Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 1 od 59 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 1163

Tema: Парадајз

milan88
    Guest

Парадајз

Paradajz je jedna od načešće gajenih vrsta povrća, pa otvaram temu da se popriča o načinima gajenja, zaštite i na kraju kako ga prodati.

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,200
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,087
    Zahvaljeno 949 puta na 554 poruka
    Downloads
    259
    Uploads
    126

Odg: Парадајз

Pa što se tiče paradajiza ima sistem gajenja inustriskog paradajiza i paradajiza za kućnu upotrebu. Neznam koliko je kod nas razvijena proizvodnja industriskog paradajiza, ali ovaj za kućnu proizvodnju se veoma mnogo gaji. Pogotovo u plastenicima. Toliko znam, ali ću se morati malo raspitati kod kolege.

milan88
    Guest

Какво наводњавање иде у пластенике за парадајз,колико кошта метар квадратни пластеника и шта улази у ту цену и колико кошта остала опрема?

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Poruka
    129
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

U plastenike za uzgoj paradajza bi moram da ides samo na navodnjavanje sistemom kap po kap da bi dosao do zadovoljavajucih uslova, preko koga bi ujedno i vrsio prihranu biljaka.. Za pocetak bi mozda trebao da probas sa tunelima 6-8m sirine, koje bi ti najjeftinije bilo da uradis u svojoj izvedbi.. Znaci kupis cevi, savijes, ofarbas, pobodes, prekrijes... Za cene kupovnih objekata ti ne mogu tacno reci, ali iz licnog iskustva izrada objekata sirine 6,25m, visine do oluka 2.5m-3m, sa duplom folijom, cevima za grejanje i sistem za navodnjavanje (samo trake ili kapljaci, bez pumpi) kosta me oko 20e po kvadratu.. Dok to sistemom kljuc u ruke ide od 30e pa koliko god mozes da im das :)

milan88
    Guest

Игоре хвала :D.

Fudo
    Guest

Da li neko zna ko se bavi proizvodnjom rasada paprike i paradajza u Bosni i Hercegovini.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    961
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 23 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

tema je ok ali su odgovori malo stariji , mislim konkretno na igorove , sve se slazem oko pravljenja plastenika ali ima jedan bitan detalj koji je igor zaboravio da navede , to kupis cevi savijes ofarbas i pobodes e tu je problem , cevi treba ubaciti jedno 30-40 cm u zemlju i iskopati oko cevi za jedan asov u krug rupu i u nju sipati beton , i toje onda prava stvar , da nebi morao posle neke oluje da trazis plastenik po komsiluku , a svedoci smo da se vreme malo menja i da se pojavljuju neke oluje koje nose sve pred sobom , toliko samo da dopuni igora a ovo ostalo je ok stoje napisao

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Poruka
    129
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Kod mene u okolini nema toliko jakih vetrova, tako da mi nikad se nije desilo da vetar oduva tunel.. Velike plastenike betoniram, al te tunele ne.. Ukopamo ih na 30cm, a sve lukove poprecno spojim i tako ucvrstimo, i jos kad ga folija od gore pritisne.. nema da mrda :)

Tamo gde duva cesto jako vetar, treba obratiti paznju na pravac postavljanja.. Bitno je da je zatvoren kad duva vetar, i nece rusiti tunele, al cim moze da udje pod njega, moze da ga savije ko nista..

Mislim da veci problem napravi sneg i led nego vetar..

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

IGORE upravo se to kod nas desilo pao je veoma vlazan sneg , 95% plastenike su pali ,poceo je padati ujutru oko 1h pa do 5h je sve popadalo paradajz je vec imao plodove

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Poruka
    129
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    2
    Uploads
    0

To vam se desilo ove godine?

To je onda podobrano padalo kad je uspelo da ga polomi za tako malo vremena :( Mi cistimo kad vidimo da je jako vlazan i da nece sam da padne sa folije.. Al to je stvarno tesko kad pada tako kasno, niti je mogao ko da vidi ni da nesto preduzme :(

Novajlija
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

to nam se desilo 24 marta ljudi su izasli da ciste ali sneg je bio veoma vlazan, nije mi bilo zgodno da poslikam

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    961
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 23 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Jel poceo neko da prodaje paradajz iz plastenika vec?

Moderator topalovic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,591
    Zahvalio se
    44
    Zahvaljeno 313 puta na 221 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0

ja imam vec zarudelih biceih za par dana
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!
    Jednostavne ideje najduze traju...

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Poruka
    129
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Prodajem ja vec mesec dana.. Trenutno ga dajem na veliko po 130 din/kg..

Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,591
    Zahvalio se
    44
    Downloads
    9
    Uploads
    0

ako imas grejanje u plasteniku
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,200
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,087
    Zahvaljeno 949 puta na 554 poruka
    Downloads
    259
    Uploads
    126

dalju raspravu o sistemima za grejanje možete nastaviti u novo otvorenoj temi.

Grejanje plastenika pri proizvodnji paradajiza

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

[quote=Igor ]
    U plastenike za uzgoj paradajza bi moram da ides samo na navodnjavanje sistemom kap po kap da bi dosao do zadovoljavajucih uslova, preko koga bi ujedno i vrsio prihranu biljaka.. Za pocetak bi mozda trebao da probas sa tunelima 6-8m sirine, koje bi ti najjeftinije bilo da uradis u svojoj izvedbi.. Znaci kupis cevi, savijes, ofarbas, pobodes, prekrijes... Za cene kupovnih objekata ti ne mogu tacno reci, ali iz licnog iskustva izrada objekata sirine 6,25m, visine do oluka 2.5m-3m, sa duplom folijom, cevima za grejanje i sistem za navodnjavanje (samo trake ili kapljaci, bez pumpi) kosta me oko 20e po kvadratu.. Dok to sistemom kljuc u ruke ide od 30e pa koliko god mozes da im das .

AUUU pa to su fantasticne cifre i za objekte 4m do oluka i dupla duvanom folijom.
    mogo je to jeftinije u samoizgradnji.

Post je spojen: [time]1257531271[/time]

To je onda podobrano padalo kad je uspelo da ga polomi za tako malo vremena :( Mi cistimo kad vidimo da je jako vlazan i da nece sam da padne sa folije.. Al to je stvarno tesko kad pada tako kasno, niti je mogao ko da vidi ni da nesto preduzme :(

ljudi nemoj da se neko oslanja na kvalitet konstrukcije ili folije kad je sneg u pitanju, pa pre neku godinu je u poljskoj pala sajamska hala od težine snega
    SNEG SE UVEK CISTI CIM PREDJE 10CM A SAM NE SKLIZNE.
    zemlju nismo NASLEDILI od dedova nego smo je POZAJMILI od unuka

lakan
    Guest

Bavim se proizvodnjom spanaca,paradajza i krastavca u plastenicima.Hteo bih da snekim razmenim misljenja i iskustva u proizvodji tih proizvoda.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    62
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0

a šta te interesuje jel imaš neki problem.
    zemlju nismo NASLEDILI od dedova nego smo je POZAJMILI od unuka

Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,591
    Zahvalio se
    44
    Downloads
    9
    Uploads
    0

Priblizava se setva ranog paradjiza ajmo utiske sta ste sejali ,sta ce te da sejete dobre i lose strane hibrida koje ste sejali

Strana 1 od 59 1231151 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.