Samohodni silazni kombajn

Zarko

Član
Učlanjen(a)
20 Jul 2008
Poruka
232
Lokacija
Donje Vidovo
Ja sam novi clan i bas me interesuje misljenje ostalih forumasa o toj sve potrebnijoj stvarcici u poljoprivredi. Normalno za one kojima silaza u zivotu nesto znaci. Pozdrav svima tj. istomisljenicima.
 
Ispod 30 jutara godišnje mislim da je ne isplativo imati samohodni, osim ako ti pare nisu problem u startu....
 
Pa posteno govoreci pare i jesu problem ali ja imam cini mi se jos veci. Siliram oko sedam hektara svake godine u cetrdesetak njiva i tu je problem. Prlikom otvaranja svake njive tj. ulaska u nju ja moram da gazim ili da podsicem dva reda ako idem iz sredine ili cetri ako pocinjem sa strane pa onda vozim u krug. Pa tako sa svakom njivom. Poblem je usitnjenost parcela a svaka je u proseku dvadesetak ari. I tu mislim da bi mi silazni samohodni mnogo pomogao. A uz put trazeci neku povoljnu masinu mislim da sam se tako reci zaljubio u te mocne masine. 200 ks-300- 500 pa sam cuo da neki proizvodjaci najavljuju i fantasticnih 1000ks sa 14 redi. To je snaga moc a za to su potrebne pare jedno omanje brdo za novu ali ja mislio da nadjem nesto jeftinije.......
 
Neznam dali sam uspeo da umetnem sliku ali to bi trebao da budem ja na modelu Krone Big-X....
 
Kakav traktor imaš? Postoji varijanta da silo kombajn kačiš na prednju hidrauliku i rešio si problem ulaska u njivu, a dosta je manje para u pitanju...
Primer-
bfemqaqqw4ybhldfbs5.jpg

wwetiaz0na0xguvaom5.jpg
 
Resenje jeste hvala na savetu ali na belarusa iz 89god. to nije moguce sa prednje strane jer ne postoji prednje prikljucno vratilo. Razmisljao sam o tome ali da ga kacim na uobicajen nacin pozadi sto bi znacilo non stop voznju u rikverc ali nisam mogao da pronadjem nikog ko prodaje takav ili slican model. Sve sto sam nasao je dvoredi vuceni ili samohdni. Tako nesto je ostalo samo na slici. Ali mislim da bi mi dobro dosla informacija o postajanju takovog modela u prodaji. Unapred hvala. Ali mislim da bi mi to mozda bilo prolazno resenje jer sam odusevljen samohodnim ali je izgleda problem jer i njima uporedo sa interesovanjem raste i cena. Pa cu pokusati mozda da prebolim jedan kredit od desetak hiljada evra ili mozda vise jer bi to znacilo bar meni jedan ozbiljan korak u zapocetom poslu. Opstati u zapocetom ili odustati. Hamletovsko BITI IL NE BITI.....
 
Može se prepraviti kačenje sa standardnog na ovaj način, da li ima ovakvih modela kod nas u prodaji, ne znam, ako čujem javiću.
 
nema potrebe za 4 reda ! uzmite zmaj tri reda 500 ks ! kako to ide **greška ti sunce sa sposobnim vozacem moze da se uradi cudo jedno !
Prosle godine kod mog komsije nismo stigli da navezemo prikolica koliko je gutao !
I kod mog strica samo su se okretale prikolice!

Mozda to cak i nije tako dobro jer silaza ne stigne da se ugazi bas najbolje i onda ima vazduha i ima dosta otpadaka! Naravno ako je rupa srednje velicine! Ako je ogromna rupa samo cepaj sa ZMAJOM !
Prosle godine na jednoj ekonomiji su uletela tri troredna classa sjebali su parcelu od 300 jutara za tri dana !
 
ZMAJ 351 sa uredjajem za visoku i nisku sliazu ! Jugokomercija prodaje!

moram da se ispravim ako se nevaram ima oko 320 ks mercedesov motor ... mislim, nisam siguran moracu da se raspitam! ide ko zmija! samo dodavaj prikolice!
 
picture922mq5.jpg

evo ,, malo ,, ovih dana u silaži
a bio je i jedan ovakav malo manji sa 6 redi cijena neka sitnica od nekih 50000eur
picture901rv2.jpg
 
Opet ja... A ocekivao sam mnogo vise od kolega poljoprivrednika kojima prezivari pune stale i koji od toga zive jer je to masina buducnosti tj. u bilo kojoj varijanti( jedno dvo ili vise redni). Zasto to pisem. Pa jednostavno jer je silaza osnovno hranivo prezivara i ujedno najjevtinija stavka. A kombajni kao masine to su ogromne ustede u radnoj snazi jer je kukuruzna njiva u vostanoj zrelosti za tren oka cista i spremna za oranje, sadnju ozimih kultura ili najjednostavnije tretiranje glifosatom ili tkzv. totalom. :bravo:
 
Nije mi baš najjasnije zašto insistiraš na samohodnom kad za mnogo manje pare možeš da imaš mašinu sličnih k-ka . Kupiš dobar traktor recimo na donjoj slici Zetora i jeda besan silo kombajn i možeš da bežiš po njivi , a traktor posle koristiš za razne druge stvari dok bi samohodni stojao 90% tokom godine . To je moje mišljenje , jer gledam da i veća PP gazdinstva nemaju samohodni nego 2-3 i kače za traktore . A što se tiče osećaja to sigurno da su moćne mašine sedeo sam u samohodoj kosačici kondicioneru u PIK Beogradu , strašno šta radi i koje brzine postiže (ali za nas obične smrtnike mislim da nije isplativo). Pozdrav ! :cao:
 
Delim misljenje pogotovo jer se silaza (kukuruza) uglavnom radi krajem avgusta kad jos nije pocela sezona pa nije problem zauzeti traktor na par dana!
 
Claas Jaguar, princip rada.
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=4CrhrPNcXFo[/youtube]
 
Nazad
Vrh