zrelost i pocinju da nose jaja nakon 5 meseci. Za oplodnju je neophodna voda. Pogodni su bazeni siroki 40-50 cm i duboki 40 cm. Na 5-6 pataka dolazi jedan patak. Za ishranu se preporucuje smesa sa 18% prot. U ishrani pataka je zastupljena vise celuloza nego kod druge zivine. Obicno se smesi za pilice doda 30% mekinja.


Ako patke drzis za rasplod, moraju imati bazene sa vodom napisao sam to u prethodnom postu. Ako se pacici tove u zatvorenom naravno da nemaju bazen, ali stalno moraju da imaju napunjene pojilice jer stalno piju vodu, zamacuci ceo kljun.
 
Nikada nisam imao patke do ove god. Doneo mi drugar. Imam 3 muzjaka i 4 patke. Kako sam shvatio dva patka su mi višak. Kako najbolje da ih utovim i čime.
 
@sarbanac

Pocni sa pilecom dvojkom jedno krace vreme (15-20 dana), pa onda predji na pilecu trojku i napred. Mozes u pilecu trojku seckati zelenisa ako ga sada nadjes. Malo nakvasi smesu, jel ce suvu mnogo rasipati.
 
Dali se mogu kljukati patke? Čime i kako? Koliko dnevno hrane? Koliko dana? Unapred hvala na odgovorima.
 
Patke

Pozdrav svima!
Jel moze netko da mi da neke informacije o domasnjih "mallard" patke? :)
Znaci..koji period u godine se gnezde,na koliko jaja legaju,koliko dana legaju te jaje i drugo. Sto vise informacije to bolje! :)
Hvala vam unapred.
 
za domace mallard patke nikad nisam ni cuo,na zalost.
Guglajuci po netu, izgleda je mallard neki engleski naziv za neku vrstu divlje patke.
 
Imam 2 divlje patke kojima sam ubacila prije 3 dana patka zbog parenja,posto im je vec vrijeme da prave gnijezdo.Medjutim, patke su agresivne prema patku,kljucaju ga i cerupaju, patak bjezi od njih dvije :)Zna li ko kakav recept kako da ih uparim?
 
irfan859 ako nisu poznavale patka do sada onda je normalno da ga one kljucaju ili on njih. Ako možeš pregradi prostoriju na pola da mogu kroz žicu da se gledaju jedno nedelju-dve dana. Ili ih ostavi pa ce patak jednom njih dobro da prebije pa ce se one smiriti.
 
Pozdrav ljubiteljima gusaka i pataka. Ja za sada imam samo patke - pekinške. Tek preko oko nedelju dana sam počeo da dobijam jaja, i to zato što sam 3 patke i 2 patka zatvorio u koš (3 preostala patka su "na slobodi"; nemam dovoljno patki za njih, tako da ako neko želi da trampi patku za patka u okolini Beograda - neka mi se javi). Pre toga su slobodno lutale, a od jaja nije bilo ni traga. Istina, hrani (kukuruzu i travi) sam dodao puževe, nakon čega su se pojavila jaja, ne znam ima li to veze, budući da je ljuska od puževa sastavljena od kalcijuma, pa je možda to podstaklo leženje. Mislio sam da napravim mini-inkubator, pa da sam izležem jaja. Takođe nameravam da nabavim i guske; po mom izboru najbolje su kineske labudaste, jer njihovo meso ne sadrži mnogo masti, a drugo poznato je da vole da šišaju travu - odlična zamena za kosilicu, što mi je jako potrebno. Najzad, čitao sam da su ove guske odlični čuvari ostale živine, tako bar pišu, da čuvaju živinu od grabljivaca (lisica, jastrebova i sl.).

P.S. Zimska idila na "pekinški" način:
http://www.imagebam.com/image/153e1f186789848

---------- Poruka napisana 28-04-12 u 21:33 ---------- Prethodna poruka je 25-04-12 at 14:02 ----------

Ako se nadje neko ko ima Pekin patke za prodaju neka mi se javi!
 
Poslednja izmena:
Evo uslikao sam moje "mošusne" (mutave) patke
fotografija-0019.jpg
 
Da li se moze po boji kljuna ustanoviti pol pacica? Trenutno imaju oko 3 nedelje, neki imaju izrazito zut kljun, a neki bledunjavo modar kljun?
 
url=http://www.dodaj.rs/?3v/ki/4hmJGWIc/picture-061.jpg]
picture-061.jpg
[/url]
Pre nedelju da na nasadila se jedna patka, a pre dva dana druga. Evo sličice gnezda

---------- Poruka napisana u 13:44 ---------- Prethodna poruka je at 13:41 ----------

Patka na jajima.
picture-059.jpg
 
Imam jedno po malo glupo pitanje :osmeh:, keva ima 6-7 pataka (pekinske), e sad kako se razlikuje patak od patke
 
Nazad
Vrh