Парадајз

Jasm zvao neke proizvodjače i cene su ti od 2000e pa naviše , al za prave mašine koje rade 500kg na sat ako se dobro sećam . ili čak i više .
 
:bravo: :bravo:Malopre sam gledao ovo tvoje cudo, lepo izgleda. Gde si nabavio tu masinu ali bez motora? :ppozdrav:
 
spim ako misliš na mene i moju mašinicu za paradajz , to je kupljeno u stara dobra vremena (za vreme tita ) u slovačkoj ili rumuniji , imam još jednu takvu ali je onaj držač - postolje od plastike , tu bi još trebalo malo doraditi taj puž unutra dosta je plitak pa mora malo da se gura paradajz u njega al toje za kućne potrebe i radi ok na manje količine .

Pa vidi na pijacama i vašarima sigurno imaju braća rumuni , samo treba tražiti :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264939793[/time]
_________________________________________________
I ako nadješ gledaj da bude ono postolje od metala , da nije plastično .
 
Pozdrav svima. Ako moze odgovor za pocetnika: zanima me kolike velicine treba da bude plastenik (otprilike), da bih, kada krene berba, svaki dan imao po 100-ak kilograma paradajza za prodaju na pijaci? Hvala
 
nisam nikakav stručnjak za poljoprivredu nego onako penzionerski.......
prošle godine sam kupio rasad paradajza iz holandsko-srpskog rasadnika kod Iriga. Kraj Aprila a on u cvetu sa po nekim zametnutim plodom. Jesam mu "titrao" ali je i zaslužio:
Morao sam da menjam pritke pa je u Avgustu bio preko 2.5 metara visok, šesnaest spratova ploda na svakom po 6-10 komada veličine pesnice.Po 20 dana neće da vene ili truli- izgleda kao sad ubran.
Nema ono belo čudo žilavo u sebi i vrlo je ukusan
Koja je sorta ne znam ali i ove godine se nadam da ću ga nabaviti !
 
Zdravo ljudi... Ja sam novi, imam plastenik od 160 kvadrata... Posadio bih paradaiz, ali vas molim za savet tipa: koji i gde je najbolje da kupim rasad?
 
Pozdrav ljudi, javljam se iz RS. Po preporuci i nagovoru strucnjaka odlucio sam se ove godine da u proizvodnju paradajza uvedem dva nova hibrida Mondial i Buran F1. Pa bih voleo čuti neka vaša iskustva, preporuke. Uopšteno da prodiskutujemo malo...
 
Monijal sam sejo do prosle godine a za taj Buran nisam cuo.Mondijal nije los paradajiz ali normalno ima mane kao i svaki drugi prva mana je to sto mu se desava da izmedju 2 i 3 katarke zasusuju cvetovi tj neoplodjavaju se a druga mana je nije oporan prema trulezi ploda pa kad je kisno prolece hoce dosta plodova da istruli.A dobre strane su mu jako krupan plod ,dobra boja ranostasan, moja ti je preporuka da ga gajis na dva stabla :cao: :cao: :cao:
 
:D Buran je nesto par dana kasniji hibrid, radi ga ENZA ZADEN, ukratko unapređena BELLA.
Inače, tako praktikujem sadnju na dva stabla pa tako ću i sa Mondijalom. Zaboravih reći da sav paradajz radim na otvorenom i to na foliju, sa sistemom navodnjavanja kap po kap...:cao:
 
Jos jedno pitanje sta vam znaci to (na dva stabla),inace planiram na prolece da krenem sa proizvodnjom povrca u plasteniku,
Ono sto su mi preporucili je paradajz Big baf,Nemo neta,sta ti Topalovicu konkretno mislis o ovom izboru posto vidim da imas iskustva u proizvodnji. :ppozdrav:
 
Jos jedno pitanje sta vam znaci to (na dva stabla),

Znači da se pored prve cvetne grane ostavi "zaperak" koji se dalje tretira kao i glavno stablo -biljka- znači biljka se grana na dva stabla ... :cao:
Post je spojen: [time]1266700532[/time]
_________________________________________________
iznad prve cvetne grane , mada nemora da znači .
 
@sasa j.

mani se paradajza, nemas ti vremena za to,

uletece ti u sred sezone sa jagodama a semena je prodano koliko hoces pa postoji velika sansa da cena bude smesna
 
Nazad
Vrh