Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Lep Bass, kazu mi neki prijatelji koji su imali priliku da ga pecaju da je bas zanimljiv za pecanje. Steta sto ga nema u mojoj okolini.
 
Vidi se da jos niste u EU. Ovdje je sportski ribolov unosan posao, bare , ribnjaci i jezera se poribljavaju. Masno kostaju ribolovne dozvole a da "navuku" da ih kupe pustaju po nekoliko tona ribe po bari , vecinom preko 3kg sarane(bude i 5,5kg i vecih) a amure i do 15kg . Poslije pustanja zabrana 15 dana onda se moze pecati. Mislim da je onda vise pecarosa od ribe:haha:. Bude problema sa ovim velikim amurima , nisu bas kooperativni:haha: kad treba van iz vode.
 
Imam dva štapa koje nameravam da prodam, ali nemam predstavu koliko da tražim za njih. Pa ako se neko razume neka napiše koja je njihova vrednost, tj. koliko bih mogao dobiti za njih.

prvi: Maver Maui 240, 2.4m




- - - - - - - - - -

drugi: Cormoran Topfish, 2.70m, 40-70g,

 
86d15e9fbc85f1a55867097ad1153a37.jpg
 
Može da se peca na prvom jezeru samo vikendom a na drugom može svaki dan. Cena dnevne dozvole je 500 dinara i uzima se na licu mesta. Može se nositi do 5kg karaša, crvenperke, cverglana, bele ribe... Nošenje Šarana, Amura i grabljivica je za sad zabranjeno.
Problem nam još uvek predstavlja trska pa je pecanje na dubinku otežano. U planu je ovih dana da se pokuša ta trska poseći pa onda sledi punjenje jezera do vrha.
 
Slabo, moram priznati, mada se hvataju somovi sasvim solidno ovde u okolini Apatina.
 
Ja i komšija smo bili jutros na mrtvoj Tisi i skoro ništa nismo upecali. Nekoliko manjova i deverika.
 
Nazad
Vrh