Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Danas bili na pecanje kanal DTD, na usce tereze . Kao da smo zabacili u bunar drugar upecao smudja od oko 5 cm odmah vracen u vodu,saran se samo prevrtao na sredini kanala.
 
Za babusku samo dobra primama i napred. Ja njih sa hranilicama, "Gicinu" hranu u hranilicu i po nekada i dve na dve udice odjednom.
 
Tako nekako i ja samo bez hranilice ja bacim kuklu na plovak (tj pored) i crvice na udicu i samo vadi :riba:
 
Ne volim da pecam na plovak, bas kada moram iz camca ali to zbog moje noge jako retko. Lepo na dubinu sa hranilicom i dve udice. Jedna iznad hranilice a druga posle i mora da radi ako ima babuske.
 
Dodaj psenicno brasno i resi si problem tako ja pravim 3kg prekrupe i 1kg psenicnog brasna to je osnova na to idu crvici, secerac, hleb, konoplju, psenicu (sta vec nadjem pri ruci) nekad dodma i 1kg kupovne dubinske i 1kg povrsinske primame da je malo pojacam zamesim i napravim kugle i rokaj. Mozes da zamesis da se raspadne kugla pri udaru u vodu a mozes i da se polako otapa u vodi.
 
Juče riba jako slabo radila,ali zato rakija i pivo dobro.
Nas petorica upecali 1 smudja 1,35 kg. odmah vraćen u vodu,1 krupna babuška,desetak bodorki i stotinak regana(cverglan,terpan,munjov)koji su završili karijeru.
Pecano na dubinku,fider,meč,bolonjez.Mamci-crv,glista,šećerac,ruža hleba,žito,stiropor.
Ali je druženje bilo odlično kao i uvek.
 
@ljusha

Pa nije valjda da ste tako okrutni i nemilosrdni bili prema manjovima, a korov od smudja vracate u vodu.:haha:
 
photo0033.jpg

Samo ovo,ne racunajuci ovog soma sto drzi grgeca!
:))
Po Anstajnu je pecaljka veza izmedju dva soma.Inace i ja sam pecaros,da ne bude da nekog vredjam.:haha:
 
Nazad
Vrh