Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Pozdrav narode. Tek sada videh ovu temu....
Pecam na Drini i na perućackom jezeru,nadam se da je neko imao priliku da poseti Drinu sa štapom za pecanje :riba:
Skoro sam kupio stap za fider i polako se upoznajem sa tom metodom pecanja. Za sada sam odusevljen. Ima li neko iskustva sa pecanjem na fider?
Inace oko BBaste trenutno rado skobalj i mladica. Mada naleti i po neki klen.
 
Koliko je efikasan na velikim dubinama? Jezero na kome pecam je dubine oko 100 metara. Naravno ima plicih delova i interesuje me na kojoj dubini moze efikasno da se peca?
Drugo,Drina je poprilicno brza reka. Kolika duzina podveza je preporucljiva? I da li pecas sa dve udice?
Pozdrav i hvala ti :ppozdrav:
 
Taj Kormoran je zasticena vrsta,al izuzetno halapljiv.Sad jos i prenosnik ovog djubreta.::lose:: Izgleda su ovde svi zasticeni,osim normalnog coveka.:osmeh:
 
Kada se pojavi kormoran na delu vode gde pecam odmah se pakujem i kuci. Sve razvija a zasticen ne smes mu nista.
 
[h=5]Ribolovački Portal Srbije[/h]





Sve veći broj ribljih vrsta polako dobija mresni osip i ulazi u mrest, iako im "kalendar lovostaja" to ne predviđa.
Tačnije, daleko su od perioda kada je to "kalendarom" predviđeno i apsolutno nezaštićene, pod uticajem sopstvenog bio kalendara.
Omogućimo im mir, neophodan za dobar i dostojanstven mrest tamo gde ga primetimo, iako "kalendar lovostaja" to ne predviđa...
To je odgovorno ponašanje u skladu sa kodeksom pravih sportskih i/ili rekreativnih ribolovaca za koje ćemo, u konačnom, biti nagrađeni...







 
xaxaxaxaxa:haha: Mada ima dosta istine... :haha:
Peca li ko sta ovih dana? Drina je ovih dana ogromna,skobalj ni da pipne... Mada to mi je uvek opravdanje kada nista ne upecam :osmeh:
 
Juče došao macan od 15 kg.
1174djp.jpg
 
Nazad
Vrh