Samohodni silazni kombajn

bas tako pa ti vidi!! koja je filozofija u kombajnu pa da bude toliko los ma daj pogledas nozeve lancanike sta ima turbinu i ako je sve ok sta nije tu uredu mozda zato sto je ogreban??
 
kombajner je napisao(la):
bas tako pa ti vidi!! koja je filozofija u kombajnu pa da bude toliko los ma daj pogledas nozeve lancanike sta ima turbinu i ako je sve ok sta nije tu uredu mozda zato sto je ogreban??
to je sve sitno na samohodnom ti je najvažniji motor
 
Da sve su to sitnice ali ako pogledamo klasovu 70-ticu ima dajcov motor vazdusnjak a on je davno video lepe dane a selovi mogu da se nabave nekim specijalnim narudzbama a a lanci i nozevi samo u almexu a sve te zamene i popravka kostaju. Neznam sta da kazem gledao sam jedan sa katerpiler motorom a za njega malo ko je cuo itd. Pravo da vam kazem strah me uhvatiol.l..
 
Drugari moji da vam se pohvalim da sam prije 20 dana postao vlasnik samohodnog silaznog kombajna :ppozdrav:

Claas JAGUAR 80 SF
 
Bubu je napisao(la):
Pozdrav svima!
Todore, pitanje za tebe: spominjao si neki kvarljivi samohodni silazni kombajn...da to nije Laverda iz Zablja?
znam da sam spominjao ali nije talaverda iako znam na koga misliš i zanima me što pitaš
 
10gfx9c.jpg


Zdravo. :bravo: Nije me bilo davno ali hteo sam da se pohvalim. Ovo bih trebao da budem ja u mom dvoristu sa novo kupljenim Hesstonom 7650. :ppozdrav: .
I kao sto vec u svakoj prici oko kupoprodaje biva tek kad kuci u svom miru sagledas sadrzaj kupovine vidis da si mogao i gore da prodjes.
 
kupljen je nedaleko od mene a uvezen je iz njemacke firma Agro Sieben

uradio sam sa njim 50 hektara zato i nisam bio na forumu i radi ko sat :ppozdrav: :D
 
Pa posle prilicno neuspele sezone resio sam da malo paznje poklonim svom novom clanu i saznao da je motor na mom silo kombajnu sestocilindricni dvotaktni disel motor. Prvi put cuo. Ispada nesto kao apenac (apn-tomos). I startujem tih svih 7000 cubika jednim akumulatorom od 100 ampera. E jbg sve cudnije od cudnijeg.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xct8MjoaKmY[/youtube] jeli iko vidio ovakvo nesto uzivo, ako jest neka mi napise dali to dobro fercera, da nabavim jedan za svog zetora i konacno da se izbavim patnje jer me prozinjanje preguli
 
Alo zetore. ovo je tema o samohodnim silaznim kombajnima. Ali posto sam i ja imao iste muke a pogotovu sto su nase njive srednje velicine 20-30 ari da ti odgovorim kako sam se snalazio. Silazu sam radio sa rusem 82ojkom i lifamovim jednorednim kombajnom. Po meni idealan spoj. Rus ne oseca kombajn i sve ide kako treba. Asto se tice prozinjanja prosicanja otvaranja njive to sam resio tako sto sam suzio tockove rusu a povecao sirinu sadjenja na 80 cm red od reda i povecao gustinu u redu. Onda sam ulazio u njivu i radio treci red a jasio ili povaljivao dva reda tj gazio sam na ledinu izmedju dva reda. Onda sam vracao jedan povaljani treci (mislim sekao) jedan poseceni treci i jedan neposeceni cetrvrti sam jahao. Pa onda radio cetrvrti a pritom jahao oba posecena, i usledecem krugu sam radio prvi. I pritom mi je ostajalo na zemlju ugazeno vrlo malo s obzirom na vratolomije koje sam izvodio otvarajuci svaku njivu.
 
Nazad
Vrh