Samohodni silazni kombajn

Ovako nešto

slike skinute sa http://poljoprivreda.hforum.biz/forum.htm

q6.jpg


q7.jpg

q9.jpg

q1.jpg

q2.jpg
 
Svaka cast majstore! Masina ipo! :D

Koliko je KS taj holandjanin? Koliko je konja potrebno jednoj takvoj prikljucnoj masini?
 
@ Zarko - E e ovom sa ti pričao , kupiš besan traktor i jedan silo kombajn i teraš !!! A sa besnim traktorom posle oreš , sve ostalo ! A sad kaži da i ovaj spoj ne izgleda moćno ! :cao:
 
Todore kupiš poetingera ili mengelu jednorednu za kilu (1000) eura i mirna bosna. Za te novce možeš kupit odličan jednoredni nošeni.

bdw. Čime se baviš? koliko imaš stoke? koliko siliraš? Imaš i različitih jednorednih (manjih, većih) razlika je u brzini rada, veći mora ići na jači traktor ali ide i osjetno brže... Recimo mengela 200 i 280 je velika razlika, ursus 60ks s 200 se igra, dok 280 skoro pa nemože ni polako vući, a i jedva ga nosi...
Možeš uzet i 2redni, s kakvim traktorom bi to vukao? Za te novce nemoj gledat samohodni jer ih nema za te pare...
 
20krava i dosta junica i teladi a siliram preko 10ha svake godine ,vukao bi sa 567 imt od 60ks ,koji je po tebi najbolji jer kod mene ima jedan kombaj samohodni koji se stalno kvari e zato ja planiram samohodni jer ovde se radi 150e kj
 
POMAGAJTE!!!

Treba mi za maturski rad :
1. Uloga mašine u poljoprivredi
2. Sastavni dijelovi silažnog kombajna
3. Podešavanje silažnog kombajna
4. praćenje i rad silažnog kombajna
5. Održavanje silažnog kombajna
 
Ovaj krone je sila ima ga Farmland ad Nova Topola mislim da je 10 redi ::svaka cast::
John Derre je za njega mala maca ::lose::
 
Jeste provjerio sam moja greska ::namigivanje::

prije su imali JD koji ih je zezo stalno nesto, a i nije ni cudo koje budale rade kod njih ::lose::
 
Pozdrav svima,
koga bilo sta zanima o silaznim kombajnima, narocito Zmaj, neka mi se javi.
Bio sam najodgovorniji covek, glavni projektant za silazne masine u fabrici, tokom 20 godina.
Sve o 310, 311, 320, 321, 350, 351 i ostalim silaznim masinama mozete dobiti od mene, naravno ako budem znao.
Sve u vezi rekonstrukcija i ozivljavanja polovne mehanizacije tog tipa, saznajte od mene!
Na usluzi!!!
 
Samo da znate koliko sam se kombajna nagledao uzivo i da i dan danas nisam izabrao nista. I u svakom slucaju je bolje imati nov jednoredi kombajn nego neki odpad sa zapada. Dovoze ljudi svasta i svakome je vazna dobra zarada a masine su sve dotrajale. Tako da o nekim kupovinama od pet sest pa cak i deset hiljada ni govora. A neko pita koji je najbolji. Verujte mi da ni sam vise neznam. Gledao sam mnoge modele i video da su to mnogo istrosene masine i da bih kupovinom bilo koje navukao samo sebi neku bedu na vrat jer vitalnih delova nema, motori stari i mahom bez duse a sve to izgleda kao neka gomila gvozdja koja je nekad bila nesto. U svakom slucaju za jednu ozbiljnu masinu bi trebalo izdvojiti malo vecu sumu oko 20 000 i u tom slucaju proizvodjac i nije toliko vazan. E sad tu dolazi isplativost na ovu cenu mleka jer izgleda da mi poljoprivrednici moramo opet da iznesemo ovu krizu na nasim ledjima.
 
Zarko je napisao(la):
Samo da znate koliko sam se kombajna nagledao uzivo i da i dan danas nisam izabrao nista. I u svakom slucaju je bolje imati nov jednoredi kombajn nego neki odpad sa zapada. Dovoze ljudi svasta i svakome je vazna dobra zarada a masine su sve dotrajale. Tako da o nekim kupovinama od pet sest pa cak i deset hiljada ni govora. A neko pita koji je najbolji. Verujte mi da ni sam vise neznam. Gledao sam mnoge modele i video da su to mnogo istrosene masine i da bih kupovinom bilo koje navukao samo sebi neku bedu na vrat jer vitalnih delova nema, motori stari i mahom bez duse a sve to izgleda kao neka gomila gvozdja koja je nekad bila nesto. U svakom slucaju za jednu ozbiljnu masinu bi trebalo izdvojiti malo vecu sumu oko 20 000 i u tom slucaju proizvodjac i nije toliko vazan. E sad tu dolazi isplativost na ovu cenu mleka jer izgleda da mi poljoprivrednici moramo opet da iznesemo ovu krizu na nasim ledjima.
a kad pogledam cene jednorednih novih padnem u nesvest
 
Nazad
Vrh