Agrotehnika u suncokretu

E bas to mislim jer ovde u okolini niko ne sadi suncokret pa tako niko i nema sdaptaciju.Da li vredi pokusati,koliki je rastur?Sadio bih iskljucivo za svoje potrebe posto se bavim mlecnim govedarstvom.
 
@Kis....dobio sam dva razlicita odg, da ne bacam i da bacam....ali ok, necu postavljati vise, ne brini!
 
E bas to mislim jer ovde u okolini niko ne sadi suncokret pa tako niko i nema sdaptaciju.Da li vredi pokusati,koliki je rastur?Sadio bih iskljucivo za svoje potrebe posto se bavim mlecnim govedarstvom.

Verovatno se kruni kukuruz sa njive ,u tom slucaju bolje sa kukuruznim adapterom ovrsiti suncokret( ima tema na forumu)

- - - - - - - - - -

@Kis....dobio sam dva razlicita odg, da ne bacam i da bacam....ali ok, necu postavljati vise, ne brini!

Milose suncokret ima takav koren da prodire duboko u zemlju i crpi hraniva i vlagu iz dubine .Zato prolecno djubrenje sa mesanima nije efikasno .Fosfor i kalijum su slabo pokretni u zemljistu i zato sam ti preporucio samo ureu ili kan.No ima na trzistu i brzotopivih djubriva (Yara) ako se bas hoce
 
Problem je u tome sto takvih djubriva kod nas nema...a vec sam nabavio 16ku, znam ja sve to sto si ti rekao, citao sam o tome, znam da sam pogresio...zato se sad raspitujem, pa da je ostavim za jesen da je ne bacam uzalud...nisam znao da moze i kan da se baci, posto urea produzuje vegetaciju, to cu onda uraditi! hvala ti jos jednom na strpljenju, necu uzalud bacati 16ku :)
 
Onda kolega ostar noz ili srp pa rucno, ovde kod mene tako skidaju neki gricko suncokret:ppozdrav:
 
@Marica, imam ja stuke i pratecu opremu za suncokret, to nabacis na zitni heder, poskidas zicane prste sa vitla i teras kao gospodin covek, a u selu ce samo u tebe gledati!
 
Nazad
Vrh