Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Svaka čast. Ako budete pošumljavali nešto okolo javi se. Mogao bih da doniram koju sadnicu sibirskog bresta.
 
Bunari su stavljeni pod navodnike jer ih tako nazivamo a to su u stvari najdublje rupe od iskopa koje stalno imaju vodu. Plan je da se jezero snabdeva vodom iz kanala koji će dovesti vodu do samog jezera ali se neće ulivati u njega jer je na nižoj koti pa ćemo iz kanala prepumpavati vodu velikim pumpama, a u planu je da se odradi i jedan bušeni bunar koji će povremeno dopunjavati jezero svežom vodom

- - - - - - - - - -

Svaka čast. Ako budete pošumljavali nešto okolo javi se. Mogao bih da doniram koju sadnicu sibirskog bresta.

Hvala ali mislim da brest neće ići jer nas ribolovce sve nervira kad leti ono seme u jednom periodu. Gledamo sad da iskombinujemo nešto za pošumljavanje hrastom i belim jasenom. Ako se ipak većina odluči da će na deo da ide i brest javim se :)
 
Svaka čast za ideju i energiju, od jednog smetlišta napraviti oazu za rekreaciju je pravi primer. Imao sam sličnu ideju ali nisam našao ljude voljne da ulože malo vremena i volje.
 
Ovaj je pišnuo u gaće nakon udarca.
U ovom periodu ne diram štuku i smuđa, tamo od aprila kad štuka ogladni posle seksanja, smuđ od juna nek se spremi. Moći će bela lepo da se fideriše u martu i u aprilu dok ne uđe u mrest tamo u maju. A tad su i velike vode. Ko zna i zna gde da potraži može soma i šarana da proba u martu ako temperatura vode dozvoli Ja se nikad u tom periodu nisam proslavio. A pribor spremljen još u decembru bio za odmor, sad pravim samo spisak sitnica pred sezonu.
 
Ahahaha,jest bilo smešno videti šarana upecanog na sistem za soma sa sve kederom na udici. Vrištao sam od smeha... :haha:
Inače, kolega worm ne peca šarana, isključivo lovi soma već 5-6 godina sigurno, ali toliko ga neće taj som da je to sad već postalo prosto neverovartno. I onda se desi situacija od petka, da udari na kedera i svi se ponadamo som, kad ono šarančina od 8 kg... Plakao sam od smeha kad sam video šta je... :haha:
 
Drug upecao jednog cverglana od 350 grama pre nekoliko dana, ja nisam toliko velikog nikada ranije video uzivo.
Inace na jezeru gde pecamo ove godine je bio i masovni pomor cverglana gde kako sam mogao primetiti uginu samo oni sitniji dok ovi preko 150 g i vise mogu da se upecaju i dalje.


 
Nazad
Vrh