Samohodni silazni kombajn

Zmaj 151 imam slika u telefonu,prebacicu za koji dan pa cu postaviti,moram i prouciti kako se postavljaju slike. :osmeh:
 
Ovaj klas je vec 5 god kod mene jos uvjek nisam tacno utvrdio koliko trosi po dulumu ili hektaru kazem 4 l po dulumu ili 40 po hektaru gdje ukljucujem i dolazak i odlazak sa njive:ppozdrav:
 
Kako to hidraulika moze biti uzrok pozara?
Ajde kaze nesto o tom Zmaju,bas me zanima?Koliko je bio kod tebe,kako ti se masina cini,koliko trosi,koliko na dan uradi i tome slicno.Ako moze?
 
mislim da je 90 godiste bio nosio je motor osmak dajc magirus 260 konja heder sa tri vrste zmajevku prikolicu je punio za nekih 7-8 min hidro pogon najveci problem po meni je
so je motor imao vazdusno hladjenje u njega sedeti je bilo pakleno

- - - - - - - - - -

fotografija0007.jpg
[/IMG]
 
New Holland sto sam pominjao na strani pre ove bi mozda bio na prodaju.....dvoredni.
 
do15-20 hiljada

- - - - - - - - - -

kolko je bio tvoj

12900 John Deere 5730 89 godiste sa adapterom za senazu i cetvovorednim za kukuruz

Kod Slobe u Vlaski Do ima dobar NEW HOLAND cetvovoredni i uklapa se u tu cenu
Ima John Deere ko moj tamo gde sam ja kupio,kod komsije,u Cucuge kod Uba

Ta dsva valjaju a uklapaju se u tu cenu



Ovo je moj


 
potrosnja mu je 40 litara po hektaru u bryina u transportu mu je negde oko30 km/h

- - - - - - - - - -

ratko dobra ti je masina koliko para je bio on
 
alen1972 pokusacu ovih dana postaviti. Ima adapter za senazu,a za cenu ti ne znam tacno reci,mislim oko 7 hiljada.
 
To je bratovo (ja sam samo povremeni pomočni radnik :osmeh:) a plačen je cca 11 000 eura s šestrednim adapterom za kukuruz i 2,2 m pick up-om. Kupljen je 2012. i tu sezonu je odradio u stanju kakvom je kupljen dok smo ga sad prošle godine detaljno ispregledali i sve što se vidjelo da treba promijeniti ili renovirati smo uradili tako da je zadnju sezonu odradio bez ikakvog kvara ( nekih 70 jutara kukuruza, 100 jutara talijanskog ljulja te nešto sitno sirka).

Spisak što je sve urađeno

-repariran tunel za masu
-promijenjene lopatice na turbini mase
-izbalansirana turbina mase (ujedno je majstor koji je to radio pregledao i sve ležajeve jer mu uređaj signalizira ako koji nije u redu te su i oni promijenjeni)
-obnovljeni valjci corncrackera
-stavljeni svi novi noževi
-obnovljen protunož
-promijenjene dvije remenice (bile su poderane i višestruki remen je upadao preduboko pa su ga oštečivale tj rezale na trake)
-promijenjena prirubnica na kardanu pogona adaptera (još bi radila ali su zubi bili dosta poderani pa smo je iz preventive promijenili)
-popravljen metal detektor (promijenjena su dva potenciometra jer se teško podešavala osjetljivost)
-ugrađen dozator inokulanta

Tako da je sada "ko curica" i jedino što bi još trebalo popraviti je autopilot (samo obnoviti električnu instalaciju) ali s njime se nema svrhe zezati kad ga ionako nemamo gdje koristiti jer su njive premale a i trebalo bi biti sijano s šestorednom sijačicom).
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh