Samohodni silazni kombajn

pre neki dan sam radio senazu i nekoliko puta mi zaglavio dob , turbina ima jak vetar ali mene zaglavi na delu od doba do tirbine , primetio sam da oce da zaglavi kad je retka masa i kad je malo vise suva .
Pre ce biti da ti je zazor izmedju nozeva i kontra noza dosta veliki pa ne moze da reze nego kida cupa gnjavi i tako i dodje do zaglavljivanja. Znaci presteluj to i neces imati problema. I jos nesto po neki proizvodjaci prave posebno nozeve za travu a posebno za kukuruze. Jer trava kad je provenuta je dosta teska za secenje. Donekle problem resava i brze teranje kombajna ali nije trajno resenje. Znaci naostreni nozevi za travu i zazor sto manji.
 
Znali neko jel moze na New Hollanda 1900 da se nabaci classov ru 450 roto keder? Da li neko nesto moze da mi pomogne?
 
Pa moj je fabricki sa 6 reda bio. Ima 360 konja, i bez problema cepa 4. Ne mogu dupalcima da ga prate, ali rotokeder kemper je papreno skup, a ne znam sto? Jer jedan ferguson ima vecu tehnologiju, nego keder taj. A taj keder kosta kao dva fergusona u najmanju ruku. Classov je jeftiniji, a neverujem da je losiji od kempera. Nabacio bi mu teg pozadi i isao bi. Jer roto keder bolje sakuplja
 
Ljudi na mom new holandu 1900 imam onaj detektor metala. Ali mi ne radi, tj. kad ga uključim stalno pišti , pa sam morao da ga isključim i el.magnet vezao žicom, da mi ne promeni smer .
Jel zna neko nešto o tim detektorima kako treba da bude to vezano da radi kako treba?
 
pozdrav svima... u potrazi sam za samohodnim silokombajnom sa 3 reda,sa adapterom za senazu,pa ako neko ima neku informaciju gde mogu pogledati koji bio bih zahvalan za broj telefona na pp. hvala u napred
 
Da li neko zna ko menja ovaj brusni deo na ploci za ostrenje nozeva? U pitanju je ZMAJ silokombajn koji je radjen po licenci Histona 80ih godina. U sebi ima TAM-ov motor od 170hp.





 
Samohodni silazni kombajn u Pakistanu...............izgleda da nisu procitali uputstvo za upotrebu..............

Neko im je donirao te kombajne, ne treba to zameriti, oni jadni ne znaju sta ce sa vremenom i radnom snagom.Treba narod zaposliti pa makar kako bilo, samo da se narod ne buni.Nije tema ali slicno je bilo i sa pokusajem FAO organizacijom pre 20tak god. sa silosima. Oni nose dzakove nad glavom tezine oko 80 kg.bez plate tj. plata im je koliko mogu prstima da izvuku psenice dok nose iste stotinak metara.Nas covek, koji je bio u sluzbi UN,nudi resenje za silose sa sve pratecom opremom kao donacijom ,Domacin kaze znamo mi to ali sta cemo sa tom sirotinjom , kako da je prehranimo.PS izvinjavam se za OF.
 
U pitanju je kosa kao na zitnom kombajnu a nozevi na secki stoje koso.
Jel imas neko resenje gde ovo moze da se napravi/kupi?
 
Marko evo samo ako su voljni da posalju ili nadji nekog sa foruma da ti kupi i posalje.............http://www.njuskalo.hr/poljoprivred...e-pottinger-kemper-johen-deere-oglas-14816076

Sta da mu salje iz Hrvatske kad je oglasavac iz Srbije? Oglas ti je od prosle godine.

Evo sta pise za oglasavaca:

21226 Bačko Pertovo Selo

+381 628577962 mislim da sam dobro prepisao tel.


Ako ne moze da nadje isti neka nadje isti u precniku , skine nosac istog i odnese kod tokara da mu to namjesti na nosac mora biti po pravim kutem brusna povrsina.
 
Pravo da ti kazem nisam ni gledo odakle je,oglas sam sacuvao kad sam trazio brus za moj kombajn ali sam nasao orginal pa nisam ni zvao a ni gledao odakle je.Bitno je da covek nadje sta mu treba................
 
markokg1982
aj ako mozes slikaj mi taj pogon kose onu sponu i ciganku i jel zna neko gde to ima da se kupi inace uzeo sam adapter 3 reda pa mi to fali.

- - - - - - - - - -

aiWDP1F.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh