Парадајз

I meni se malo oteo a sada kad je osvetlilo sunce pici samo tako.Tesno mu u kont ali danas je prvih 800 dobilo novi stambeni i zivotni prostor.Sutra nastavljamo.Koji je malo duzi ide dublje u saksiji i opet dobro.
 
Savijanje i izduzivanje nemaju veze, cak moze da se kaze da samo savijanje dobro utice u uslovima male osvetljenosti jer stalno okretanje ne da da se biljka toliko izduzi kao kada je na stalnom mestu.
Ja sadim sukcesivno iz nekoliko tura, naklijavanje u plitkim posudama na policama na prozoru. Ispod su radijatori pa ima dobru temperaturu. Kad se ispikira ide na zastakljenu terasu gde temperatura obicno ne ide ispod deset stepeni. Kada mi tu nestane mesta nosim u plastenik, a posle plastenika napolju na stolove koje pokrivam nocu ukoliko vreme zahteva. Posto na svakom tom mestu moze da stane tridesetak kontejnera, teorijski bi moglo da se izgura devedeset. Nekada sam sadio i do 4-5 hiljada, sada oko dve tri hiljade raznog rasada.
 
Juče rasadio nekih 350 strukova paradajza,kad ono danas vidim vetar izlomi oko 40%(sva sreća da nisam sve rasadio i da imam viška rasade)::jako_besan::
 
Prvi put chery paradajz kod mene u spalir. Dobio danaszakidanje zaperaka i prskanje Ridomilom.
3f3044e60e3d2a4977970749371d9633.jpg
8b5a5ab08b43f4c19798fc3b1e83ce2a.jpg
402e7a2ec140902ff71e0bbbc3d3399e.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Moj paradajz dobio malo po tamburi..sad očekujem osiguravajuću kuću da vidimi procenu
b87baaff8f9fa17b129729c269aa46c1.jpg
ca9e28450336e3d3730e67cc4fa02b37.jpg
9eb08337f7d5bb0f0f76cb051b9b9c81.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Ovo je haoooss za 3 dana bvaput ga tuko grad videćemo šta će reći osiguranje..po meni šteta oko 30 posto
c102c1e2e7f49d0cefcd7bcb9f17b060.jpg
8f21c3926bcd75b4fddaeae50555d2eb.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Poceo paradajz na otvoreno da se susi. Prskan pre dva dana Ridomil, Signum i 3*20. Medjutim i dalje se susi izgleda kao da je sprzen tj. Poparen. Rekao sam mojima da prskaju bakarnim sredstvom mislim da imaju kuci Funguran i Bordovsku corbu(ne zajedno posto i paprika pocela da pokazuje znake bakterioze da isprskaju funguranom kolko imaju a ostalo corbom) Taman je krenuo da napreduje pa opalile vrucine ali uz jake rose pa sada red kise, red sunca, red kise. Prosle godine od 200 korrna na otvoreno po prvi put nismo imali ni kg paradajza . Radi se o domacim sortama.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Na sta vam ovo lici? Donji listovi postaju hloroticni...
Mozda nedostatak magnezijuma?

U ponedeljak cu svakako otici u poljo apoteku i uzeti neki sistemik.
Koji je dobar sa karencom kracom od Ridomila koji ima 21 dan?

Vec sam jednom koristio Ridomil, sada bih uzeo nesto drugo...

Un3kLVj.jpg
 
Poslednja izmena:
U apoteci rekli da je od vlage, ali da ce se verovatno razviti plamenjaca na tim listovima.
Isprskao sam sa Acrobat-om. A od mikroelemenata dodajem npk sa vise K na svakih 7-10 dana.
Verovatno cu sledece prskanje sa Funguran-om...
 
Mikroelementi su gvožđe,magnezij,mangan,cink,mobilen,bor,bakar...Neće se na tim listovima razviti plamenjača,plamenjača počinje više.To su stari listovi koji su dali svoje,iz kojih je biljka zbog nedostatka,preselila neke mikroelemete u višje etaže.Slobodno možeš smanjiti kemiju,bakar nije baš bezopasan,trovanje bakrom se smatra jednim od krivaca za Alzehaimer
 
Trudim se da ne koristim hemiju preterano, ali bez nje tesko da ce biljka imati plodova. Ovo iz iskustva :) Bakar nisam koristio do sada uopste, tek od skoro imam svoju basticu... Tek ucim kako da ugodim biljcicama.
Mislio sam da je bakar manje zlo od sistemika, pa da probam, svi se kunu u Cu. Inace znam da nije neskodljiv ako se preteruje, kao i da se akimulira u zemlji vremenom.

Hvala za pojasnjenje sta su mikroelementi :)
Da li postoji preparat koji ima izbalansirane sve elemente kojim bih prihranjivao preko lista po potrebi? Ili se sve aplikuje posebno?
 
Nazad
Vrh